Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életben általában nem a...

Az életben általában nem a nagyon jól tanuló emberek érvényesülnek?

Figyelt kérdés
Ezt már a szüleimtől is hallottam, amikor ők jártak érettségi találkozókra, hogy általában nem az első tanulók vitték a legtöbbre az életben, hanem inkább azok, akik jók közé tartoztak, de nem annyira szabálykövetőek voltak, hanem mertek másképp is csinálni dolgokat, mint az elvárt. Persze az is lehet igaz, hogy az iskolában sok haszontalan dolgot tanítanak, de végülis, ha valaki jó jegyeket kap, az azért azt is mutatja valamilyen szinten, hogy szervezett. Abban én is biztos vagyok, hogy az iskola nem az életre készít fel, de akkor azért van jelentősége ki hogy tanul, szülők is ezzel szoktak felvágni.

márc. 12. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Mindkettő előfordulhat.

Aki az iskolában a legjobb, az valószínűleg az életben nem a legjobb lesz, de elég jó.

márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%

Aki a legjobb tanuló az a rendszer legszorgosabb szolgája. A rendszer meg nem olyanokat termel akik megváltoztathatják..

Az iskola szart sem ér, hanem hogy tudsz talpraesett lenni. Itt van pl. Az AI, sokra mehetnek a többiek a tudásukkal ha a Googlet se tudják használni. De legalább tudják a Petőfi verseket. Grat..

Én sose tanultam most pedig folyamatosan, mert nem a suliban vagyok. És instant pénzre váltom amit tanulok. (Angolul)

márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi szeretnél lenni az életben. A komolyabb szakmákhoz, amiket még is fizetnek szerintem nem árt, ha valaki jól tanul.

Pl. egy 2,5-es középiskolai átlaggal nem hiszem, hogy egyetemre felvesznek és ott helyt is tudsz állni, ilyen tanulási szinttel.

márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Felnőtteknél nem olyan egyértelműba "siker" / "érvényesülés" mérése, mint gyerekkorban. Előbb definiáld kérlek, hogy számodra mit jelent a sikeres ember (sokat keres? ismert? magas társadalmi státusza van? boldog? kiegyensúlyozott a magánélete? azzal foglalkozik, ami szenvedélyesen érdekli?), utána visszatérhetünk az eredeti kérdésedhez.
márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nincs kizarólag ez a kategória , van aki tanulással észzel tört ki a nyomorból , van aki beleszület jobb családba él ezzel vagy lusta nyomi barom marad . Több helyzet adódhat , ismerek többet aki alvilági módszereken vastagodik, meg ringyók is voltak kitartatják magukat de osszák az észt .
márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Az általános iskolai osztályom egyik kitűnő tanulója most miniszter, egy másik valamelyik hazai bank jogi igazgatója, egy harmadik a hvg fotóriportere. Egy lány elment feleségnek egy amerikaihoz, most valami controlling cégben excel-táblákban bűvészkedik.


Az első kitűnő volt, a második közel jeles, a harmadik erős jó, a lány valahol a jó és a jeles között. Én erős jóként közszolga lettem, aztán voltak közepes tanulók, akikből tűzoltó, pszichiátriai ápoló, vagy épp pincér lett. Aztán volt bukdácsolás határán álló, ő sírásótól használt laptop-eladóig és teherautósofőrig minden volt már.


Ebből a szempontból valahol mindenki az érdemjegyeiből következtethető képességeinek megfelelő pályán mozog.


De a miniszterré lett kitűnőnk tényleg külön kategória volt, nem csak az a "szokásos" kitűnő. Mindent tudott, de ez soha nem volt zavaró, nem volt stréberség benne (iskolai táborban együtt raboltuk el a 120 kilós nyelvtanárnőt, az egész tábor őt kereste aztán), meg még jól is focizott. Sok kitűnő viszont stréber, kudarckerülő és ezért tanul meg mindent, kiszámíthatatlan környezetben meg rugalmatlan, nem tud változtatni, sőt, tudása is gyakran elméleti marad - hiányzik belőlük az összefüggések felismerése, amivel a tanulakat a szűken vett területen kívül is alkalmazni tudnák. Leegyszerűsítve, csak bemagolják és felmondják az anyagot. Nem mind, de van köztük ilyen is rengeteg.

márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
10%
A tanulás az étkezésen alapul így a jól étkező emberek érvényesülnek. Én például okos ember vagok, mert sok májat eszem és fogyasztok baánt is és ezek serentik az agyat és eszek paradicosmot is meg uborkát és ezért is van az hogy én okos ember vagyok mert attól hogy ezeket eszem már nagyobb a tudástáram.
márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a kitűnő tanulók tényleg semmire sem vitték, még msc-doktori diplomával is önkormányzatnál iratot rendeznek nettó 230.000-ért.

Aki meg rossz tanuló volt annak meg cége van, vagy pedig közép-felső vezető valahol.

márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Jézusom, #7, mi lenne, ha ezeket sem ennéd? :o
márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%
9, igen, ha mindenki úgy enne ahogy én akkor az egész világ csa zsenkből állna. Akkor pedig lehetne okos dolgokat véghezvinni ami az ükunokáinknak is hasznos lenne meg hát mi is gyorsabban fejlődnénk előre a teknológiában. Csak sajnos nem tudom miért de az emberek egésségtelenül esznek és nem mindenki okos de azért szeretem persze a nem okosokat mert tök jófejek és kellenek ők is!
márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!