Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nem szeretnek alkoholizál...

Akik nem szeretnek alkoholizálni azok miért nem?

Figyelt kérdés

Én például szeretem a tompaságot, az alkohol ízét (nem szeretek nassolni vagy édesseget enni) így minden felesleges kalória az alkoholra megy el.

Jó érzés ellazulni, és tudom hogy sokan nem szeretnek még enyhe ittasnak sem lenni. Ennek mi az oka? Nyilván az a normális, nem is azt kérdőjelezem meg, hogy “mi a baj velük” hanem hogy ők hogyan tudják magukat MINDIG józanul remekül érezni magukat.


márc. 1. 18:38
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

20# Én tegnap is ittam, nem is keveset, de valamiért ilyenkor tudok a legjobban kipattanni az ágyból… Volt, hogy 2 hónapig nem ittam és minden nap alig bírtam kikelni az ágyból, volt hogy 10-12 órákat aludtam, annyira nem bírtam nyugodtan aludni. Rémálomtól kezdve minden gyötört. Gyermekkoromban is.

Gyakran mentem vérvételre, hogy nincs-e pl vashiányom amiért fáradtan kelek és fáradt vagyok egész nap.


Mióta iszom, ki tudom magamat pihenni, pedig sok kutatás szerint ront az alvásminőségen az alkohol.

márc. 2. 08:11
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát akkor alkoholista vagy és alkohol nélkül nem tudsz rendesen funkcionálni. Térjünk vissza néhány év múlva a kérdésedhez.
márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
22# Kihagytam már hónapokat is, mint írtam, de olyankor elvesztem az értelmét az életemnek. Utána meg tök nehéz visszaállni az italozásra.
márc. 2. 15:49
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én nem hibáztatlak. Biztosan értek téged traumák, lelki sérülések, törések az életben. Sajnos az élet igazságtalan. Valakit alig érnek bajok, valakire pedig zsákkal öntik. Valakinek olyan a beállítottsága, hogy képes mindent elviselni és még jól is érzi magát, valaki kevésbé.
márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
69%
A családban és közeli rokonságban, sok volt az alkoholista, és láttam hogy mit tud művelni az emberrel hosszú távon. Testileg és szellemileg is leépíti az embert. Így megfogadtam, hogy én nem leszek ilyen, 20 éve nem ittam alkoholt.
márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig viszonylag gyakrabban iszogattam, a heti 1 alkalom fixen megvolt. Hol csak 1 sör, hol több. Kb 27 éves korom óta a szervezetem konkrétan tiltakozik az alkohol ellen. Kicsi mennyiségtől is nagyon rosszul vagyok. Jelenleg évente néhány alkalommal iszok, ünnepnapokon kb. Tokaji aszút, vagy valami különlegességet, vagy pedig olyan gyengét, hogy ne érezzem meg nagyon, mint az ízesített sör, vagy egy cider pl. Az nyáron hűtve jól tud esni. De ennyinél többtől szabályosan rosszul vagyok.
márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%
Én sem szeretek még csak berúgva lenni sem. Még annyira a becsiccsentett állapotot sem. Ahogyan a más napot még aztán főleg nem. Azt is tudom, hogy mennyire tönkre tudja tenni az elmét, a testet, az agyat és az egészséget. Én viszont kifejezetten az ízét szeretem, vannak finomak is gyümölcsös édes valamik is nem csak a vodka amit én sem kedvelek. Arról még nem is beszélve, hogy tudom milyen gyorsan akár pár hét alatt is bele lehet csúszni és kialakítani egy szokást az ivásból. Arról még nem is beszélve, hogy a tompa állapot miatt mennyire rá lehet függni. Én tudom, hogy semmit sem oldanak meg sőt több problémát generálna. Szóval én max az íze miatt szeretem,viszont ezt is tudatosan próbálom fogyasztani, keveset és nem rendszer szinten.
márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok, még elfelejtettem valamit. Az alkohol mámoros állapot miatt ugye felhőtlenebbnek tűnhet a hangulat viszont nem tudom más hogy van vele, de jobban dobog a szív, felgyorsultabb a világ, mintha magasabb lenne a vérnyomás talán, ami szerintem kifejezetten rossz érzés. Én pont annak örülök, ha ebben az őrült világban nyugalmat és békét találok. Az a kis jó kedv meg nem annyira jó, mint amennyire rossz pl. a gyorsabb szívverés vagy valami.
márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
28# Elő szokott fordulni, hogy éjszaka majd kiugrik a szívem, úgy kalapál. Napközben is gyakran bedobog, mintha a mellkasomban dobolnának. Engem nem zavar. Ha szeretnék élni, akkor biztos megrémülnék ettől.
márc. 5. 17:18
 30/30 anonim ***** válasza:
19%
Mert túlságosan korlátok közé szorítják magukat. Azt hiszik tévesen, hogyha 1-2 pohár ital lecsúszik néha, esetleg rendszeresen is, már alkoholisták, és ezért utálják magukat. Nettó baromság :) de valószínűleg ezeknek az embereknek van rossz tapasztalata az alkohollal, vagy rokonsagbol, vagy ők maguk nem tudják tartani a mértéket, és ismerik magukat ebből a szempontból.
márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!