Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy beszélgetés közben gondolkodjak?

Figyelt kérdés

Miközben beszélgetek valakivel, nem tudok gondolkodni, és hosszú, intelligens mondatokat megfogalmazni, véleményt alkotni, reagálni a másikra. Így ha elfogytak az előre kitalált és fejben tartott beszédtémák, akkor a beszélgetés kínos csendbe torkollik át, és el tudja az egészet rontani :/. Pedig nem vagyok buta ember... Azt mondják, intelligens vagyok, és nagy a szókincsem - viszont a beszélgetés annyira nem megy... :'(

Néha lenyűgözőnek találom, ha mások beszélgetéseit hallom, hogy mennyire folyamatosan, és mégis mennyire átgondolt és okos dolgokat tudnak mondani. És annyira irigykedem, annyira szomorúvá tesz... :( Mondja meg valaki, mit tegyek... :'(?



2017. okt. 25. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Zavarban vagy nem vagy magabiztos. Én is így voltam mint te ráadásul össze csúsztat tam szavakat nem oda illőket mondtam. Nem is volt am képes folyamatos szemkontaktusra. Butának éreztem magam és minden egyes szóváltàs után rosszul éreztem magam, hogy az illető vajon mennyire nézett hü lyének. Lehet furcsán hangzik de ezt is gyakorolni kell. Nekem sem volt érdemben ilyen beszélgető társam, mert ugye a haverokkal nem volt megszokva a választékos beszéd és persze nem voltunk zavarban egymás előtt, nem éreztük fusztráltnak magunk így fel sem tűnt hogy nem vagyok képes normálisan kommunikálni csak mikor vad idegen emberekkel kellett beszél nem. Na de vissza térve a gyakorlásra én elkerültem egy olyan munka helyre ahol telefonon is illetve személyesen is rengeteget kellett beszélni az ügyfelekkel. Egy két hónap után magamra sem ismertem annyira gördülékenyen, választékosan, magabiztosan beszéltem, persze addig borzalmasan éreztem magam elgondolkodtam többször is, hogy ez nekem nem megy más munkát kell választanom. Mára már pedig teljesen magabiztosan lyukat beszélek bárki hasába.
2017. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na hat, en is igy vagyok, csak az irassal. :D

Ha irnom kell messengeren, amint hozza er az ujjam a telefonhoz, keptelen vagyok arra figyelni, mit irok. Egyaltalam nem a mondani valomra koncentralok. Persze az ujjaim tudjak merre ,, kell,, menni, letudom irni, amit akarok, csak epp egy-egy szot hozza adok a mondathoz, vagy elveszek, ragozok, tobbesszamba teszem stb.

Szoktak is erte szolni. :/

De ez altalaban csak akkor van, ha hirletelen kell irni. Pl

Ilyenkor nincs.

Na ezzel mit lehet kezdeni? :D

2017. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Inkább figyelned kellene a másik mondanivalójának tartalmára, a szavaira, és nem azon gondolkodni, hogy most válaszolok neki valami nagyon intelligens jogi szöveggel, néhány latin szót használok, mert mások azt mondák intelligens vagyok, és szeretném lenyűgözni ezt az embert. Nem csoda, hogy nyekkenni sem tudsz, mert, nem igazán figyelhetsz a másikra, neked az jár a fejedben, hogy megcáfold, vagy villogtasd az mások szerint létező intelligenciádat, és a latin szókincsedet.
2017. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!