Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sorkatonaságot megélt emberek,...

Sorkatonaságot megélt emberek, szerintetek szükség volt, illetve lenne sorkatonaságra, kell(ene) az a fiúknak?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen, akik nem élték meg / át belemagyarázhatnak bármit, de az csupán fantázia, esetenként egyfajta hárítás lenne. Ebből adódóan, azok véleményére lennék kíváncsi, akiknek van tapasztalati állásfoglalása.

febr. 8. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Igen szükségük volt és lenne rá
Nem volt és nem lenne szükségük rá
Fiatalabb vagyok, nem éltem át, de nem is szeretném (marhaságnak érzem / vagy félek tőle)
Fiatalabb vagyok, ám szerintem szükség lenne rá
Egyenjogúság van, mindkét nemnek szüksége lenne rá fiatalon
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
40 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Oda akartam írni, attól, hogy tapasztalati vélemény érdekel elsősorban, még hozzászólhatnak fiatalabbak is, akik nem élték át.

Épp ezért kérek mindenkit, jelezze, ő átélte vagy sem, saját vagy mások tapasztalatai alapján alkot véleményt! Köszi!

febr. 8. 11:36
 2/44 anonim ***** válasza:
62%
Rokonok tapasztalata alapján írom. Semmi pozitívumot nem tudtak felsorolni. Mert mégis mi értelme lenne annak, hogy egy eleve frusztrált, rosszindulatú, a katonai ranglétrán megrekedt őrmester a sárban kúsztatja az embert, hogy levezesse a feszültségét?
febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
51%
Egy csomó frusztrált, agresszív egyént termelt ki a katonaság. Mégis mi értelme van?? Ráadásul össze van zárva egy szobába egy tucat kan, ebben mi az élvezet?? Homo-gyanús kicsit... Erre áll nekik??
febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is családi/baráti tapasztalatokról tudok. Mivel jól képzett emberek vannak a családomban, számukra a katonaság arról szólt, hogy kb. az első pillanattól tisztest csináltak belőlük. Nem szívatták őket, viszont lényegében ingyen munkaerőként használták őket.
febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%
Móricka nem kapott gyerekkorában ólomkatonákat, meg játéktankot, gondolta így pótolja be... Ja meg az ilyenek szeretnek csicskáztatni másokat.
febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%

Én nem éltem át, ráadásul nő vagyok, de az én véleményem az, hogy nincs rá szükség, hacsak tényleg nem fenyeget minket háború. Azért merek véleményt formálni, mert apámat megnyomorította lelkileg az, amit ott műveltek vele. Nem ismerek minden részletet, de van egy olyan gyanúm, hogy a legdurvábbakat nem mesélte el. Aztán persze adta tovább a bántalmazást a családnak, mert hol volt akkor még pszichológus, aki segített volna neki feldolgozni az ott elszenvedett traumákat? Sehol. Az egész nem az emberek kiképzéséről szólt, hanem megalázásról, szemétkedésről, hatalommal való visszaélésről, lelki megnyomorításról.


Persze, ennek nem lenne muszáj így lennie, lehetne ezt normálisan is csinálni normális edzéssel, testneveléssel, valódi, hatékony tanulással, egymás tiszteletben tartásával, elismerésével stb. De nem tudom, lehetséges lenne-e ez Magyarországon, a házmesterek országában, ahol amint valaki akár a legkisebb hatalomhoz is jut, azzal máris visszaél és tapossa el vele, akiket csak tud? Ebben az országban nem a sorkatonaság intézményével lenne az elsődleges probléma, hanem az emberek pszichéjével, mentalitásával.

febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%
Apám és az unokatesója voltak katonák, soha egyszer nem meséltek róla pozitívumként, nem is mondták soha, hogy ma is kéne a fiataloknak. A férjem apja viszont állítja, hogy mindenkit be kéne sorozni, nőket is, hogy rendet tanuljanak. Viszont ő nagyon masszív alkoholista, annyira nem osztom a véleményét.
febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Csak az tudja aki átélte, csak azok imádták akik ismerettséggel tuti helyre kerültek . 94-95 ben voltam idegenrendészetis határ-objektumőr . Ahova soroztak a top 5 legrosszabbak egyike . Orszag másik feleről utaztam pár napra néha néha . Akkor zajlott a szerb balhé több hullamban , kaptuk a mozgósítast állando harckészültséget . Úgy volt minimum 3 hónapot plusz benttartanak emiatt . A hely túlzsúfolt az étel sitt szintü kevés , a program folyamatos kioktatás takaritás konyhamelo szolgalatra felkészites kapu-belsőőrség őrjárat pár lövészet . Kemény napirend . A lazáskodó logós balhésok kiesése miatt létszámhiany ezért a pihenőket sem adtak meg 24 őrség után , mehettél rögtön konyhára vagy telephelyre karbantartani kórházat takaritani stb . Semmi hasznos nem történt , mesélni tudnék túlkapásokról . Aki akar menjen hivatásosnak vagy önkéntesnek .
febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
17%

Nekem mindig is furcsa volt, hogy egy csapat életerős kan miért egymással akar együtt lakni egy laktanyában, miért nem nőt keresnek inkább? És még ők akarják eladni, hogy mekkora macsók, mi?? :DD Meg együtt zuhanyoznak, együtt csinálnak mindent. Cseszegetik egymást. Tipikus farokméregetés nekem ez.


Könnyen levezethető, hogy az ilyen parancsolgató egyének nem-e a homo hajlamaikat akarják-e kiélni, persze élőben megy a macsóság fitogtatása.

Értem én, hogy NAAGY férfik, de akkor mégis miért él együtt és alszik egy szobában tucatnyi életerős, tesztoszteronbomba kan?? Nem értem. :DDD

febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
52%
A sorkatonaságnak nem volt értelme. Természetesen háború esetén a sorkatonaságnak kötelezőnek kell lennie. A hivatásos katonaságnak van értelme békeidőben.
febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!