Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni, illetve...

Hogyan illik köszönni, illetve hogyan köszönjek én az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Manapság teljes tanácstalanság uralkodik el rajtam, ha a köszönésről van szó. 17 éves vagyok, és a kiskoromban elvárt "Csókolom!"-ozás már nem időszerű minden esetben. Régebben mindegy volt, hogy nő vagy férfi az illető, akkor ez a köszönési forma volt az elvárt, viszont mostanság például az iskolában is már a "Jó napot kívánok!" a megszokott, ami már természetessé is vált számomra iskolán belül, viszont ha kilépek a suliból akkor már megváltozik a helyzet, legalábbis én úgy látom. Nemsokára találkozni fogok a barátom szüleivel és a rokona többségével és őszintén szólva nagyon izgulok emiatt, kezdve azzal, hogy hogyan köszönjek majd nekik, ami ugye már hozzájárul az első benyomáshoz. A legnagyobb tanácstalanságom az idősebb korosztály üdvözléséből adódik, ugyanis a testvérével kialakulhat a tegező viszony, úgyhogy őt csak egy Sziával köszöntöm. És akkor ilyen hosszas bevezetés után rátérek a lényegre, illetve a fő kérdéseimre. Hogyan köszönjek a szüleinek? Hogyan köszönjek a papájának, mamájának? A "Csókolom!"-ozás esetleg feléjük életszerű? És a nagynénijét, illetve nagybácsiját hogyan üdvözöljem? Számomra a "Jó napot kívánok!" túlságosan hivatalos forma (jelen esetemben inkább iskolába való), de tartok attól is, hogyan viszonyulnak a "Csókolom!"-hoz, nem akarom már a legelső esélyeimet elszúrni. Aki esetleg volt hasonló helyzetben (bár azt kétlem, mert ilyen szinten én tudok csak a "semmin" aggodalmaskodni), mindenesetre, ha mégis előfordult volna akkor leírnátok a tapasztalataitokat? Vagy esetleg mit tanácsoltok nekem? Ti hogyan cselekednétek az én helyemben?

2017. nov. 20. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Vázolom a tényeket: falun mindenkinek "Jó napot kívánok", még a saját szüleidnek is. Városon egy 17 éves a férfiaknak Jó napot kívánok-kal köszön, a nőknek Kezeit csókolom-mal. Ha ezek után valaki felajánlja a tegeződést, fogadd el. Ha nem, nem. Te idősebbnek ne ajánld fel.
2017. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Én városi vagyok, de én egyöntetűen "Jó napot kívánok!" al köszönnék mindkét szülőnek. Szerintem ez illedelmes és első ismeretségnél ez az elvárható is. Ha közvetlenek, úgyis rögtön fel fogják ajánlani, hogy tegezd őket.

Az hogy Csókolom, vagy Kezit csókolom sztem borzasztóan hangzik, én Csókolommal max a nagyon idős szomszédomnak köszönök (70-80 éves).

2017. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zgyzgy ***** válasza:
47%

"Csókolomozás" nők, "jónapotozás" férfiak esetében.

Én így tanultam otthon.


(A "csókolomozást" a kommunisták próbálták kiirtani, a női egyenjogúságra hivatkozva, hiába).


Én városi vagyok, de falun sem volt ebből semmi problémám.

2017. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:


Időd néni: Csókolom

Idős bácsi, szülők: Jó napot

Fiatalok: Szia

2017. nov. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
De variálhatod is: Tiszteletem! Üdvözlöm! Kívánok! vagy Csá :D
2017. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt dilemmám ezzel, az egyiknek azért leszel paraszt mert csókolomozol, a másiknak meg azért mert jó napot kívánokkal köszönsz.

Nálunk nincs kialakult rendszer mint a japánoknál ahol fix köszönések vannak. Vagy pl angolok akiknél a helló egyszerre tegező és magázó.

Részemről köszönök ahogy adott helyzetben helyesnek látom, aki meg kiépítette a saját köszönési rigolyáit és rinyál a köszönés miatt az menjen a pokolba. Sajnos túl sok ilyen rigolyás ember van.

2017. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!