Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire élénk bennetek a...

Mennyire élénk bennetek a gyerekkor iránt érzett nosztalgia? Esetleg hiányzik belőletek ez az érzés?

Figyelt kérdés

Mostanság egyre több helyen látom social medián meg hallom nagyon sok embertől hogy a gyerekkor milyen gondtalan, felhőtlen meg egyszerű volt, nem volt ennyi betegség, ennyi mérgező anyag, nem kellett ennyit félni, stb. ehhez képest a mai világ mennyire borzalmas. Én 24 éves nő vagyok, tehát fiatal felnőtt, gyerekkoromban már használtam internetet, de még a web 2.0 előtti időszakban, szóval nem mondanám hogy az analóg világban szocializálódtam.


Mindenféle embertől hallom ezt a nosztalgikus hangnemet, olyanoktól is akik 50 felettiek, meg velem egyidősektől is. Engem inkább valami nyugtalanítóval töltenek el ezek a "nosztalgikus" tartalmak, érzek valami melankóliát és félelmet, de örülök valahol hogy vége van. Eszembe jut ilyenkor, milyen traumatikus események történtek velem ebben az időszakban, hogyan bántalmaztak, mennyi fájdalmat és disstresszt kellett átélnem, ráadásul amire gyerekkorom óta vágyok kezdem beteljesíteni. Nincs az az érzésem, hogy "bezzeg gyerekként orvos és tűzoltó akartam lenni meg nagy házat akartam kiscicával, most meg egy rament se tudok kifizetni", helyette ami reális és fontos volt nekem ahhoz ragaszkodok, ragaszkodtam és megvalósítottam vagy folyamatban van.


Mondhatnánk azt, hogy velem borzalmas dolgok történtek tehát nem érzek nosztalgiát, de nagyon sokan ezen ismerőseim közül hasonlókat éltek át és tudatában is vannak, tehát nem szépítik meg, nem disszociálnak ezzel kapcsolatban.


Ti hogy élitek meg ezt a gyerekkori nosztalgiát ha megélitek egyáltalán? Van köztetek olyan, aki lényegében jobban szeret felnőtt lenni?



https://www.youtube.com/watch?v=mU4Hn7dc1KA



febr. 26. 02:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinek ilyen gyerekkora volt, kinek olyan. Akinek jó volt az szívesen, nosztalgiával emlékszik vissza rá, akinek meg rossz az legszívesebben elfelejtené. Ennyi, nem kell ezt túlgondolni.
febr. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Alig emlékszem valamire, 36 éves vagyok, de 10 éve is így volt... Még a 8 éves gyereken "kiskorára" sem emlékszem :/

Annyi biztos, hogy rühelltem az iskolákat, így felnőttként sokkal jobb

febr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha igen, de nem jellemző, mert nehézségekkel volt megtűzdelve.
febr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pokoli gyerekkorom volt, így nálam sincs nosztalgiaérzés. Vannak viszont dolgok, amik hiányoznak gyerekkoromból:

- a mozgás szeretete

- vágy a világ megértésére

- alkoholizmus és depresszió hiánya (bár abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy nem voltam már gyerekként is depressziós)

- hit a jobb jövőmben, motiváció és tettvágy

- önmagamba vetett hit, önazonosság, önszeretet (ne beképzeltségre gondoljatok)

- a hangulat, amit a természet tudott okozni (pl. egy vihar, vagy a csillagos ég)

- a gyümölcsök szeretete. Kiskoromban imádtam mindenféle gyümölcsöt, most meg már alig eszem növényeket, nem kívánom őket

- célok, amik elérésére tényleg vágytam. Most is van célom, de különösebben nem érdekel. Haladok felé lassan, de egyáltalán nem érzem úgy, hogy valamivel is boldogabb leszek, ha majd elérem. Nem tudom, mi tenne boldoggá.


37N

febr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En gyerekkoromban utaltam, olyan szegenyek voltunk, hogy mindig dolgoznunk kellett. Ha meg nem segitek a szuleim lebasztak, a cipom olcso kinai szar volt, szetment es volt olyan hogy varrni kellett, de uj cipore nem volt penz.


