Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az értelmiségi létet, általába...

Az értelmiségi létet, általában miért azon hangoztatják, akik piacképtelen diplomája van?

Figyelt kérdés

Nekem, darabszámot tekintve 3 diplomám van.Gépészmérnök Bsc, nemzetközi gazdálkodás Bsc, vezetés és szervezés Msc.


De, sohasem éreztem az a "hájpot" az értelmiségi léttel kapcsolatban.

Könyvtárba nem járok.Színházat nem tudom értékelni, operát szintén nem szeretem.


Inkább a sci-fiket szeretem,főleg Star Treket és a hasonlókat.



Feltűnt,hogy általában azok hangoztatják,hogy mekkora értelmiségek, akik nem állítanak elő gazdaságilag is mérhető értéket.

Társadalomtudományi területen szerzett diplomásokra a legjellemzőbb ez.


Magyaráznak nekem a gépjárművek károsanyag kibocsátásáról, nekem, aki mérnök és kvázi megeszi őket reggelire gépjárművek, hajtásláncok terén.De, azt hiszik olyan okosan és rendkívüli módon elvannak szállva maguktól.


febr. 18. 11:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem attól lesz valaki értelmiségi, mert diplomája van.
febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

Jó, azért azon nevetnem kell, hogy itt halál komoly arccal lerján, hogy akinek nincs diplomája, annak nincs igénye és pénze pl. színházba járni.


Komolyan, ez most megint egy olyan kérdés, mint mikor el kell mondani, hogy a vidékiek azok szédülnek a betonon.


Szeretem az olyanok véleményét hallgatni, akik szerint vagy diplomás professzor vagy, vagy 3 fogú alkoholista. Fel sem merül, hogy a kettő között van nagyon sok minden, sok árnyalat.

Nincs dimplomám, viszont több nyelven beszélek, rengeteget olvasok. A színházat nem szeretem igazán, sem pl. az operát, viszont a festészetet igen. Akkor most velem mi van?

febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az "értelmiség" és a "müszaki tudás" két teljesen különbözö dolog, semmi közük egymáshoz, ahogy annak sem, hogy a diplomából mennyire tudnak megélni.

Az értelmiségi valaki értelmes, van általános müveltsége (és ellentétben sok más valakivel szemben nem szakbarbár), több témához hozzá tud szólni, ismeri az emberiség és a társadalom feljödését, stb.

A kérdezö meg tipikusan az a valaki, aki legjobb esetben a saját szakterületén tud valamit mondani, de ha megkérdeznék egy történelmi eseményröl, egy festöröl vagy zenészröl, akkor meg sem tudna szólalni, öt semmi esetre sem lehet értelmiséginek nevezni, a diplomája ellenére sem.


(És mielött beleköt, szintén géészmérnök vagyok, "ennek ellenére" jóval több mindenröl van fogalmam, mint egy-egy gép müködéséröl vagy netán méretezéséröl)

febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Általános értelemben értelmiségi az, aki az értelmével keres pénzt.

Van műszaki és humán értelmiségi is.

Alapesetben egy életforma is jár ezzel, az értelmiségi olvas, néz, gondolkodik, véleményez.

Lehetőleg árnyaltan. Ja, és nem általánosít.

Utòbbi két dolog hiánya miatt úgy érzem téged az értelmiségi spleen nem fenyeget.

És, ha azt hiszed csak az előállított hengerfejek számában mérhető a gazdasági "érték" nagy-nagy tévedésben vagy.

febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát azért ott is van baj, ha az értelmiségi létet a színház meg az opera jelenti...
febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Mit varsz attol aki olyan sulit jar ki amivel nem megy semmire.. nyilvan nem egy eszleny. En csak mosolyogni szoktam mikor szobakerul.. Tokjo es mennyit keresel? 300. Hat mondom akkor megerte evekig tanulni 😅 egy 9 honapos sulival ahol max 15x voltam bent 2x annyit keresek, sot igazabol papir nelkul is
febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

“ Feltűnt,hogy általában azok hangoztatják,hogy mekkora értelmiségek, akik nem állítanak elő gazdaságilag is mérhető értéket.

Társadalomtudományi területen szerzett diplomásokra a legjellemzőbb ez.”


Kérdező, oké, mikropéniszed van. Semmi baj ezzel, de ez a hisztikérdés minek kellett?

febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!