Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kéne köszönni ilyen...

Hogy kéne köszönni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy volt tanárom tegez. Ilyenkor hogy kéne köszönjek neki? Számomra fura lenne tegezni, de a "Csókolom" se a legjobb szerintem. Az meg pláne nem, ahogy minden másik tanárnak köszönök az iskolában (Áldás Békesség).


Szóval hogy kéne?


Kerüljenek az olyan köszönés típusok, hogy Szevasz és társai. Egy tanárnak ilyet nem mondanék.



febr. 18. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Jó napot!

Oszt jó napot!

febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot kívánok.
febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve tanárnak sose köszönj csókolomot. Még a 6 éves elsősök sem így köszönnek nekik, hanem "Jó napot kívánok"-kal.


Ha jól értem, egyházi (református) iskoláról van szó. Szerintem pont az "Áldás, békesség" kiváló köszönés, mert ugyanúgy köszönhetsz vele annak is, akivel tegeződsz, mint ahogy annak is, akivel magázódsz.

febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a köszönéshez a keresztnevét hozzáteszem.

Pl:


Jó napot kívánok Gyula bácsi!

febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4# Köszönöm, valamiért furának érzem, de tényleg sokan mondják hogy bárkinek lehet így köszönni. Akkor így fogok.

2# Tanár nő...és hagyjuk az idiótaságot.

febr. 18. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!