Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miként lehet feldolgozni,...

Miként lehet feldolgozni, hogy a családom nem hisz a fogyásomban, nem támogatja, sőt folyamatosan irritáló ételeket esznek mellettem?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 23:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Minden fejben dől el. Nézd őket levegőnek, ne érdekeljen bármit is mondanak. A te életedért te vagy a felelős. Sok sikert kívánok neked a fogyáshoz.
2023. febr. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nevess az arcukba és csináld tovább.
2023. febr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kollégáim nem hittek benne. Ez rám ösztönzőleg hatott, hogy már csak azért is lefogyok. Megmutatom nekik, hogy megtudom csinálni. És sikerült!
2023. febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a fogyásban nem HINNI kell, neked sem, de a családod meg teljesen mindegy, hanem tenni érte.

Másrészt neked nem kell megenni mindent, ami a lakásban van, edd azt, amit TE akarsz.

Harmadszor azt feltétlen tudnod kell, hogy úgy fogyni, hogy egy csomó ételt letiltasz, értelmetlen dolog, így késöbb visszahízol.

Az egyetlen értelmes módszer, ha olyan étrendet és életmódot keresel, amivel MOST fogyni tudsz és amit UTÁNA életed végéig tartani tudsz, és ezzel a súlyodat is. Erre a legjobb a kalóriaszámoás + sport.


De a lényeg, ha TE TÉNYLEG akarsz fogyni, akkor nem szabad másokkal foglalkozni, hanem egyszerüen következetezes továbbcsinálni.

2023. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Ök had egyenek amit öt szeretnének, te meg fogyókúrázz. Te fogyózol nem ök, ne várd, hogy fejen álljanak.

Sok sikert minden esetre és kitartást.

2023. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

"Irritáló ételeket esznek mellettem"


Azért remélem, nem kell az egész családnak koplalni mert Micike idegbe jön ha valaki nem salátán él, ha egyszer ő fogyózik.

2023. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Több hozzáfűzni valóm is lenne. Elsősorban nekem ebből úgy tűnik, hogy te bizonyos ételeket kiakarsz tiltani az életedből. Mármint, erre tudtam következtetni az "irritáló ételek" kifejezésből. Nyugodtan ehetsz te is "nem egészséges" ételeket, csak mértékkel. Ne tilts ki semmilyen ételcsoportot sem, mert az hosszútávon nem megoldás.


Másodszorra, azt mi nem tudjuk kontrollálni, hogy más mit egyen. Én pl. túlsúlyos voltam, és cukorbetegként is diagnosztizáltak. Nyilván életmódváltás volt szükséges, nem folytathattam a korábbi életvitelemet. A családom a mai napig rengeteg péksütit, meg ilyesmiket eszik. Szeretem én ezeket? Imádom. Viszont, nyilván én olyan nagy mennyiségekben nem fogyaszthatok ilyesmiket. Kell az akaraterő. Viszont, még én cukorbetegként sem zártam ki teljesen semmilyen ételt sem az étrendemből. Sőt. -45 kg ment le így. Amikor a családom eszik olyasmi ételt, amit én nem annyira ehetek, akkor meg van az akaraterőm ahhoz, hogy én ne egyek belőle, vagy csak úgy egyek belőle, hogy azt rendesen beillesszem a napomba a kalóriák szempontjából is, és a vércukromat se csessze el. A családom összes tagja olyan életmódot folytat, amilyet én nem követhetek a betegségem miatt. Egy idő után az ember hozzászokik az életmódváltáshoz, meg aztán így is vannak finom kaják, csak tényleg, ne akard magad lekorlátozni a "saláta és hús" stb. kombókra. Nagyon jókat lehet enni egészséges kajákból is, csak nézz recepteket. Aztán pedig nyugodtan bele lehet illeszteni itt-ott egészségtelenebb ételeket is a napodba. Szerintem a lényeg a kiegyensúlyozott, változatos étrend. Az, ha az ember betegesen ragaszkodik az egészséges étrendhez, olyannyira, hogy nem mer egészségtelen ételeket enni néha, az szerintem nem egy normális hozzáállás.


Harmadszorra pedig, nem kell, hogy a családod higgyen vagy támogasson. Majd megmutatod nekik, hogy te tényleg letudsz fogyni. Sőt, nem is kell mondani, hogy te épp fogyni akarsz. Majd meglátják az eredményeidet. Ne hagyd, hogy az ő hozzáállásuk befolyásoljanak.

2023. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Azert, mert te dietazol, nekik miert kene? Azt esznek, amit akarnak, ez van. Gondolom csak nem direkt mennek be hozzad a szobadba es mondjuk az orrod elott tolnak be egy egesz pizzat...

Neked kell kitartonak lenned.

A beszolas persze nem jo, ezt ignorald. Neked kell ezt megharcolni, nem nekik, neked kell tenni erte, az annyira mellekes, hogy ok mit gondolnak. Szoval le kell szarni, te csinald a dolgod aztan csokolom.

2023. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Mérgező, abuzáló családod van, akik nem tisztelik a személyes szabadságodat, a határaidat.
2023. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, persze, kivéve, hogy sok tinip.csa azt is "toxikusnak" belyegzi ha a család nem koplal vele, mert Micinek kiesik a szeme a 3 napos leböjtkúrától, és rohadék vagy ha előtte mersz enni egy szendvicset.
2023. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!