Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl dühösnek érzem magam...

Túl dühösnek érzem magam belül. Más is volt ezzel így? Normális ez?

Figyelt kérdés

Mostanában sok bűnüggyel kapcsolatos videót láttam a Youtube-on, amik minden normális embernek vérlázítóak, de valamiért még is azt érzem, hogy gond van velem. Sokszor túl radikálisnak érzem magam és olyan dolgok is eszembe jutnak, amiknek talán nem kéne. Mai is néztem egy ilyen bűnesetes videót, amiben két fickó a '70-es évek végén megerőszakolt, megkínzott és megölt 5 tizenéves lányt... Halálra is ítélték őket, ami végül nem következett be, de mindvégig azt gondoltam, hogy az ilyen embereknek nem szimpla halál kéne, hanem valami sokkal durvább. Tisztában vagyok azzal, hogy ezek a gondolatok pont ugyanolyan szörnnyé tennének engem is, mint akiknek ezeket kívánnám, de nem tudok nem ezekre gondolni.

Szerintetek baj van velem? Forduljak segítséghez, szakemberhez?



márc. 5. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
SZerintem nem kell szakember hozzá, hogy ne nézz ilyeneket
márc. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Nem konkrétan ezektől jelent meg a probléma, csak ezeken látszik a legjobban.
márc. 6. 07:53
 3/3 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagyok azzal, hogy ezek a gondolatok pont ugyanolyan szörnnyé tennének engem is, mint akiknek ezeket kívánnám, de nem tudok nem ezekre gondolni."

Amíg ennek tudatában vagy, addig nincs nagy gond, mert kontrollt gyakorolsz önmagad felett, vagyis a viselkedésed felett. Az viszont probléma, ha sok ilyen videót nézel, mert ezek a videók tudat alatt hatnak az emberre. Ráadásul negatívan. Megemelik a stressz szintet, idegessé, feszültté, frusztrálttá, szorongóvá, dühössé, agresszívvé tesznek, ami kihat a mindennapi életedre és alapvetően határozza meg a mindennapjaidat és a közérzetedet. Kerülni kell az ilyen negatív tartalmakat, mert hosszútávon saját mentális egészségedet veszélyeztetheted vele. Minél több ilyet nézel, annál jobban hat rád és az életedre. Keress pozitív tartalmakat, olyasmit, amiket szeretsz, azok feltöltenek energiával, nem pedig leszívják az összes energiád.

Számtalan cikk és tanulmány született már arról, hogy hogyan hat a média a személyiségre, a viselkedésre, a lelkiállapotunkra stb. Itt most pont erre vagy példa te magad is.

márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!