Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől ilyen problémásak a mai...

Mitől ilyen problémásak a mai fiatalok? Mit kezdjek, ha nem találom a helyem közöttük?

Figyelt kérdés
Mielőtt mindenki elkezdené, hogy általánosítok, jelezném, hogy magam is a fiatalok korosztályát erősítem.

febr. 27. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Amitől az összes öket megelőző generáció is az volt. Azt hiszik, ők a világ közepe. Öreg korra sajnos ez már csak súlyosbodik...
febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
en nem erzem ezt a tiniken pl. pedig 30 koruli vagyok. Annyi hogy allandoan teloznak de en meg gepeztem. Mondjuk a korombeliek is teloznak nem kis mertekkel.
febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha elter az intellektualis szintetek,akkor nem tudtok szot erteni.

Ha olvasott vagy ;latszik a megfogalmazasbol),mas temak erdekelnek,mint oket,nem tudnak ugy tarsalogni veled. Kevesnek erzik magukat hozzad . Mindenki hasonlo intellektualis szinten levovel tud kapcsolatot fenntartani .

febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Pl.: bizonyos tini szervereken látszik ez. Ha van egy minimális történelem ismereted, vagy tudsz helyesen írni, máris boomer vagy.
febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Na megint a mai fiatalok.. Kezdődik... 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️
febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Emlékszem, bennem is volt ilyen, pedig már nem ez a generáció vagyok (41F). Máshogy, érettebben gondolkodtam, mindig a felnőtt, sokszor idős emberekkel szerettem beszélgetni. Ma, felnőtt fejjel is nehezen találok olyanokat, akikkel igazán hasonlóan gondolkozunk. Szóval ennek nem feltétlenül a generáció az oka, lehet, hogy egyszerűen másképp gondolkodsz, mint az átlag.
febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elhanyagoltak
febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes módon,már 40 felett mindig a fiatalokkal értettem jól meg magam.A korombeliek többsége keserű,életunt lett és egysíkúan nézik az életet.

Bárhol vagyok,a a fiatal huszon-harmincévesekkel jövök ki jól,de ez talán annak is köszönhető,hogy nézem le őket és magamat sem tekintem mondvacsinált tekintélynek,mert középkorú vagyok.


55/F

febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem is problémásak.
febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alap a jóhiszemű viszonyulás.

50+ -osan nyíltan felvállalom előttük is a hibáimat és hajlandóságot mutatok arra, hogy meghallgassam, megpróbáljam megérteni a gondolkodásmódjukat.

Felejtős, hogy valaha is teljesen egy hullámhosszra jussak a ma fiatalokkal, de nem nézem le őket, mert az életkoruk egy állapot, - nem szégyen, ill. nem dicsőség. Az enyém is az! Volt már példa arra, hogy unokám korosztályába tartozó fiatal embertől tanultam hasznos dolgot - és nem szégyelltem elismerni ezt. Következetesen tartózkodom attól, hogy erőszakoskodva próbáljak hatást gyakorolni rájuk - és ezt érzik is a viselkedésemből! Nem ellenségeket keresek, látok bennük, hanem generációs okokból másként gondolkodó embereket, akik jó partnerek is lehetnek, ha tudatosítják bennük a jóhiszeműséget. Soha nem akarok felülkerekedni a fiatalokon, mert vallom, hogy tiszteletet kierőszakolni nem lehet, - azt csak a jó minta mutatásával lehet kiérdemelni, nem járandóság, - és csak kölcsönösen működőképes.

Javaslom, próbáld meg más szemszögből nézni a kortársaid cselekedeteit kérdező! Nyilvánvaló, hogy fogsz szélsőségekkel találkozni, de nem általánosíthatóan az a jellemző a fiatalokra, hogy kezelhetetlenek, rosszak!

febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!