Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy átlagos ember meddig tud...

Egy átlagos ember meddig tud visszaemlékezni gyerekkorában?

Figyelt kérdés
Pár napja nézegettem régi gyerekkori videókat magamról amikor még meg 8 hónapos lehettem és utána és sok emlékre emlékszem. Magamtól persze nem jutnak így hirtelen eszembe de videón nézve egyből visszaemlékeztem azokra a pillanatokra. Lehetnek ezek ilyen "hamis emlékek" vagy így tényleg beszoktak ugrani képek vagy videók alapján régi emlékek? Sokra persze ha nem néztem volna meg őket akkor eszembe se jutott volna eddig de most minden megvan. Talán még a születésem napjára is emlékszem bár abból is csak egy részre amikor felöltöztettek de lehet ez is ilyen hamis emlék hogy azt hisszük hogy na emlékszem de csak a videó miatt vagy tényleg lehet, hogy valakik visszaemlékeznek ilyen régre?

2021. jan. 13. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Általában azokra emlékszünk jobban, amik valamiért mélyebb nyomot hagytak. Én nem tudnám pontosan megmondani, mennyi idős koromig emlékszem vissza, de az első emlékeim inkább emlékfoszlányok. Anyai nagyapám pár éve halt meg, 83 évesen a halálos ágyán még emlékezett egy kb 6 éves korában tanult versre és végig is tudta mondani, valaki fel is vette a családból emlékbe.
2021. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Inkább hamis emlék a videó miatt. Már úgy értem, biztos korábban is láttad a videót, inkább azokra a korábbi alkalmakra emlékszel, aztán az agyad ezt valahogy átkódolja.


Nekem a legkorábbi emlékem másfél éves koromból van, de csak azért emlékszem rá annyira tisztán, mert készült egy fénykép egy kirándulásról, aztán a képet kinagyíttatták szüleim és felrakták a falra, vagyis azóta mindig szem előtt van, így egészen akkortól mindig emlékeztetve vagyok arra a napra. (És tényleg emlékszem rá, pár éve volt egy vitám apámmal a kiránduláson használt termosz színéről, ami nem látszik ezen a képen, ezért előszedtük a többi fényképet, és nekem volt igazam.)

2021. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet.

A születésem mondjuk tényleg lehet ilyen hamis de a többi megvan bennem főleg pár amit videó nélkül is elő tudok idézni :D.

2021. jan. 13. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
5-6 éves koromból már vannak derengő emlékeim, előtte inkább csak ilyen tudat alatti, ízek, hangok, érzések, de konkrét esemény nem igazán van, még fotók alapján se.
2021. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2-3 év. Azalatt csak nagyon homályos, inkább inger jellegű emlékek vannak. Például én emlékszem a függöny színére és a rajta beszűrődő napsugarakra. Meg arra, ahogy körülvett a a fehérség egyszer (mikor erről beszéltem otthon, anya mesélte, hogy 1 évesen tesóm elvitt szánkózni és belenyomott hanyatt a hóba én meg állítólag nagyon élveztem, ahogy hullik rám mindenhonnan).


A többi már inkább csak az, amit utólag meséltek rólam, nem a saját emlékeim.


Ennél konkrétabb emlékeim (pl ahogy rajzolok vagy félek konkrét dolgoktól) 3 éve korom körülről vannak.

2021. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az óvodás emlékeim a legkorábbiak. Egyébként egy emlék, vagy akár tanulni való is akkor marad meg a legtovább ha a lehető legtöbb érzés társul hozzá mint a különleges színek, szagok, hangok, szégyen, düh, szerelem stb :)
2021. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éves koromnál korábbi emléket egyáltalán nem tudok felidézni, most 17 vagyok.
2021. jan. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!