Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy gyerekben kb. hány évesen...

Egy gyerekben kb. hány évesen tudatosul, hogy vezetők irányítják mondjuk az országát?

Figyelt kérdés

márc. 11. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
2-3
márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Óvodás korban már látja, tapasztalja, hogy a szervezeteknek van vezetője. Ezt ki lehet terjeszteni, hogy ha lát vagy hall rádióban híreket, hogy na az a bácsi/néni vezeti az országot, mint nálatok a Kati néni az óvodát.

Az ő szintjén ennyi elég, nem kell nagyon a részletekbe belemenni.

márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. És ez milyen hatást vált ki bennük?
márc. 11. 13:05
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha azt gondolod, hogy bárki is irányít, boldogtalan leszel.
márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
86%
Kb. oviban. Ha belegondolsz, a mesékben is van az országoknak vezetője,általában királya, így szerintem nem akkora törés ha kiderül, hogy a valóságban is van, max nem mindenhol király.
márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen. Pedig sajnos ez van.
márc. 11. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy igazi magyar poronty már az oviban is utálja 0V-t.
márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém a két évvel ezelőtti választásokkor volt hat éves, akkor már érdekelte, hogy ez hogy működik, mi az, hogy politikus, miniszterelnök, kormány, párt, ilyenek.
márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem arra, konkrétan mikor tudatosult bennem, hogy van vezető, eleve rohadt sokáig hittem azt, hogy külföld, az egy ország (kb. Svájc helyére képzeltem a térképen), de mikor egyik reggel hallottam a rádióban, hogy lemondott az ország feje (Medgyessyről volt szó), akkor odamentem anyához, hogy akkor most fejetlen az ország? Mire annyit mondott, hogy ó, ez az ország nagyon régóta fejetlen. Én akkor nagyon megijedtem, hogy most akkor mi lesz, nincs az országnak feje, de hát a busz ugyanúgy jött reggel, a tanítás ugyanúgy zajlott, a tejivó ugyanúgy nyitva volt, és a majdnem nyolcéves énem belegondolt, hogy talán nem is olyan fontos, hogy legyen feje az országnak.

Egyébként akkor a március 15-i ünnepségek miatt, meg amiatt, hogy a történelmet senki sem mesélte nekem tovább, én abban a hitben éltem, hogy az Osztrák-Magyar monarchiában élek, ahol leverték a forradalmunkat.

márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ez nagyon aranyos történet.
márc. 11. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!