Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen rossz ember vagy jó?

Az ilyen rossz ember vagy jó?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, hogy mi alapján mondható valaki jó embernek.


Egy fura példa, de ez alapján megértitek:


Egy jegyellenőr a vonaton végigmegy mindenkin ellenőrizve a jegyét. Valaki véletlenül feltartotta fél percre, mert csokis volt a keze és több idő volt elővenni a jegyet.


Utána eltelik pár megálló, megint körbemegy az új felszállók jegyét ellenőrizni. Ahogy sétál a folyosón ránéz a csokis fiura, hogy neki kell-e jegyet vizsgálnia vagy sem. Majd hirtelen konstatálja magában, hogy "jaj neki nem kell, ez a csokis balfsz".


De közben meg a fiuval valójában tök kedves volt és megvárta, amíg elővette a jegyét és szépen megköszönte neki.


Akkor most melyik alapján ítélünk meg egy embert? Az ösztönös gondolatai alapján (jelen esetben hogy a csokis balfszként könyvelte el és elhordta magában), vagy a tettei alapján, hogy amúgy tök kedves volt vele, mint bárki mással?


febr. 9. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Heh? Hogy ítélsz meg valakit a gondolatai alapján? Belelátsz a fejébe vagy mi?
febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem senkit nem lehetne jónak ítélni ha az alapján ítélkeznél, hogy mit gondol valójában.


Engem nagyon sokan szeretnek meg jó embernek gondolnak de valójában meg olyan gondolataim vannak, hogy ihhajj.


Pl ülök a buszon, szállnak felfelé és meglátok egy roma hordát akkor rögtön arra gondolok, hogy na már megint a retkek, remélem nem mellém akarnak leülni. Ahogy mennek el mellettem végig azon jár az agyam, hogy na takarodjál innen elfelé, nem fogsz mellettem bűzölögni. Aztán mikor megkérdezi leülhet (jobb esetbe megkérdezik) akkor mindig kedves hanggal mondom, hogy persze meg mosolygok is egyet. De valójában arra gondolok, hogy rohadnál el.

febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Hogy mi vaaan??? Fú de nagyon unatkozhatsz!
febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a "Telefonáló fasz" című IKEA sztori tetszett nagyon.

Amúgy az embert elsősorban a tettei minősítik, nem a gondolatai.

febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a gondolatnak és a tettnek egymáshoz, ugyanaz vagyok mint a 2-es : D
febr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez egy tök jó kérdés. Én pl magamat nem tartom jó embernek, pontosan a gondolataim miatt. De mások annak tartanak, mert természetesen mindenkivel tisztelettudó és kedves vagyok, mert tudom hogyan kell viselni, tudom mit szabad és mit nem szabad mondani/tenni.


Egyik válaszoló pont említette a cigányokat.. na ők pl. pont nem tudják, hogy mi az illem, hogyan kell viselkedni normálisan. És nem is gondolom őket jó embernek (persze szokásos tisztelet a kivételnek duma, de tudjuk a többség milyen sajnos), nyilván aki szr emberként viselkedik annak a gondolatai is pont ugyanolyanok.


Ergo arra a következtetésre jutottam, hogy az ember tettein múlik minden :D

febr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én ezért sem nagyon bízok az emberekben. A pokol is kedvességgel van kikövezve. Közbe amikor valaki lelép, őt is kibeszélik. Gondolom ezek az emberek mindenkivel ilyenek. Én meg próbálok nem ilyen lenni. Nem leszek bunkó azzal sem aki ilyen, de nem akarok részt venni ezekben a kibeszélő körökben. Ha valakit nem bírok elkerülöm, de rosszat nem kívánok neki sem. De ezeket a "fake" kedves embereket jobban szeretik mint engem. Ironikus.
febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
#7 Mondjuk ilyen ember nincs, ez álszentség. Hagyjuk már hogy te sose gondolsz senkiről se rosszat, úgy hogy közben a szemébe nem mondod meg hogy nem szimpatikus számodra. Vannak ilyen helyzetek, ettől még senki se lesz rossz ember. Szerintem az álszentség nagyobb bűn..
febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!