Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eutanázia, elfogadnád?...

Jani_a_NAGY kérdése:

Eutanázia, elfogadnád? tiltanád?

Figyelt kérdés

legtöbb országban illegális:

"Azt akarja, hogy megváltozzanak az eutanáziával kapcsolatos törvények"

Azaz

elkísérjük Kharon ladikjáig?

avagy

belelökjük a Styxbe?!



febr. 26. 22:57
A kérdező szavazást indított:
döntésképtelenség
nem
igen
65 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
84%
Engedném!
febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon kényes kérdés. Szerintem (mint általában mindenben), hatalmas botrány lenne belőle. Teszem azt, lehetővé teszik a halálos beteg embereknek, akkor ennyi erővel minden olyan beteg ember, aki nem szeretne a nem halálos betegségével élni felszólalhatna.
febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
85%

Minden ember a saját életért felelős, és nem egy ország törvényei alapján.

Engedélyezném az eutanáziát, sajnos vannak olyan betegségek amiből már nem lehet felgyógyulni. Az orvosok csak a fájdalmat tudják csökkenteni, míg a beteg csak haldoklik, és szenved.

Soha nem értettem, hogy ennek miért kell illegálisnak lennie?!

febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
81%
Engedélyezném, de alaposan leszabályoznám.
febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
86%
#4, további konfliktusokat szülne. Nem vagyok halálos beteg, de van egy alap betegségem, ami korlátoz a munkában, a gyermekszülésben és úgy az életem minden területére hatással van. Rettegnem kell, mikor lesznek szövődményei. Külső szemmel ez nem látszik. Akkor én nem dönthetek arról, hogy ezt így nem szeretném?
febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
64%
#5 vagyok, persze én ezt elfogadtam, de van olyan ismerősöm, akit ugyan ez a betegség teljesen padlóra tett, nála már alakult is ki szövődmény. Nem halálos betegség, de lassan megeszi az embert.
febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
71%

Mint mostani harmincas, abszolúte támogatom.


Nekem is ez a terv, ha legálisan lehet. Nem akarok 90 éves koromig robotolni, de nem számítok nyugdíjra.


Otthonban magatudatlanul vegetálni sem szeretnék, pénz se lesz rá, és nem lesznek gyerekeim akikkel fizettetném.



Ígyis-úgyis ez a terv ha majd megöregszem, de jó lenne normális keretek közt, emberi méltósággal megoldani.

febr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
24%
#7 pont ez a lényeg, hogy ezt nem teheted meg, mert neked nincsen halálos, visszafordíthatatlan betegséged.
febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
52%

#5 Eutanázia konkrétan azt jelenti hogy egy gyógyíthatatlan halálos betegségben szenvedő illetőnek az életét oltod ki, azért ez eléggé lekerített dolog, az hogy valaki komolyabb betegségben szenved attól még nem kerül ebbe a csoportba.


Őszintén ha valaki olyan jellegű betegségben szenved ami ténylegesen nem gyógyítható és óriási fájdalmakkal jár (akár mentális akár fizikai) én engedném, hogy az illető dönthessen a sorsáról, amennyiben szellemileg képes önmagáról döntést hozni.

febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
58%

Az öregkor is visszafordíthatatlan, és halálos 😆

Kilencven akárhány évesen màr kb azon a szinten van mindenki, mint egy krónikus beteg.

febr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!