Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4 éve ezen a napon jelentették...

4 éve ezen a napon jelentették be a covidhoz kapcsolódó első korlátozásokat. Ti hogyan éltétek meg ezt a napot?

Figyelt kérdés

Emlékszem vártuk a munkahelyen Orbán bejelentését, aztán mondta a főnököm, pakoljam össze a munkához szükséges dokumentumokat, mert otthonról fogok dolgozni. Ez milyen fura volt akkor.

Mindenki rohant maszkért meg kézfertőtlenítőért. Alig volt a boltokban.

Ijesztő volt a helyzet. Gondolom amiatt mert ismeretlen volt az egész dolog.

Ti hogyan éltétek meg így az elején?

(Most nem az egész covid helyzetre meg az oltásokra gondolok.)



márc. 13. 18:34
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Én másodéves voltam akkor jogon, hirtelen bejött a távoktatás ami másfél évig maradt is, és imádtam. Nem kellett napi több mint 3 órát utaznom, online fel tudtam venni az órákat és nyugisan visszanézni, láttam és meg tudtam állítani a diasorokat is, és amikor a neptun közbeszólt és több órás lyukakkal tudtam felvenni az óráimat, akkor se volt semmi problémám mert csak a gépet kellett bekapcsolnom pár óránként. A számonkérés az online világ miatt nehezebb lett, kérdezz-felelekes szóbelim lett nagyjából mindenből, de végülis hozzászoktam és mikor élőben vizsgáztam és volt rá lehetőség, felkészülési időt se kértem már..

Mivel introvertált vagyok, ritkán mozdulok ki, lényegében semmit nem változott az életem. Nyáron voltam nyaralni, voltam koncerten, néha találkoztam barátaimmal, eljártam edzeni és ennyi bőven elég is volt a szocializációból, a covid előtt se éltem nagyobb társasági életet. Egyedül az fájt az első hetekben, hogy kirándulni se tudtam menni mert az egész család befosott az új halálos kórtól, és még a természetbe se mentünk ki (ekkortájt még a boltban vett dolgokat is domestosszal fertőtlenítettük😂).

Summa summarum, én nem éltem meg tragédiának a covidos időket, örültem a távoktatásnak, és jelenleg is örülnék a home office-nak, ha drága országunk nem visszafelé fejlődne és nem afelé tendálnánk, hogy dolgozni csak az irodában lehet 🙃

márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
82%
Először nem vettem komolyan az egészet. Utána beszartam. Aztán tetszett a bezártság. Utána már untam.
márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista voltam, az őszi félévtől már tudtak normális oktatást tartani, mert gondolom rájöttek, hogy ez nem csak átmeneti, de akkor tavasszal gyakorlatilag véget ért a félév. Küldtek online tananyagot a vizsgához, a szemináriumokból pedig beadandó feladatokat, de semmi tényleges oktatás nem volt. Gyakorlatilag egész nap otthon ültem semmit tevéssel. Akkor még a szülőkkel laktam, anyukám áttért home officera és nem jöhettem ki a szobámból, hogy ne zavarjam. Emlékszem féltünk, hogy elkapjuk, de nem a betegségtől féltünk, hanem, hogy 2 hétre be leszünk zárva a panelbe. A napi egy órás sétáink a friss levegőn tartották bennünk a lelket. A nagymamámat is féltettük, nagyon legyengült attól, hogy nem ment ki a lakásából.
márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
10%
Itt mindenki egyetemista volt? Szegények olyan befolyásolhatóak. Boomer társaim, merre vagytok?
márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

Hú mennyi választ írtatok és mind milyen tartalmas! Köszönöm szépen, az összeset végigolvastam és mindenkinek zöldet nyomtam.


Annyira örülök, hogy nem ment el a kérdés az oltott-oltatlan emberek szidása felé, és értelmes tapasztalatokat lehet olvasgatni!


Ha valaki még idetéved, szívesen látom a beszámolóját! :)

márc. 16. 14:11
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

#28


Azért kíváncsi lennék, honnan volt az a "megérzésed" ? :D

márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
A 2020-as tavaszi lezárás életem egyik legszebb időszaka volt.
márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
62%
Már aznap megmondtam az egyetemen a csoporttársaimnak, hogy nyilvánvalóan semmi értelme ilyen minimális esetszámnál bármit is lezárni, mert előbb-utóbb kénytelenek lesznek elrendelni az újranyitást, akkor meg majd menni fog a pampogás, hogy nagyobb esetszámnál nyitnak újra, mint aminél zártak. Azt is megmondtam, hogy majd jogaiban korlátozni fogják, aki nem oltatja be magát egy gyorsan kifejlesztett, kísérleti oltással. Kár, hogy a lottón nem lett így ötösöm, pedig játszottam...
ápr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 valaki : ***** válasza:

Furán éltem meg.

Egyrészt reménykedem, hogy ez csak 2 hét lesz, de tudtam, hogy nem valahol

ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
21%

#40

Őszintén mondom, soha ne legyen részünk ennél rosszabb “fasiszta tombolás”-ban…

ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!