Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4 éve ezen a napon jelentették...

4 éve ezen a napon jelentették be a covidhoz kapcsolódó első korlátozásokat. Ti hogyan éltétek meg ezt a napot?

Figyelt kérdés

Emlékszem vártuk a munkahelyen Orbán bejelentését, aztán mondta a főnököm, pakoljam össze a munkához szükséges dokumentumokat, mert otthonról fogok dolgozni. Ez milyen fura volt akkor.

Mindenki rohant maszkért meg kézfertőtlenítőért. Alig volt a boltokban.

Ijesztő volt a helyzet. Gondolom amiatt mert ismeretlen volt az egész dolog.

Ti hogyan éltétek meg így az elején?

(Most nem az egész covid helyzetre meg az oltásokra gondolok.)



márc. 13. 18:34
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
96%

Én egyrészt valahol a s#eggemet a földhöz vertem, hogy mehetek haza a koliból, és előrehozott tavaszi szünet lesz.

Másrészt sokkolódtam, hogy ilyen létezhet, hogy ilyen hirtelen lezárásokat megélhetünk.

márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
84%
Azt a napot speciel nem tudom, de az elejét elég durván éltem meg. Őszinte leszek, eleinte beszarattak rendesen engem is, elsők közt voltam, aki maszkot húzott, mikor még nem volt kötelező, kézfertőtlenítőztem, sőt, gumikesztyűben mentem bevásárolni. Hála a média eszméletlen mértékű pánikoltatásának. Azóta sem tudom megbocsájtani magamnak, hogy nem tűnt fel korábban, hogy itt valami nagyon, de nagyon nem oké...
márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy éltem meg, hogy pár nappal korábban a háziorvos telefonon "megnyugtatott", hogy bár köhögök már napok óta, de várjunk még. 2 nappal később délben már vért köptem, de akkor már a háziorvosnál nem vették fel a telefont. Hívtam a körzeti ügyeletet, akik sajnálkoztak, hogy vért köpök, de csak a Mentőket tudták ajánlani (ahelyett, hogy egy tüdőröntgenre küldtek volna). Hívtam a Budai Egészségközpontot, ahol szintén sajnálkoztak, de elzárkóztak. Végül értesítettem a korábbi háziorvosunkat, aki 2 nap múlva kijött, meghallgatta a tüdőmet és azonnal adott megfelelő gyógyszert. Szóval a kormányzati rendelkezések ellenére túléltem az esetet, de kizárólag az emberi kapcsolatok miatt.
márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
95%

Hogy mintha a Mátrixban lennénk.. Olyan lehetetlennek tűnt az egész.. Vagy mintha egy diktatúrában lennénk.


Mondjuk annak örültem, hogy nem kellett bemennem órákra. Ilyen scifi-szerű volt az egész, mindenhonnan folyamatosan csak a Covid hírek ömlöttek.

Meg a lezárások, senki nem volt az utcákon, tömegközlekedésen, mint valami szellemváros.

márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán érdekelt, volt nagyobb gondom.
márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
73%
Én egyetemistaként úgy gondoltam, hogy már épp ideje volt. Nem volt való 100-as előadótermekben egész nap váll-váll mellett ülni. Az online oktatást egész gyorsan jól megoldották, sokkal hatékonyabban tudtam itthon tanulni. Amúgy épp beteg voltam (de épp előtte lévő este egy órára betegen is be kellett mennem, mert a tanár megüzente, hogy katalógus lesz, és aki nem lesz rajta, annak nem lesz aláírva a féléve - tömbösített órák voltak)
márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

#1,#2,#3,#4: Köszi nektek a tartalmas válaszokat! Mentek a zöldek!

Nem szégyen az, hogy féltünk akkor. Ismeretlen volt az egész helyzet, persze hogy mindenki szinte pánikolt. Ilyet azért nem éltünk meg még, hogy bezárnak az üzletek, iskolák, éttermek, kijárási korlátozást vezetnek be.

És nem lehetett tudni mikor lesz vége az egésznek.

márc. 13. 19:08
 8/51 anonim válasza:
100%
Legjobb volt, bezárták az iskolákat is, jött a távoktatás hála az égnek.
márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

#6: Neked is köszi!


Tényleg olyan volt ez az első időszak, mint a filmekben.

márc. 13. 19:10
 10/51 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az átlagember rosszul élte meg, de a szociális fóbiásoknak kedvezhetett a lezárásos időszak.
márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!