Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4 éve ezen a napon jelentették...

4 éve ezen a napon jelentették be a covidhoz kapcsolódó első korlátozásokat. Ti hogyan éltétek meg ezt a napot?

Figyelt kérdés

Emlékszem vártuk a munkahelyen Orbán bejelentését, aztán mondta a főnököm, pakoljam össze a munkához szükséges dokumentumokat, mert otthonról fogok dolgozni. Ez milyen fura volt akkor.

Mindenki rohant maszkért meg kézfertőtlenítőért. Alig volt a boltokban.

Ijesztő volt a helyzet. Gondolom amiatt mert ismeretlen volt az egész dolog.

Ti hogyan éltétek meg így az elején?

(Most nem az egész covid helyzetre meg az oltásokra gondolok.)



márc. 13. 18:34
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
25%
Csalódottan, sajnos azok a trógerek a társadalom férgei haszontalan moslékok uzsorások tolvajok feleslegesen kínszenvedő beteg nyomorékok alvilág és börtöntöltelékek valahogy nem hullottak tőle .
márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
32%
Én nyugtáztam, hogy megint igazam volt. A reggeli nem lesz bezárás, estére zárás lesz. Nem értettem, másoknak ez miért nem volt egyértelmű, amikor rohadtul kiszámítható a kormány. Bármit mondanak, annak az ellenkezőjét teszik.
márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
69%

Inkább most van az hogy az őrület és a pszichozis határán vagyok mert azóta nem érzem az időt

Nekem a legrosszabbkor jött, a munkámat lenullázta pont mikor a régi vágyam teljesült volna

Azóta a matrixban érzem magam és nem hiszem el hogy ez nem irányítva volt

márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jan. eleje-közepén egy gyors lefolyású megfázáson estem át, anyám februárban ugyanígy, ami fura volt. Jan. vége felé már érdeklődni kezdtem maszk iránt a gyógyszertárakban, ami nem igazán volt.

Amikor bejelentették a változásokat, gyorsan egy ügyeleti rendet alakítottunk ki a munkahelyen, de egyből érződött, hogy valami eddig eltérő dolog fog történni: a zárások, korlátozások. Feszült volt az első időszak, hogy mi-hogyan lesz, de legalább nyugodtabb lett pár hónapra az élet. Viszont óvintézkedésként nem találkoztunk a szeretteinkkel.

márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül pont aznap mentünk vásárolni, üres polcok voltak, alig vettünk valamit. Ez ijesztő volt, mert én az életemben ilyet még nem láttam. Itthon pedig örültem, hogy kicsit nem kell mennünk sehova, és együtt lehetünk. Persze még nem sejtettük, hogy a 2 hétből közel 3 év lesz.
márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Akkor voltam 1 hónapja az új munkahelyemen (a szakmámban az első), leazívott minden munkanap, nemrég végeztem az iskolarendszeren kívüli OKJ-n és tartott az esti szak 2. féléve. Emellett a csoporttársakkal, barátokkal is túlpörgettem a találkozásokat.

A munkahely messze volt, a társaság nem jött be.


Először fura volt a home office, de aztán álomszerű volt az első 1-2 hét.

Végre kialudtam magam, magamtól ébredtem. Végre nem volt open office, nálam idősebb, nem olyan jó társaságban. Előrehozott tavaszi szünet a suliban.


Elkezdtem otthon tornázni, edzeni, lejártam futni, felnőtt színezőztem, baromi jól elfoglaltam magam esténként, feltöltődtem.


Emlékszem, 1 hét után felhívott egy kollégám valamiért, kérdezte, hogy bírom. Ott meghökkentem, hogy bííírnii? imádom!!



Ez az első 1-2 hét volt.



Aztán a későbbiekben speciális eset voltam, mert nekem életmentő volt az egész közel 2 éves hajcihő. Nyáron, amikor ráértem, szinte semmi korlátozás nem volt, mentem ide-oda barátokkal.

Amikor a korlátozások voltak tavasszal és ősszel, akkor a következőből álltak a heteim: munka tanulás alvás munka tanulás alvás munka tanulás alvás. Ezen a szakon sok beadandó, kis zh, nagy zh volt, ne úgy képzeljétek, hogy csak a vizsgaidőszakban voltak számonkérések, nem-nem.


Én a home office-nak és a távoktatásnak köszönhetem a diplomámat és azt, hogy csak ennyire csinálta ki az idegrendszeremet az egyetem.



Ha most lennének a lezárások, akkor már én is nehezebben viselném.

márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Elővigyázatosságból már a kötelező használat előtt is viseltem a maszkot meg a gumikesztyűt is. Emlékszem az emberekre ahogy röhögtek rajtam. Rá két hétre már harcoltak az emberek a maszkokért és a gumikesztyűért. Most én kuncogtam magamban az emberek többségén akik előtte kiröhögtek. Miközben nekem már volt otthon egy halom doboz gumikesztyűm és egy csomó maszkom is. De ezt nem rosszindulatból írom csak éreztem hogy úgy is kötelező lesz és betáraztam belőle jó előre.


Meg épp netes társkeresőn ismerkedtem akkoriban és emlékszem mikor jött az este 10 (vagy este 8 nem emlékszem már) és hajnali 5 közötti kijárási

korlátozás. Mindenki a neten lógott otthon ülve és azóta se kapok esténként annyi ismerkedős üzenetet amennyit azokon az estéken kaptam 😃

márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
40%

Volt egy megérzésem még 2019 december végén és a cégemmel rendeltünk 2 millió egyszer használatos maszkot, amit 4 éve ilyenkor puszkosul magas árréssel adtunk tovább. Ez alapozta meg az anyagi jólétünketm. Főleg miután FFP2-es maszkokat fogalmazunk.


Ezen napon nagyon izgultam, de bejött a számításom.

márc. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
68%
Már 2020 márciusán úgy gondoltam, hogy indokolatlan a félelem, és erőltetni fogják az oltást. Ez a meggyőződésem máig sem változott. Munkahely home office-ba küldött márciusban, soha többé nem kellett bemennem. 21 végén --nem hivatalosan-- érdeklődtek az oltottságom felől, elmondtam, hogy nem fogok oltatni. 2022 végén elküldtek, de tavaly év elején szerencsésen találtam jobbat.
márc. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
76%

Aznap pont volt 0. órám, végzős gimisként, és a tanárunk úgy zárta azt, hogy legyünk óvatosak, körültekintőek, és bár nem mondta ki, annyira utalni sem utalt rá, de a sorok közt olvasva tudtuk, mire gondol, mi a meglátása. Hogy zárás lesz.

Mi persze meghallgattuk, bár már akkor elgondolkodtunk, hogy kicsit szentimentálisabb lett az óra vége, mint vártuk. Egész nap amúgy téma volt, hogy lesz-e zárás, és elég látványosan két táborra szakadt az osztály is például e téren.

Emlékszem, egyik osztálytársammal hamarabb végeztünk, mint a többiek, és kicsit beszélgettünk még a büfében, míg a többiek órán voltak, aztán úgy köszöntünk el, hogy "hétfőn találkozunk". Ami ugye nem jött el.


Én eléggé el voltam keseredve, mert ott ért véget szinte a végzős évem, a gimi, és borzasztó volt az az állandó bizonytalanság, hogy senki nem tudott semmit sem. Elég komolytalan osztályom volt, legtöbben elviccelték a dolgot, nekem az nem ment.

márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!