Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan gondolkodjak pozitívan?

Hogyan gondolkodjak pozitívan?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy rengeteg ismerősöm szerint helyes vagyok. Viszont, amikor meglátok egy régebbi gàz képet magamról, egyből elmegy az életkedvem, hiába a bátorító beszédek. Lehet hogy nem a külső a minden, de én jól érzem magam a bőrömben ha tudom h jól nézek ki
2015. márc. 17. 19:56
 1/1 biztoshogynembiztos válasza:

Lehet pozitìvan gondolkodni önmagaddal kapcsolatban, viszont ne felejtsd el, hogy mind a pozitìv, mind a negatìv gondolatok, csak gondolatok.Egyszer figyeld meg, ès èszreveheted ahogyan mondjuk egy negatìv gondolattal beazonosulsz.Nem a gondolaton van a hangsúly, hanem a beazonosulàson.Pèldàul meglàtsz egy règi kèpet magadról.Az csak egy kèp rólad mint emberi lèny, a múlttból.Pozitìvnak lenni, annyit jelent, hogy beazonosulsz egy pozitív jellemzõvel, gondolattal, ès amint beazonosulsz, valóban úgy is kezded magadat èrezni.Ugyanez a helyzet a negatív gondolatokkal ès jellemzõkkel is, amit lehet csak màsok mondtak, ès te

magadra vetted õket.A megoldàs az lehet, hogy èszreveszed mind a negatív, mind a pozitív gondolatokkal, jellemzõkkel való beazonosulàsaid, ès elvonatkoztatsz tõlük! Valódi lènyed nem pozitív, vagy negatív gondolatokból vagy jellemzõkbõl tevõdik össze.Amikor rajtakapod magadat egy beazonosulàson, figyeld meg, hogy amint elvonatkoztatsz, erõsödni kezd benned egy pont, ami sokkal inkàbb valódi lènyed.Ami nem màsok, vagy önmagad àltal gondolt èn kèped.Inkàbb egy èlettelibb, szabadabb, figyelõ, valôdibb lènyeged.

2015. márc. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!