Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan gondolkodjak, milyen irányban?

Figyelt kérdés
Bekerültem egy céghez a vágyott munkakörbe, nagyon örültem, hiszen szakmailag fejlődhetek, meg már régóta kinéztem ezt a céget magamnak...Hamarosan letelik a próbaidőm és majd lesz elbeszélgetés a továbbiakkal kapcsolatban. Ami fura volt eddig, hogy olyan mintha senki nem érne rá arra hogy betanítson, tehát mit használnak a prg-ok közül, mire figyeljek, minden olyan dolog ami ilyenkor szokás. Erre rákérdeztem, mert kissé proaktívnak éreztem, és nem voltam benne biztos hogy ez így ok....majd a legtapasztaltabb kolléga kezdett ezt azt megmutatni, de ő úszik a melóba, tehát heti pár órát tud velem tölteni....nos ezen túllendülve is úgy vagyok vele hogy nem baj, majd megcsinálom...Viszont a kollégák kedvesek ha beszélünk de nem közvetlenek, nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy néhány kollegális kommunikáció történjen..Engem ez zavar, hogy mindenki zombi módban van....Félek hogy ez később hátráltat, vagy kiéget...Ti milyen irányban gondolkodnátok ezzel kapcsolatban? Szakmai fejlődés vs nulla munkakörnyezet kollégák terén?

jan. 2. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan ugyan ebben a cipőben járok!

Fél éve vagyok az adott helyen de még a mai napig se nagyon hajlandóak beszélgetni velem vagy tanítani. Beültettek a helyemre és annyit mondtak: “Ha nem tudsz valamit gyere és kérdezz”. Rettenetesen tapasztalatlan vagyok még ebben a szakmában szóval nagyon rámfért volna egy betanítás.. Persze ha kérdezek 3 embert mind a 3 máshogyan csinálja és máshogyan mondja, nincs konkrét séma (ami sok bonyodalomhoz és zavarodottsághoz vezet..).

Én már nézegetem az állásokat mert ez így nem jó.. Ülök a sok magának való zombi között. Befogadni nem hajlandóak, beszélgetni se akarnak velem. Úgy voltam vele, hogy majd jobb lesz de sajnos nem, ez egyre csak rosszabb és frusztrálóbb, kényelmetlenül érzem magam már nagyon…

jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megértelek.... Nálam ráadásul az van hogy 3 hónap a felmondási idő is, mert ha van projekt akkor azt át is kell ám adni, ahhoz meg idő kell...Lehet hogy ellennék még egy darabig én is, de hiába a jó szakma, ha közben meg nincs 1 ember sem aki megkérdezné hogy amúgy mizu...
jan. 2. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:

mint ha a munkahelyemen történne :D

nem tudom milyen cégnél vagy, én gyárban dolgozok és a gépbeállítói létszám nagyon kevés. annyira úszunk a sz@rban, tulajdonképpen csak toljuk magunk előtt és amikor 2-3 ember munkáját kell egymagam elvégeznem, alig van időm betanításra. és a betanítás minősége se olyan, mint ha ráérősen pontosabban alaposan betanítok.

ha a cég ahol dolgozol is ilyen akkor ez van, a munkába majd idővel belejössz.

más munkahelyen is elképzelhető hogy ilyenek lesznek a kollégák, szóval ha emiatt vált valaki akkor az zsákbamacska.

jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért arra is kíváncsi leszek, hogy a munkáltató mi alapján fogja eldönteni, hogy maradok-e vagy sem...Gyakorlatilag önállóan vajmi kevés dolgot kellett csinálnom...

Egyébként lehet, hogy ez az új trend, hogy jön a dolgozó, megmutatjuk neki, hogy kitől tud kérdezni, hogy hol kutakodjon az anyagok között, aztán szól ha valamit nem tud, majd felmérjük, hogy hogyan sikerült a proaktív beépülés...Mondjuk a fizikai melónál ez sanszos..

jan. 3. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:

ha nem titok miféle munkahely ez? gyár?

ilyen helyzetben nálunk úgy is megmarad a betanuló ha elég értelmes mert "majd belejön", de utóbbi időben már aki semmirevaló is megtartják.

jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem titok, it terület, ezen belül product owner pozíció. Gyakorlatilag olvasgattam az eddigi projekteket, hogy miről szól.Megnézhettem, hogy mit írkálnak róla a kollégák....de, hogy mi miért van, miért fontos, mi mihez kell vagy egyáltalán milyen folyamatok vannak, arról semmi infóm. Mivel semmi sem egyforma így elég nehéz összetenni hogy mi a helyzet. Az az 1 kolléga aki tudott kicsit segíteni, az abból állt hogy csináld ezt meg ezt, de külön meg kellett kérdeznem, hogy ezt miért, hová fog kelleni... Legalább válaszolt... Azért mégis csak drága fejlesztések fognak

rajtam múlni, ügyfelek igényei, a cég pénze... Szerintem azon felül, hogy jó dolog ha vki proaktív és megpróbál megérteni valamit a látottakból, kellene némi támogatás is....

jan. 7. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:

ez elég nehéz helyzet, nehéz tanácsot adni.

mondhatnám azt is hogy ha megtartanak az jó, legfeljebb segítséget kérsz a kollégáktól és majd megtanulod.

ne legyen ilyen, bár ha elégedetlenek lennének és ezt elmondják neked a felettesed, én lehet mondanám hogy senkinek se nagyon van ideje betanítani ezért van ez, pedig te akarsz és érzed hogy menni is fog. így magadat is bevéded de a kollégákat se mószerolod be. kitartást ehhez az egészhez.

jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy idő után rettenetesen kellemetlen, hogy még mindig kérdezni kell és segítséget kérni. Főleg, ha nagyobb/drágább projektek vannak az embernél. Hiába akarod tökéletesen, ha nem teljesen rajtad múlik a dolog és nem tudsz beleszólni mert nem vágod 100%-osan a témát.
jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!