Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már, hogy olyan...

Éreztétek már, hogy olyan valószerűtlen ez a világ, mintha puszta illúzió lenne minden?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyen derealizációs élményem van. Mintha a testem itt lenne, de a lelkem egész máshol. Vagy mintha börtönben lenne és ki akarna szabadulni a lelkem.. Vagy a testem van valahol, de gondolatban meg teljesen máshol vagyok. Meg olyan, mintha meg lenne írva előre az egész életem és egyre gyakoribbak az ilyesfajta gondolataim, hogy én gyakorlatilag nem vagyok más, mint egy előre megírt program.. Ahogy a számítógépekbe is programokat írnak. Kapok egy génkészletet és gyakorlatilag ezzel az egész életem le is van zsírozva előre, mert ezek kvázi programok, mint amik a robotoknál vannak. Le van zsírozva, hogy boldog leszek, vagy szenvedni fogok, ez is a génkészletben van benne. Ezekben a génekben konkrétan benne van, hogy mi fog történni velem egész életem során, milyen történések lesznek, mik fognak történni velem stb.. Olyan, mint egy forgatókönyv. Ami szintén fura, hogy amióta az eszemet tudom, ugyanazokba a problémákba futok és mindig, bárhova is megyek, ugyanazokat az embertípusokat vonzom be. Ilyen rideg kiszámíthatóság van egyszerűen, van egy keretrendszer az életben, amit alapvetően nem tudsz befolyásolni.

febr. 9. 02:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hallga csak!: [link]
febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A történelem is előre meg van írva, mert megírták "fent". Ha nincs Hitler, vagy Sztálin ugyanúgy jött volna más diktátor a helyére, aki működteti a rendszert.. Vagy nem fura nektek, hogy minden évben van járvány, háború stb..? A sakkfigurák felcserélhetők, de a játék ugyanaz...
febr. 9. 11:24
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, a történelmet a győztesek, tehát emberek, írják. Nem sors..meg hozzá hasonlók.



"Vagy nem fura nektek, hogy minden évben van járvány, háború stb..?"

Egy évben kétszer van influenza járvány már évtizedek óta, tehát ez nem újdonság. A béke nem jövedelmező, háború az komoly profitot hoz, de ez se újdonság, ez van már több évtizede.


Kérdező, hol tartasz most az életben? Az a munkád, amit szeretsz is? A pénzedből meg tudsz élni?

Kinek köszönhetően élsz olyan életet, mint most? Te vagy a felelős a saját életedért. Senki más.

De nem baj, nem kell elismerni a fájó igazságot, hogy elbas..ztad pl. az életedet és most ilyen fa...szságokkal próbálod nyugtatgatni magad.

Neked akkor nem is fog járni boldog szép élet, mert nem is teszel érte semmit.

febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Lehet olyanok vagyunk, mint a Sims karakterek, minket is csak irányítanak. Miért olyan nehéz ezt elképzelni? Mintha olyan baromi nagy szabad akaratunk lenne.. Érdeklődöm, MI az a baromi nagy szabad akarat? Mi??! Hogy életed végéig dolgozni kell, mint a rabszolga? Hogy enned KELL, innod KELL, fizikai szükségleteid vannak, amit ki kell elégíteni? Hogy lebetegszel, öregszel, majd meghalsz? Mint valami gagyi robot, olyanok vagyunk.. Mindenki.
febr. 9. 11:49
 15/19 anonim ***** válasza:

"Mintha olyan baromi nagy szabad akaratunk lenne."


Részben hasonlóan gondolom. Elég nagy a determináltság. Az akarat lehet részben szabad. Pl. akarhatok én akármit is, ha nem tehetem meg. Még ha az akarat szabad is lenne, attól a cselekvés nem.


Meg ugye miket szoktunk akarni? Pl. fizikai, biológiai és társadalmi szükségletek kielégülését. Vagy olyanokat, amiket reklámokkal belénk hipnotizálnak, vagy más olyan dolgokat, amiket észlelünk és megvágyunk (ugye, ha nem észlelnénk, nem is tudnánk a létezéséről). Vagy egyébb dolgokat amiket mások akarnak, hogy mi akarjunk (pl. családi, kapcsolati, társadalmi elvárások). Szóval már az akarat lehetséges tárgya sem annyira "szabad".


Talán van némi szabad akarat, hogy milyen késztetésekre mondsz igent vagy nemet. Persze ezek is valószínű, hogy pszichológiailag determináltak.

febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15: Eleve csak olyan dolgokat akarhatunk, amiket belénk programoztak..
febr. 9. 12:35
 17/19 A kérdező kommentje:
15: Hagyjuk akkor a vallást egy kicsit.. Szerintem azt még a tudomány sem cáfolja, hogy van a tudattalan része az emberi tudatnak. Ezzel lehetne szerintem a tudománynak többet foglalkozni, mert érdekes válaszokat kaphatunk..
febr. 9. 12:46
 18/19 A kérdező kommentje:
17: Hupszi ezt nem ide akartam..
febr. 9. 12:48
 19/19 anonim ***** válasza:
Februári poszt már ugyan, de szerintem pszichológushoz menj el. Ez generalizált szorongásnak hívják. Lemerem fogadni, hogy túl sokat vagy egyedül, nem beszélgetsz emberekkel és túl sok szabadidőd van ilyeneken agyalni. Nem tudom, nekem jól esik, hogy eszek, iszok stb. Valami nem jól van bekötve az agyadban, hogy semmit se tudsz élvezni. Nézess vérképet, menj ki a napra..
márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!