Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan illik köszönni egy...

Hogyan illik köszönni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogyan illik/kellene köszönnöm a következő helyzetben:


Bemutatnak valakinek, az illető nálam idősebb, 20-as 30-as férfi, tanár.

"Csókolomot" nem akarok mondani, annyira nem idős emberről van szó. A "Jó napot" szerintem nem illene a helyzethez. Vagy ez lenne a megfelelő?



Ti hogyan köszönnétek egy ilyen helyzetben?


A válaszokat előre köszönöm!


15/L



2017. nov. 14. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmm, nem is tudom. Esetleg egy helló még belefér, de a "jó napot, tanár úr" sem rossz.


Ezt a csókolomozást és néni-bácsizást kéne már elfelejteni a magyar nyelvben, annyira esetlen. Ezt nem neked írom, kedves kérdező, csak úgy általánosságban elmélkedem... :)

2017. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Nekem is volt már ilyen én általában a "Szép napot"-ot használom az illedelmes és bármikor jó. Ha ez nem tetszik neked akkor napszaktól függően is köszönhetsz pl.: "Jó estét, Jó reggelt" ezeket a köszönéseket alkalmazhatod úgy mint az angolban: "Jó reggelt"- 12:00-ig, ezután 17:00-ig a "Jó napot"-ot és ezután egész este a "Jó estét" használhatod :) Remélem tudtam segíteni 13/L
2017. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőtök válaszát köszönöm! :)


Első kommentelő, a "Heló" szerintem első találkozásra nem lenne a legalkalmasabb, nekem furcsán jönne ki, főleg, ha egy "összekötő" ember mutat be az illetőnek (tehát má régebben ismer engem is, másik félt is)

"Tanár urat" pedig azért nem szeretnék mondani neki, mivel engem nem tanít, nem ott tanít ahova én járok suliba, és életemben először találkozok vele. :)


Viszont amit a "csókolomozásról" írtál, azzal egyet tudok érteni. Kisgyerekeknél olyan 70-80 feletti idős nénikhez még elmegy, de később elég kellemetlen tud lenni, gyerekes és sokan nem is veszik túl jól, ha ezzel "idősebbnek tekinted".



Második válaszoló, rendben, elgondolkozom a válaszodon! :)

2017. nov. 14. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

-Üdvözlöm tanár úr.

-Nagyon örvendek tanár úr.

-Jó napot kívánok, tanár úr. Es tedd hozza a kivanokot is, ne csak annyi legyen, hogy jo napot.

Hello-val ne köszönj, egy tanárnak nem illik, függetlenül attól, hogy fiatal. Plane, hogy te 15 vagy.

2017. nov. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!