Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít menőnek átvenni...

Miért számít menőnek átvenni a cigányok beszédstílusát?

Figyelt kérdés
Sokszor figyelem meg fiatalok nagyon élvezik az ilyen cigányos "dikmán, csaje, more, dzsávelni, raj, zsamo, stb" kifejezéseket. Meg van az a tipikus cigányok által használt hanglejtés is, amit szintén sokan átvesznek. Szerintem inkább fordítva lenne jobb, de a média ebből a szempontból nagyon sok igénytelenséget közvetít.

febr. 13. 13:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom hol élsz, meg milyen alja emberekkel lógsz, de egy barátom, ismerősöm sem használja ezeket a szavakat.


21/L


BP

febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Csak az igénytelenek süllyednek le arra a szintre...
febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Csatlakozom az 1-es válaszolóhoz. Az én ismerőseim sem használják ezeket a szavakat.

Van egy szint akik igen.

febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ehhez aljának lenni, eléggé sokan poénkodnak ezzel. Illetve vannak olyan félcigányok, akiknél egyébként semmilyen más jele nincs és szintén csak poénból beszélnek így.
febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Igen , ezek ilyen alja emberek, akik azt hiszik attól lesznek "menők ", hogy ilyen alpári szavakat használnak...de szerintem inkább gáz és ciki!!!
febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Akik így beszélnek, olyan életet is élnek és pont ilyen baráti körük is van.

Kizárt, hogy ezzel a típussal közös nevezőn legyünk.

febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Megint ez a kérdés? Hányszor teszitek még fel?
febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Barátok, ismerősök, rokonok körében, szerencsére, eddig ilyent még nem tapasztaltam, és nem titkoltan remélem, hogy ez így is marad.

Buszon, azonban, elég sok olyan fiatal van, akik ilyen stílussal kommunikálnak, ami szerintem elég taszító, gáz és bocs, de igénytelen is.

23/L (Veszprém megye)

febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Rendszerváltás óta menő c1g1ny szleng magyarok között. Igazából Győzike Shownak köszönthetően lett még népszerűbb.
febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
Mennyire fiatalok? Mert pl. a középsuliban, ahol dolgozom, ott senki nem beszél így.
febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!