Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tartod magad megfelel...

Mennyire tartod magad megfelelési kényszeresnek?

Figyelt kérdés

márc. 1. 13:07
A kérdező szavazást indított:
5: Teljes mértékben
4
3
2
1
0: Semennyire
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom arra irányul a kérdés, hogy más ember felé, viszont úgy semennyire. A legtöbb esetben elegem van az emberekből és senkinek sem akarok már megfelelni. Magam elvei és a céljaim felé pedig maximálisan.
márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak a munkahely felé van annyiban hogy legyek már ápolt kifésult üde megjelenésű nehogy azt higyjék rolam hogy összeroskadt agg munkaképtelen csőd vagyok.


Az emberek hajlamosabbak a jobban szituáltabbakat vagy jobb megjelenésűeket intelligensebbnek is nézni.

márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én magasról leszarom,ki mit gondol rólam.
márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy gimi végéig konkrétan függtem mások véleményétől, és mindenkinek meg akartam felelni, szabályosan bántott a gondolat, ha valaki nem kedvelt. Aztán kapott az osztály egy új ofőt, aki első pillanattól fogva -konkrétan- utált engem.

Akkor kimondottan pocsék érzés volt, viszont az ő által kreált helyzeteknek köszönhetően láttam be, hogy mindig lesznek emberek, akik így is, úgy is utálni fognak, csinálhatok én bármit is. Időbe telt, de mára már (azóta ~5 év telt el) szinte abszolút nem érdekel mások véleménye. Persze, a számomra fontos embereké igen, de másoké nem. Nem is töröm már magam azon, hogy megfeleljek bárkinek is. Időnként vannak megingások, de már egyre kevesebb.

márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez mindig attól függ mennyire tudsz megállni a saját lábadon.

Ha megtudsz állni a saját lábadon akkor nem leszel másoktól függő igy nem fog érdekelni a véleménye sem.


Tehát mindez ennyitol fugg hogy mennyire erzed azt hogy megtudsz állni a labadon egyedül.

márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megfelelési kényszeres voltam amikor nem volt saját bejovetelem vagy keves pénzem volt.

Amikor stabil munkahelyem adódott ahol jól ereztem magam ugy ereztem nem akarok senkinek se megfelelni , jól elvagyok.

Aztán született egy gyerekem amikor ugy ereztem kiszolgáltatott helyzetben vagyok. Mert már nem ugralhatok, Ráadásul a gyerekem is gyakran beteg es pluszba adta a feszültséget amikor lattam nem vagyok ura a helyzetnek, es kiszolgáltatottsagot erzek .


A megfelelési kenyszerem sajnos visszajött.

márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!