Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az értelmiségi létet, általába...

Az értelmiségi létet, általában miért azon hangoztatják, akik piacképtelen diplomája van?

Figyelt kérdés

Nekem, darabszámot tekintve 3 diplomám van.Gépészmérnök Bsc, nemzetközi gazdálkodás Bsc, vezetés és szervezés Msc.


De, sohasem éreztem az a "hájpot" az értelmiségi léttel kapcsolatban.

Könyvtárba nem járok.Színházat nem tudom értékelni, operát szintén nem szeretem.


Inkább a sci-fiket szeretem,főleg Star Treket és a hasonlókat.



Feltűnt,hogy általában azok hangoztatják,hogy mekkora értelmiségek, akik nem állítanak elő gazdaságilag is mérhető értéket.

Társadalomtudományi területen szerzett diplomásokra a legjellemzőbb ez.


Magyaráznak nekem a gépjárművek károsanyag kibocsátásáról, nekem, aki mérnök és kvázi megeszi őket reggelire gépjárművek, hajtásláncok terén.De, azt hiszik olyan okosan és rendkívüli módon elvannak szállva maguktól.


febr. 18. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Az ertelmiségi réteg nekem ott kezdődik hogy a konfliktusaik nem olyanok hogy "agyonverlek ha a közelembe kerülsz, a rák egye ki a beled", valahogy diplomás emberek közt ilyeneket még soha nem hallottam.

Teljesen más pl gyárban dolgozni meg pl.egy állami cégnél ahol alap követelmény a diploma.


És nem csak konfliktusokat tekintve! Ez csak 1 példa volt a sokból.

febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
*Az értelmiségi létet, általában miért azok hangoztatják, akiknek piacképtelen diplomája van?
febr. 18. 11:13
 3/17 A kérdező kommentje:

1#

Ezek szerint, nálad az emberek fele értelmiség.


Én nagyon ritkán találkozok ezzel az "agyonverlek ha" stílussal.

febr. 18. 11:14
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Ennek a kérdésnek se sok értelme van, mivel az egész csak egy nagy hiszti.

Mérnökként ettől okosabb lehetnél.

febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen nesze semmi fogd meg jól indok, vagyis legalább annál egy kicsivel több. Nem nagyon különbözik ez attól mint amikor valaki flexel a menő kocsijával de vezetni már nem igazán tud.

Lehet neked diplomád, kocsid, akár gyár igazgató is lehetsz hogyha egy proli vagy. Az értelmiségi nem feltétlenül függ össze a ranggal és az egzisztenciával.

febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Akiknek nincs diplomája, általában sem pénzük, sem igényük, sem társaságuk nincs ilyen helyekre járkálni. Szerintem nem azon múlik, hogy mennyire piacképes valakinek a diplomája, viszont szomorú, ha egy 3 diplomás ember abból merít önbizalmat, hogy a bölcsészeket lenézi.
febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

3.

Ismerek intezetist is. Kemény gyerekkor az intezetben az epilepszias csajt megeroszakolták a nevelők bántalmazták eroszakolták a gyerekeket is. Gondolhatod..

Ő valahogy elkezdett innen kikeveredni elment foskolára is.



Az az ember a fősuli elott es után szinte teljesen ki lett cserélve!

Nagyon de nagyon meglátszik az hogy ki tanult ertelmiségi ki nem.


Fősuli elott egy tipikus köpködős lopós tolvaj kisebbségi szenny volt, fosuli után meg teljesen kulturálr céltudatos határozott sikeres es még céget is vezet ma.


Rengeteget jelent egy iskola. Egy értelmes közösség, értelmes kultúra!

febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

A scifik közül a társadalmi utópiákat szeretem legjobban már gyerekkorom óta, a fizikával párhuzamosan. Főleg a régi jó őskommunisztikus utópiák sokféle változatát.


A kulturális antropológia azért érdekes tud lenni, ahol valódi természeti népek tényleges élete is ki lesz kutatva, nemcsak közhelyek szintjén. Az tulajdonképp a mérnöki nyelvre is átfordítható: ott is valamilyen rendszerek működnek. Persze gyakorlatias szemepontból az a kérdés merül fel, hogy mit lehet ezek közül a mai ember számára hasznosítani.


A többiről nehéz beszélni, engem mondjuk érdekel a latin meg az ógörög, nem tudom megindokolni, miért. Gyerekkoromban egyszerűen a csillagászat, fizikai történetével párhuzamosan kezdtek érdekelni. Ma is igyekszem figyelni, hogy valamelyest legalább olvasásképes legyek latinból.

febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Es irtam hogy a sokbol csak kiemeltem a konfliktuskezelest.

Teljesen más az értelmiségiek konfliktuskezelése a nem értelmiségiekkel szemben.


Ez mellett mások a célok is mások a súlyozások is fontossagi sorrendek prioritás tervezések mások tisztelete stb az egész lényük más.

febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én humán diplomás vagyok, a páromnak két műszaki diplomája van. Reálos létére olvasott, művelt, nyitott a világra. Rendszeresen járunk színházba és még beszélgetünk is róla. Ha utazunk, akkor tájékozódunk az adott város történelméről, építészetéről (ami egyébként egyikünknek sem szakterülete). Számomra az értelmiségi lét ezt a fajta nyitottságot jelenti. Emellett szoktunk nézni filmeket, sorozatokat, járunk kirándulni, barátokkal kocsmázni, szóval nem feltétlenül magas kultúrát fogyasztunk.

Egyébként az én ismerősi körömben a "kultúrsznobság", vagyis az opera meg a kiállítások látogatása leginkább az orvosokra jellemző lehet, hogy nem termelnek javakat, de azért elég nagy sz**ban lennénk nélkülük...

febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!