Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek hogy lehetne...

Az embereknek hogy lehetne megtanítani, hogy ne egy biten binárisan gondolkodjanak?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, és az letben is tapasztaltam hasonlót, hogy pl. valaki panaszkodik, hogy valami nem tetszik neki ott ahol él, és ez nevezetesen egy nyugati ország.


Egyböl nekimennek, hogy persze Magyarország jobb. A butábbja mindjárt elkezdi a politikai szlogeneket, mert ha valakinek baja van egy nyugat-európai országban, az csak a fideszmatrát mondhatja.


Egyrészt miért olyan nehéz feldolgozni, hogy máshol is van probléma, máshol az embereknek más jellegü problémáik vannak, az viszont nem jelenti azt, általánosan ott rosszabb mint mondjuk Magyarországon.


Az meg már el sem lehet várni, hogy pont ezek az emberek, amikor maguk siránkoznak a piti problémáikkal, akkor hirtelen nem nyugtatják azzal le magukat, hogy "Bezzeg etiópiában kánaán van ugye" (ironikusan).


Hogy lehetne az embereket rávezetni erre? Vagy ez genetikailag kódolva, van? Aki ilyen, az ilyen is marad?


márc. 20. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Röviden és tömören: Sehogy!


Pont azért, mert egybites buta droid akire nem lehet ész érvekkel hatni.


és igen, mindenhol vannak problémák és sok helyen rosszabb, mint itt, de az nem jelenti azt, hogy nálunk bárminek úgy kellene mennie ahogy az megy.

márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod rávezetni. Nem kell velük mélyebb dolgokról beszélgetni, meg kell maradni az időjárás témánál.
márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy kinek hol jó meg kit mi tesz boldoggá, nem vita tárgya, mert teljesen egyénfüggő.


Éltem már Németországban és jártam 3. világbeli országokban is, ezek után mondom, hogy NEKEM Magyarországon jobb élni, mint nyugaton. Vannak itt is problémák, mint mindenhol, de eltörpülnek a valós, életet veszélyeztető problémák mellett, mint amilyenekkel az embereknek a 3. világban kell megküzdenie (de érdekes módon ezek az emberek általánosságban mégis boldogabbak, mint a fejlett országok lakói). Pl. pont ez nem tetszett nekem Németországban sem: pénzhajhászat, munkaholizmus, materialista értékrend, túlzott beszabályozottság, és a jólét ellenére borús emberek, panaszkodás. Jobban lehet ott keresni, tisztábbak az utcák? Kétségtelenül, de hogy ez a boldogsággal nincs összefüggésben, az is biztos. De vannak emberek, akik meg ott élnek 20 éve és köszönik szépen, nem jönnének vissza. Felesleges vitázni, hogy kinek hol jó, főleg olyanok ne formáljanak véleményt, akik nem éltek még máshol/nem utaztak annyit, hogy kellően világlátottak legyenek.

márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben a társadalomban már nincs jövő, így tényleg sehogyan sem.
márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!