Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már, hogy olyan...

Éreztétek már, hogy olyan valószerűtlen ez a világ, mintha puszta illúzió lenne minden?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyen derealizációs élményem van. Mintha a testem itt lenne, de a lelkem egész máshol. Vagy mintha börtönben lenne és ki akarna szabadulni a lelkem.. Vagy a testem van valahol, de gondolatban meg teljesen máshol vagyok. Meg olyan, mintha meg lenne írva előre az egész életem és egyre gyakoribbak az ilyesfajta gondolataim, hogy én gyakorlatilag nem vagyok más, mint egy előre megírt program.. Ahogy a számítógépekbe is programokat írnak. Kapok egy génkészletet és gyakorlatilag ezzel az egész életem le is van zsírozva előre, mert ezek kvázi programok, mint amik a robotoknál vannak. Le van zsírozva, hogy boldog leszek, vagy szenvedni fogok, ez is a génkészletben van benne. Ezekben a génekben konkrétan benne van, hogy mi fog történni velem egész életem során, milyen történések lesznek, mik fognak történni velem stb.. Olyan, mint egy forgatókönyv. Ami szintén fura, hogy amióta az eszemet tudom, ugyanazokba a problémákba futok és mindig, bárhova is megyek, ugyanazokat az embertípusokat vonzom be. Ilyen rideg kiszámíthatóság van egyszerűen, van egy keretrendszer az életben, amit alapvetően nem tudsz befolyásolni.

febr. 9. 02:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A génkészlet meg egy komplett életprogram, amit felülírni nem lehet.
febr. 9. 03:02
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Nincs előre megírva semmi.

Te magad vagy életed alakítója. Vállalj felelősséget a saját életedért és tetteidért. Ahol most tartasz az életben az egyedül csak a te döntéseidnek a következménye.


A magadfajtákkal az is a probléma, hogy a saját szerencsétlen életükért mindenki a hibás szerintük, csak ők nem, pedig egyedül csak ők tehetnek arról, ahol most tartanak.

febr. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Jól van, neked is megártott a Mátrix.
febr. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Éld az életedet, valósítsd meg amit szeretnél, próbálj ki új dolgokat...

Szerintem ilyen elvont dolgokon ne gondolkodj mert csak másfele visz, könnyebb lehet azt gondolni: "minek tegyek bármit is hiszen minden elrendeltetett", mint tenni valamit.

febr. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kitana. ***** válasza:
75%
Szabad akaratban hiszek alapvetően. De ha te mindig ezeket tapasztalod és ez a berögződésed, akkor ezeket is fogod bevonzani. Nem ilyen ezós értelemben, de alapvetően azokat a dolgokat vonzod az életedbe, amikre tudat alatt számítasz. Meg feltételezem van egy komfortzónád, nem igazán hozol olyan döntéseket, amik eltérnének a megszokott döntéseidtől, így meg nyilván nem fog semmi máshogy alakulni, mint ahogy eddig volt. De ha holnap úgy döntenél, hogy fogod magadat és elköltözöl Spanyolországba egy héten belül, lesz ami lesz, akkor máris más irányt venne az életed. Ha nem döntesz így, hanem csinálsz mindent ugyanúgy, az nem a génkészleted miatt van.
febr. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

A derealizáció általában a szorongás tünete.

Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust.

febr. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
A munkahelyemen érzem ezt.
febr. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem
febr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Amit érzel az nem normális és nem vonzod ezeket az embereket/ helyzeteket hanem az agyad egyszerűen erre fókuszál, ezért ezeket veszed észre. Ezt ki is próbálhatod egy egyszerű kísérlettel. Gondol mondjuk a piros zoknira párszor. Képzeld el és figyeld bárhol, film, reklám, embereken. Egy idő után magától rá áll az agyad és csak azt fogod mindenhol látni.
febr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Én már 2 éve így érzem. Úgy mondanám világ, olyan mint egy internetes RPG játék lenne. 2 embert típus lenne egyik NPC másik írányitható karakter. Játékhoz hasonlóan mi világunban is X időnként különböző eventek pl:karácsony,természet katasztrófa.
febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!