Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet ez ellen tenni? A...

Mit lehet ez ellen tenni? A családom folyamatosan bele akar szólni az életembe.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, apámmal nem igazán tartom a kapcsolatot. Anyummal élek és van egy hugom (kolis).

Akármit csinálok vagy csinálnék egyből beleszól mind a 2. Megy a lehurrogás “ennek mi az értelme?” “Állandóan a hülyeséged” stb.. csak az a jó amit ők csinálnak vagy kigondolnak. Pl: Ha lebetegszem annyira, hogy lázas vagyok és levegőt is alig kapok akkor pedig hallgatom, hogy nincs is bajom csak nincs kedvem dolgozni menni (anyám leírja a hugomnak is és még az is betámad ezzel).

Kocsim csak nekem van és azt hiszik, hogy személyi sofőr vagyok, ha kitalál valaki valamit akkor majd én ugrok és azonnal viszem nem számít, hogy nekem van e valami programom vagy se, ha épp nem kell a kocsi de dolgom van akkor pedig kb. követelik hogy adjam oda és majd ők mennek ketten (persze csak én tankolom). De ha én megyek valahova csak úgy akkor meg megy a hurrogás, hogy minek, de sok pénzed van, hogy csak úgy ide-oda stb. “Csinálhatnál mást is itthon lenne dolog” (semmi sincs csak épp kitalál valamit, hogy ne érezzem jól magam).

Ha összejövök valakivel ők már az első találkozásnál eldöntik 2 szóváltás után, hogy kedvelni fogják vagy se (általában az utóbbi) aztán éreztetik is ezt vele. Ha nála vagyok napokig akkor pedig megy a vergődés azon is de ha a hugom csinálja ugyanezt az teljesen rendben van….

Ha veszek egy sört vagy egy bort mert olyan kedvem van éppen akkor pedig hallgatom, hogy alkoholista vagyok/leszek mint az apám, de azért hozza/hozzák a poharat, hogy ha már van akkor öntsek nekik is…

Szóval mondhatni nekem semmit se lehet, amit akarok az mindig hülyeség, fölösleges, pénzkidobás, értelmetlen baromság a szemükben. Persze amit ők akarnak az pedig teljesen rendben van mindig. Már egy jó párszor beszéltem erről velük nyugodt vagy éppen indulatosabb hangnemben de csak besértődnek, duzzognak és nem nagyon változik semmi. Annyira bele akarnak szólni az életembe, hogy hihetetlen. Tudom el lehet költözni (amire már volt példa) de akkor is ha hazajövök ugyanez van, vagy ír(nak) hétközben, hogy hétvégén xy úgy tervezzek szólnak előre. Csak a családom és próbál segíteni az ember de már ők átestek nagyon a ló túloldalára. Rajtuk kívül senkim sincs de ezt már nem tudom tovább tűrni. Mi lenne szerintetek a megoldás?


febr. 9. 08:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl, és amennyire tudod, minimalizálod a kapcsolatot. Ennyit tehetsz - vagy tűrsz, csak akkor ne írj ki még 4 kérdést :D, ha változtatni nem akarsz.
febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem írtam ki többet csak ezt az egyet.

Eltelt azóta egy kis idő de szerencsére sikerült változtatni a dolgokon.

márc. 3. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!