Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kozos kassza. Mi a legjobb?

Kozos kassza. Mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Felesegemmel hazasok vagyunk,kozos kasszan vagyunk.

Megbeszeltuk,hogy teszunk felre penzt, tartalek, nyugdijas evek stb.

En azt mondtam,hogy inkabb fektessuk kryptoba,mert most fog kiloni es van benne potencia es havi szinten rakom bele a kis penzemet. Mivel abba maradtunk,hogy 0t ez nem erdekli, ez szerencsejatek(szerinte) es inkabb a biztos banki hozamra alapozza a sporolast ami fix 4-5%.

Amikor ezt irom,mar most van ami +20%ot ment a kryptoban.


Na de alenyeg,mert nem akarok senkit sem ezzel farasztani, mi van ha bejon a krypto. Kimegy az egekbe es amit befektetetm z bejon. De az 0 resze meg tovabbra is docog 4-5%on. Ahelyett,hogy azt is beleraktuk volna es a vegen 2x annyival jonnenk ki.


Hibaztathatom ilyen esetben? Jogosan vagom a fejehez,hogy "latod ha.."


Nem keverendo ossze azzal, ha mondjuk nagy orokseg kerul a csaladi kasszaba. Termeszetesen megosztunk mindent,ha naluk vagy nalunk a csalad reszerol tortenik valami. Itt igazabol inkabb a dontes maga amit kifogasolok. Mert mondjuk en lemondtam dolgok megvetelerol az en sporolasom miatt,mig mondjuk 0 vasarolgatott cipot, ruhat, egyebeket.


febr. 29. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg bejön, akkor jogosan vágod a fejéhez. De ha nem (aminek nagyobb a valószínűsége), akkor ő is jogosan vághatja majd a fejedhez, hogy minek baßtál ki az ablakon egy csomó pénzt.
febr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Termeszetesen, bar akkor az alap toke +4% esett ki az ablakon.
febr. 29. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem jogos, mert lényegében most külön fektettetek be, mindenki a saját pénzét. Így most ami a te pénzeddel történik ahhoz neki nincs köze és ez fordítva is így van.

Mondjuk én ezért eleve nem is tartom jó ötletnek a közös kasszázást...

febr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kripto vagy bejon, vagy nem. Nyilvan most nagyot ment, lehet okoskodni, meg enmegmondtamozni. De eshetett is volna 80%ot. Ez nem a te érdemed, hanem szerencsed volt.

Minden penzugyi tanacsado azt mondja majd neked, hogy diverzifikálj.


Amugy meg fektessetek be kulon kulon.

Nalunk a kozos kassza azt jelenti, hogy a koltsegeket megosztjuk, de attol meg mindenkinek van penze.

febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szoval azt mondod,hogy a havonta szabadon elkoltheto vagy befektetheto "zsebpenzt" ha en befektetem o meg elkolti. De bejon a krypto. Akkor utana az van,hogy en lemondtam evekig mindenrol amig 0 meg okltekezett. Szamszerusitem. Van ket ember mindenki felretesz havonta 20.000 Forintot.

En a teljes 20 ast befektetem, 0 csak havi 10et es a tobbi meg cipo,kabat,taska,mittudomen. Termeszetesen az osszeget csak az egyszeruseg miatt irtam le. Oszinten, nen jol lebasznam,hogy milyen kis b3sz@ri volt es miert nem csinaltuk vegig egyutt. De ha nem jogos akkor persze nem :)

febr. 29. 10:23
 6/12 A kérdező kommentje:
ezt a kifejezest nem ismerem: diverzifikálj
febr. 29. 10:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Me legyél már ennyire hülye!

Neked most iszonyat mázlid volt, mert látszik, hogy amúgy fingod sincs a befektetésről! Azért akarod az asszonyt lebaszni mert neked véletlen szerencséd volt??

A te döntésed volt lemondani dolgokról a befektetés miatt, az asszonynak meg szintén a saját döntése volt, hogy ő nem mond le mindenről, és egy stabil befektetést választ!

Te is dönthettél volna a stabilitás mellett és akkor lett volna pénzed dolgokat venni magadnak...

febr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj mindenki hadd döntse el, hogy még is mibe fekteti a pénzét. Őszinte leszek én se hiszek ebbe a Cripto dologba hiába írja itt mindenki. Oké lehet most jól fut vagy a fene se tudja, de ugyan azt az állás pontot képviselem mint a kedves feleséged. Én is vagy a banki vagy pedig állam papír befektetésnek hiszek és ebben senki nem gátolhat. Én pénzem nem?? Az én befektetésem nem??? Az hogy mi ez a bohóckodás??? Szerintem az okos és gazdag emberek pont hogy nem egyetlen egy dologba fektetnek.
febr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
En nem egy kryptoba tettem csak. legalabb 11 fajtaba. Van ami AI, van ami meme es van ami mogott nagy cegek allnak (pl Microsoft, google,LG)
febr. 29. 10:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Eret vágnek magamon, ha ilyen férjem lenne basszus. De nem, inkább elvalnek. Ennél még egyedül is jobb. Hagyd már, hadd csinálja a sajátjaval amit jónak lát! Te is tedd ugyanezt a sajátoddal
febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!