Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegnap hatalmas csalódás ért,...

Tegnap hatalmas csalódás ért, vagy nem is tudom,hogyan fogalmazzam meg,minek lehet ezt betudni. Hogy csinálhat valaki olyat,hogy becsapja a legjobb barátnőjét,és kitalál egy teljes élettörténetet,ami nem igaz?

Figyelt kérdés
Tegnap amikor elmesélte, 13 év barátság után,hogy rengeteg barát, akiről mesélt nekem mind csak kitalált,fantáziájában létező emberkék,azt hittem lefordulok a székről. Konkrét történeteket talált ki velük,hogy kivel mit levelezett a neten, kinek hány gyereke van,stb.. Életszerű történeteket! Neveket adott nekik,lakóhelyeket, hazudott,hogy ezzel és azzal levelezik,közben az sem volt igaz. Ráadásul,azzal takarózott,hogy azért csinálta ezt a fantáziavilágot,mert csak így tudott túlélni a szülei szigora miatt,hogy így teremtett magának barátokat, akik "valóban szerették". Gyanússá vált az is,hogy amikor kérdeztem tőle,nem hívod el, ezt és ezt a barátodat/nődet mozizni, vagy kirándulni,akkor mindig nemet mondott...Vagy arra fel, hogy nyugodtan beszéljen velük akkor is,a mikor én például a házban vagyok vendégként,mert akkor átvonulok máshova. Nem tudom,hogy mit gondoljak, vagy ha beszélek is vele (valaha újra),akkor milyen tanácsot adjak neki. Nem vagyunk már tinik, ő 29 éves, én meg 28.
febr. 27. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Mentális beteggel nem kezdünk soha semmilyen kapcsolatot.
febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam,hogy ilyen. Normálisan viselkedik,kedves mindenkivel, segít akinek tud. Semmi "kilengés nem volt", ami erre utalt volna. Iskolában is szerette mindenki,és ezért is lettünk jó barátnők,mert az élethez való hozzáállása szabályosan erőt adott annak,aki megismerte. Csak hát,ez most lesokkolt..
febr. 27. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem skizofrén.. De tuti valami személyiségzavaros, manipulatív emberke..
febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert látszólag normális, attól még lehet mentális betegsége is, nem csak a nagyon feltűnő viselkedést okozó mentális betegség a betegség.


Legelőször az jutott eszembe, hogy biztos olyan ember, aki mindent kitalál, csak hogy ő lehessen a középpontban. Ilyen esetben bármire képes az ember, (jó most nem durva dolgokra gondolok, hanem apró jelentéktelennek tűnő dolgokra)

És ezt csak úgy önként elmesélte? Kérdezted-e tőle, hogy miért, vagy miért ennyi idő után?

Szerintem traumatizálódott a szülei miatt. Már ha az is igaz, most ezek után, jó hogy megkérdőjelezhető. Ha igaz, nem ítélem el emiatt, mármint, hogy tarumája köthető a szüleihez, arról nem tehet, de szerintem azért van egy határ. Nem ez lett volna a megoldás, pláne nem 13 évig. Ok, hogy nem szeretné ezt akárkinek bevallani, de akkor miért mesélt róla ilyen nyilvánosan? Akkor lettek volna inkább csak képzeletbeli barátai, akikről csak ő tud. Még az is jobb, mert nem csap be téged. Vagy mondjuk felnőtt emberként el is mehetett volna egy szakemberhez, nem továbbra is hazudni.

febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap azért borult ki a tejfel,mert megkérdeztem tőle,hogy miért van az,hogy folyton beszél ezekről a barátokról, de soha nem hallok felőlük semmit, és soha nem akar eljönni látogatóba egy sem. De ebben az a borzasztó,hogy mindenkinek hazudott,akit csak ismer, nem csak nekem. A saját szüleinek, az ismerősi körének, mindenkinek. Nagy boldogságban újságolta,hogy egy "német ismerőse" hívta,hogy menjen ki hozzá egy hétre nyaralni,és ilyenekkel etetett minket. Sajnos a szüleivel való kapcsolata igaz. AMikor még gyerekek voltunk,és áthívott játszani, az apja előttem is elmondta mindennek,mert valamit szereltek, és leejtette a valamilyen kulcsot. Még játszani sem nagyon akarták engedni "mert dolgozzon a házban,meg tanuljon" és ne a szomszéd kölyköket csődítse oda a nyakukra.
febr. 27. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
5# Mert egy nárcisztikus pszichopata.. Az ilyenbe ne keress értelmet. Én is ismertem ilyen személyt, aki összevissza hazudozott, az a durva, hogy szerintem maga is elhitte a meséit.
febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
#6 A nárcisztikus pszichopata az nem itt kezdődik. Az hogy barátokat találsz ki magadnak, hogy túlélj az egy menekülési mód egy traumatizált embernek. Az meg már egy másik hogy nem tudott leállni vele. Nem bántott senkit, csak hazudott egy világot magának és másoknak. Az akiről te beszélsz nem csak hazudik, azt keményen megérzed, úgy tönkrevág lelkileg.
febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is sokkal inkább a skizoid vonal, nem pedig az antiszociális/nárcisztikus spektrum, az valami egészen más, és manipulatívabb. És valóban ez lehetett a megküzdési stratégiája a múltbéli traumák és szigorú szülők miatt, amit a 7-es is mond, hogy kitalált magának egy saját világot. Ráadásul az ilyen hazugságokból nehéz ám kiszállni. Ha elkezded akkor minél tovább csinálod, annál kevésbé nehezebb a visszaút. Mert láthatod hogy lesokkolt hogy kiderült hogy ennyi év után ez mind csak kitaláció volt. Sokan szerintem ezért is ragadnak benne végleg, még ha bizonyítják is már neki az arcába ordítva hogy ez nem igazi, akkor is kikéri magának, annyira ragaszkodik hozzá hogy valós. Szomorú történetek ezek, komolyan mondom. Ne vedd magadra kérdező, nem titeket akart becsapni ezzel az egésszel. Ő csak egyszerűen ilyen, és remélhetőleg nem is ártott nagyon senkinek, a bizalom elvesztésén túl.
febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!