Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eutanázia, elfogadnád?...

Jani_a_NAGY kérdése:

Eutanázia, elfogadnád? tiltanád?

Figyelt kérdés

legtöbb országban illegális:

"Azt akarja, hogy megváltozzanak az eutanáziával kapcsolatos törvények"

Azaz

elkísérjük Kharon ladikjáig?

avagy

belelökjük a Styxbe?!



febr. 26. 22:57
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Szia 30-as. Lehetne Magyarország sokkal jobban élhető is. De ha nem kell a jóságos ISTEN, a jóság sem lesz itt. És maradunk a rosszban. Mi választottuk.
febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

#31: Viszont, ha nem kell a jóságos istened ennek az országnak (ami nonszensz, mert nem a jóisten teszi élhetővé ezt az országot, hanem az emberek), akkor nyugodtan lehet legaizálni az eutanáziát, mert úgy sincs itt az istened.

Ezt a holland rémképet alá is tudod támasztani, vagy csak mesélték a hitgyüliben?

febr. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
54%

Igen.

1. Nem gondolom az életet önmagában értéknek, nem hiszek ebben.

2. Én úgy gondolom, mindenki hadd döntse el maga, meddig akar élni.

3. Ha valaki tudatosan gondolkodó emberként kijelenti, hogy már nem akar élni, és segítenek neki az eltávozásban, azzal senkinek nem árt. És azt is gondolom, hogy olyat etikátlanság tiltani, ami másnak konkrétan nem okoz kárt.

4. Sokszor bejön az a kérdés, hogy aki megteszi a végső lépést, az gyilkos. Nekem ebben az esetben nem az, mert az illető saját kérésére tette és csak segített.

febr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Szia 32-es. A jóságos ISTEN az embereknek adott törvényei, elvárásai, parancsai igen jók, szépek, igazságosak, hasznosak, ezért az emberi közösség számára, - ha elfogadnák, - igen szépen, jól élhető társadalmat képeznének. De a legtöbb embernek mégis azért nem kell ISTEN, mert saját magán kellene kezdeni a bűnei megbánását, elhagyását, és az ISTEN szerinti életet. Így hát sok ember marad a bűneiben, ISTEN áldása nélkül, és ezért néz ki így Magyarország. A holland rémképet megbízható, igazat író folyóiratban olvastam.
márc. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
74%

#34: Aham, pl. a szomszéd helyett azt pusztítsuk el, aki más vallást gyakorol :) szép álmok.

Jöhet a forrásmegjelölés. Végülis van aki szerint az M1 is az igazat mondja.

márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig az eredeti kérdésre kellene visszakanyarodni. Ha nem kell ennek az országnak a te istened, mert abban ezek szerint egyetértünk, hogy a te istened ebben az országban nincs jelen. Akkor miért pont azt az egy állítólagos szabályát kellene betartani, ami számtalan embernek még több szenvedést okoz. Ha már az istened nem segít az embereken, miért ártson nekik még többet?


#35

márc. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen erővel akkor az orvos, aki a garatmandulámat kiműtötte nem gyógyítást végzett, hanem csonkítást.

Nem értem tényleg, miért nem lehet az embereknek megadni a lehetőséget a döntésről. Én simán létrehoznék ilyen eutanáziás központokat, ahol az ember bemenet egy szobába és fájdalommentesen búcsút mondhat az életének.

Nyilván lenne mondjuk X hónap alapesetben, ami várakozási idő lenne, hogy biztos legyen ideje átgondolni a dolgokat és valóban csak az vegye igénybe a szolgáltatást, aki komolyan gondolja.

És nézd azt az oldalát is, hogy mások pedig szeretnének élni. Az eutanáziához forduló személyek szerveit lehetne hasznosítani, hogy megmentsünk más életeket, kísérleteket végezhessünk.

Szerintem ez egy abszolút win-win helyzet lenne.


És nem, az élet önmagában NEM ajándék. Már ne is haragudjatok, de csomó olyan embert látok, aki csak létezik igazából. Csóró, lepusztult alkoholisták, akik miután végeznek a 12 órás műszakkal, hazamennek a lepusztult lakásba, majd bedöglenek a TV elé és isszák a pocsék szeszt. Se kapcsolatuk, se barátaik, se kilátásaik. Most őszintén, ez nektek élet? Ha egy ilyen fazon úgy döntene, hogy neki ebből elég, én nem hibáztatnám és nyugodtan segítenék neki az elmúlásban. Nem gyilkosnak tartanám magamat, hanem jótevőnek, aki segített egy embertársának.

márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 Seila ***** válasza:

"Aki szeretné hogy az eutanáziát elfogadja a törvény az hajlamos az öngyilkosságra."


Ezt ma mondta egy idősebb ember az idősek otthonában, mert látogatóba voltam éppen és ha már ott szóba jött ez a téma, érdekes az és meglepődtem, hogy sokan közülük nem akarják az eutanáziát.

márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
#38: Ha nem akarok LMBTQ üldözést, akkor hajlamos vagy dragqueen-nek lenni? Ha nem ítélem el az intergálódni képes bevándorlókat, akkor nőket akarok erőszakolni a kölni főtéren?
márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Mégegyszer. Akiknek nem kell a jóságos ISTEN, annak nincs a jó sem. A kettő együtt létezik. Elválaszthatatlan. És akkor mi marad nektek. Élet, ami nem jó, vagyis rossz élet.
márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!