Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is, aki nagyon...

Van itt más is, aki nagyon könnyen megkedvel embereket, akár létező, akár kitalált személyeket, vagy nagyon könnyen beleképzeli magát egy-egy történetbe akár saját, akár egy szereplő bőrébe?

Figyelt kérdés
Pl én nagyon sokszor csinálok ilyet, elképzelem, hogy hogyan menteném meg az általam megkedvelt karaktert még akkor is, ha tudom, az ami a történetben vele történt, szükséges volt a sztorihoz. Van itt más is így rajtam kívül?

febr. 9. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első része részben igaz rám. Nagyon könnyen megkedvelek személyeket, ha törődnek/foglalkoznak velem és szimpatikusak. Ez betudható annak, hogy valószínűleg nem vagyok mentálisan rendben.
febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
78%
Szerintem kb. mindenki ilyen, aki szeret olvasni.
febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebben videójátékok, könyvek, animációs sorozatok, animék karakterei mellé helyeztem bele magamat, hogy milyen lenne. Legyen szó szerelemről vagy hétköznapi társas életről. Azok az emberek akikkel izgalmas dolgok történnek oda szoktam képzelni magam, hogy én is a részese vagyok és fontos szerepem van. Ezzel próbálom kompenzálni azt, hogy soha senki nem vett észre, leszar és ha nem léteznék az se befolyásolna semmit.

23F

febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azóta pillanatok alatt elalszom esténként amióta mindenféle kitalált történetet kreálok a fejemben élő vagy nem élő (könyvbeli karakterek pl.) személyekkel.
febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Enis ilyen vagyok, valoszinu azert mert a valodi eletem egy kalap szar
febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom; én is ilyen vagyok.

Elég gazdag fantáziával rendelkezem, és nagyon könnyen el tudom magam képzelni egy-egy (kitalált) világban, amit könyvek vagy sorozatok vázolnak fel. Ilyenkor vagy plusz szereplő "vagyok", vagy egy adott karakter bőrébe bújok, akinek vannak olyan tulajdonságai, amiket nagyon szívesen birtokolnék én is. Pozitívakra kell gondolni. Olyan is sokszor van, hogy volt potenciál egy adott jelenetben, de én vagy máshogy kiviteleztem volna, vagy más végkifejletet vártam/reméltem volna, vagy nem hozták ki belőle a maximumot és a magam módján újragondolom azt.


Hajlamos vagyok sokat álmodozni, de kivétel nélkül olyan dolgokról csak, amik sosem történhetnek meg, mert mondjuk fantasy világban játszódik, vagy más okból rugaszkodik el a történet, a cselekmény a talajtól.

Nekem ez egyfajta megküzdési mechanizmus, illetve kisebb menekülés a szürke hétköznapjaimból, mivel ezen történetekben mindig én vagyok a főszereplő, akinek (sok) igaz barátja van, aki másokat ment meg, és izgalmas, értékes, érdekes élete van. A szociális életem megszűnt létezni az elmúlt években, szóval én is kompenzálok kicsit.

Illetve, sokat segítenek az ilyesfajta álmodozások elalvás előtt. Régebben képes voltam egy-egy történetet hónapokon át nyújtani, mostanság azonban gyakran "elkészülök" eggyel pár este alatt.



Személyeket is képes vagyok hamar megkedvelni, bár inkább a kitaláltakat. Az a fura, hogy az utóbbi hónapokban már a morálisan szürkék közül is sikeredett megkedvelni párat, amire előtte azért nem volt példa. Most nem ilyen Haunting Adeline férfi karakterekre kell azért gondolni.

febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!