Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4 éve ezen a napon jelentették...

4 éve ezen a napon jelentették be a covidhoz kapcsolódó első korlátozásokat. Ti hogyan éltétek meg ezt a napot?

Figyelt kérdés

Emlékszem vártuk a munkahelyen Orbán bejelentését, aztán mondta a főnököm, pakoljam össze a munkához szükséges dokumentumokat, mert otthonról fogok dolgozni. Ez milyen fura volt akkor.

Mindenki rohant maszkért meg kézfertőtlenítőért. Alig volt a boltokban.

Ijesztő volt a helyzet. Gondolom amiatt mert ismeretlen volt az egész dolog.

Ti hogyan éltétek meg így az elején?

(Most nem az egész covid helyzetre meg az oltásokra gondolok.)



márc. 13. 18:34
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
71%
a férjem nem gyakorizik, szóval csak átadom az üzenetét: éppen Sheffield-ben volt, orvosi továbbkézésen, amikor bejelentkeztek a szabályokkal. nyilván érdekelte, tehát nézte. A többi kolléga meg csak némán ingatta a fejét, hogy a lehető legrosszabb döntést hozták a magyarok. Hazazavarták azokat az egyetemistákat, akiknek biztosan van külfödi kapcsolatuk, aki most jött vissza erasmusról, vagy külföldi szobatárs, csoporttárs, aki fertőzött területről most jött vissza, rövid időn belül. Szélnek eresztették őket az ország minden részébe...
márc. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Krónikus beteg nagyszüleimért nagyon aggódtam, ezen kívül nem sok hatással volt rám az egész covid. Élveztem a home office-t, a szabadidőm nem változott (kedvenc hobbijaimat nem érintette semmi korlátozás, túrázni, kocogni, olvasni, kertészkedni, ilyesmiket lehetett csinálni végig)
márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
56%
Káromkodtam, dühöngtem, hogy elmaradnak a koncertek és fesztiválok, amikre rákészültem. Aztán egy évig segélyen voltam.
márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
75%

Az uszodában mondta a kabinos néni, hogy hétfőtől nem nyithatnak ki. Mai napig nem tudom, honnan volt információja (16-án még voltam úszni, és mire megszárítkoztam, addigra már kijött a bejelentés, hogy tényleg bezárják).

Én elég idős vagyok ahhoz, hogy még emlékezzek a madárinfluenzára és a H1N1-re, és úgy voltam vele, hogy biztos ez is ennyi lesz, de nem. Nem hittem el, hogy tényleg ez történik. Mai napig vádolom az összes embert, aki kihiztizte ezt, világszerte. És az ebben a legrosszabb, hogy én nem vagyok laposföldhívő, se oltásellenes, be is oltattam magam, de ha elmondom a véleményemet, miszerint ez talán egy icipicit túl lett reagálva, és emberéletek mentek tönkre azon, hogy valaki fél, akkor jön az, hogy de az anyukám kolléganőjének a testvérének a nagybátyja kovidban halt meg és én ezt relativizálom és amúgy is egy oltásellenes laposföldhívő hülye vagyok, ha meg a tényleges oltáselleneseknek mondom, hogy azért ha nem is volt minden intézkedésnek értelme, valóban érdemes lenne felvenni egy maszkot ha dögrováson vagy, megmosni a kezedet szarás után meg evés előtt meg ha hazaértél, meg abszolút semmi értelme nem volt önérzetesen karenkedni a tescoban hogy te márpedig nem húzol maszkot, akkor egy rettegő birka vagyok.

Keresem a középutas embereimet, de nem nagyon találom. Valahogy nem sikerült egyébként visszatérni a 2020 előtti állapotokhoz, én legalább is úgy érzem, hogy 2019-ben voltam utoljára boldog, pedig én az életvitelemen nem igazán változtattam, a világ változott, és a körülöttem lévő emberek, akikkel 2019-ben még minden második hétvégén elmentünk kirándulni, vagy beültünk valahova, most meg már nem akarnak kimozdulni, de legalább chaten meg videohívásban hallgathatom, hogy mennyire depressziósak. Nekem a covid egy karriert vágott ketté, két év vegetálás után találtam újra vissza a saját szakmámhoz, amit kezdhettem újra a nulláról. Úgy tett tönkre az egész érzelmileg, mentálisan, anyagilag, hogy egyébként én egyszer se kaptam el.

márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
31, testvérem akkoriban egyetemista volt (náluk verték szét a kolit bekészülve a búcsúbulin), első kérdése az volt, hogy költözhetne-e inkább hozzám, amíg nem talál albit, mert ő még az utolsó napján is bulizni volt, szobatársa és egyben legjobb haverja külföldről jött haza, ő így nem szeretne hazamenni szüleinkhez a nagymamánkkal egy háztartásba. Mi sem értettük, hogy ezt így amúgy nem gondolták végig?
márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
23%

#34

Miben nem sikerült visszatérni a korábbi világhoz? Minden ugyanolyan mint előtte. Minden tele van emberekkel, mindenki megy mindenfele ugyanúgy mint korábban.

márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam, kettévágták a karrierem és újra kellett kezdenem. Jelenleg nulle helyett az 1-en vagyok, pedig, mielőtt megtörtént volna az egész cirkusz, a 6-oson álltam, tehát már lehet, hogy a hetesen lennék.

Az emberek pedig iszonyatosan megváltoztak. Én a munkám során is kapcsolatba kerülök velük és hidd el, ennyi hisztis, türelmetlen, frusztrált bunkót nem találtál volna 2020 előtt.

márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
0%

#37

“ ennyi hisztis, türelmetlen, frusztrált bunkót nem találtál volna 2020 előtt”

Max ha 2020-ban kezdtél dolgozni. :D


Ja, amúgy azt hittem általánosságban mindenkire / a világra érted hogy nem tért vissza a régi.

márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
70%

Engem Írországban ért a dolog, akkor már évek óta kinn dolgoztam (egyébként most is). Nekem az elejétől kezdve gyanús volt, hogy csak megint felfújnak valamit. A kollégáimon viszont észrevettem már a lezárás előtti 2-3 napban, hogy teljesen be vannak pánikolva, nem értettem miért. A média hiszti-kampánya (ami rám nem hatott) mégis sikeres volt.

Aztán uk-muk-fukk be is zárták az irodát, csomó cuccom benn maradt, amiket csak több mint egy évvel később tudtam elhozni, külön engedéllyel, de volt ami el is veszett.. A kajakártyám pont előtte töltöttem fel 50Euro-val, ezt utána sem tudtam kiverni senkiből, mert a vendéglátós cég aki az ebédlőt üzemeltette, bezárta a boltot... Szóval nem túl pozitívan indult. Viszont otthon maradtam és kaptam a fizumat rendesen 6 hónapig úgy hogy semmit nem kellett csinálnom. A város eleinte teljesen üres volt, jókat bringáztunk haverommal ez tök pozitív volt. Elvileg nem lehetett (volna) kimenni a zónánkból, de lexartuk, nyomtuk a köröket versenybringán, megvolt a kis útvonalunk, a rendőrök sem szőröztek, intettünk nekik ők csak mosolyogtak, ismerték már a két versenybringás őrültet! :) Mivel rengeteg időm felszabadult, volt időm megismerkedni a kriptovaluta világával és kb 500%-os haszonnal zártam kb másféllel később. Mindent összevetve tök pozítív volt az egész. A világra nézve azonban nem gondolom ugyanezt. Valóban nem lesz már olyan mint előtte. Sosem gondoltam, h ennyi bamba, megfélemlíthető ember vesz körül. Én az ilyen - befolyásolható - emberektől jobban tartok mint bármiféle vírustól. Megvolt a covid is, nem volt nagy szám. Most Putintól kell félni, de nekem valahogy ez sem megy! :D

márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
61%
39: 29-es vagyok. Én is úgy vagyok vele, hogy én hiába jöttem ki pozitívan az egészből, döbbenetes volt látni ezt a fasiszta tombolást. Az emberek úgy tűnik, a jövőben is követelni fogják a diktatúrát világszerte, ha bármilyen vélt, vagy valós veszélyt látnak. Pedig a jó öreg Roosevelt elnök is megmondta anno, hogy félni egyedül a félelemtől kell.
márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!