En azt sajnalom jobban, hogy a természet nagyon szép volt akkoriban! Nagyon sok fecske, rendszeres havas tél, stb

Ja meg, ha barhova mesz mindenkivel lehetett beszelgetni, baratkozni. A szomszed mindig athivott jatszani, vagy sutit enni :D



Most meg mi lett? Kb mindenki interneten eli a vilagat

febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Szar gyerekkorom volt, nincs bennem semmi nosztalgia. Örülök, hogy rég vége.
febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Belőlem hiányzik. Nem szerettem gyerek lenni, nem volt szép gyerekkorom, amikor szerintem az lenne a norma, hogy biztonságban és megértésben érezzem magam. Ez mind hiányzott. Így nem is gondolok vissza, maximálisan a jelenben élek.
febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még tizenéves vagyok, mégis végtelenül el tudnak keseríteni ezek a videók. Nem csak azzal, hogy elmúlt egy visszahozhatatlan korszak, hanem félek a jövőbeli nehézségektől, valamint az új generációról. Helytelennek tartom ezt az egészet "kütyümániát", hogy tanáraim szavaival éljek, mégis, a telefonommal kelek és fekszem.

Rájöttem, hogy ez a félelem igazából az állandó változásra utal (legalábbis ami bennem van) ugyanis eddig nem ez volt a normális annyira, most mégis ez lesz, hogy a social media neveli fel a gyerekeket. Nyilván nagy értékrendi változás lesz ez mindenkiben, de a világ válzotik, és ez így van rendjén. Legalábbis én ezzel nyugtatom magam, aztán persze lehet, igazam sincs.

febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem hiányzik. Jó gyerekkorom volt, de felnőttnek lenni szerintem jobb, azt csinálok, amit akarok, mindig is gyűlöltem egy helyben ülni órákon át, és felnőttként nem kell. Simán választottam olyan szakmát, ahol nem kell ülőmunkát végezni.

Magamra főzök, szóval mindig olyat eszek, ami ízlik, akkor és annyit eszek, amikor és amennyit akarok, ez gyerekként nagyon nem így volt, akkor vacsorára rizs volt a menü rántott hússal, akkor is, ha én mondjuk épp egy lecsót szerettem volna enni. Nem kell megvárni az étkezések időpontját, ha előbb vagyok éhes, akkor előbb eszek, ha kevesebb esik jól, senki nem szid meg, hogy pocsékolom az ételt.

Azt veszek a fizetésemből, amit akarok, nem kell pénzt kérnem valakitől, hogy légyszi, szeretnék hajcsatot, ugrókötelet, akármit. Régen meg kellett várnom, hogy december legyen, kérnem egy biciklit a karácsonyra, és ha szerencsém volt, megkaptam, ha nem, akkor nem. Most simán átrendezem a költéseim, és ha akarok venni egy jobb cangát, akkor abban a hónapban nem költök fölösleges szarokra, és megveszem. Ha megtetszik bármi a boltban, akár egy hajcsat (van, ami nem változik :D ) akkor megveszem.

A gyerekkoromból csak annyi hiányzik, hogy akkor még éltek nagyszüleim. Minden más jobb jelenleg.

febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 Tökéletesen egyetértek mindennel, amit leírtál! Tényleg sokkal jobb felnőttnek lenni. Kiegészíteném még annyival, hogy felnőttként hazamész a meló után és nem kell házi feladatot írnod és tanulnod. Ugyanígy a hétvégéidet sem kell tanulással töltened. Ha nincs gyereked (én childfree vagyok), sokkal több szabadidőd van felnőttként, mint gyerekként volt anno. És tényleg sokkal szabadabb vagy, van pénzed, azt csinálsz amit akarsz, akkor amikor akarod.


Én gyerekkoromban/tinikoromban alig vártam, hogy végre felnőjek. De lassan múltak az évek! Kínszenvedés volt.

febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!