Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom mit tehetnék,...

Nem tudom mit tehetnék, nagyon nem vagyok elégedett az életemmel (28N)?

Figyelt kérdés

Kínos vagy sem, bevallom, pszichológia szakon végeztem és mégis úgy érzem, az életem nem tart sehova, nem érzem jól magam benne. Anno nagyon érdekelt a PhD, mint lehetőség. 7 féléven vagyok túl, a 8. Félévem most passzív. Még 1 félévet lehet passziválni, de ha 2025 augusztusában nem lesz meg minden kreditem, akkor nyilván kiesek.


Egyetlen publikációm sincs még, egyet beadtam de annyira gyenge, hogy nem fog àtmenni. Közbejött egy kezelést igénylő depresszió 2 éve, plusz engem felvettek annak ellenére is, hogy előtte se volt egy publikációm sem.


A témavezetőm őszinten megmondta, hogy ha nem tudom összekapni magam, tényleg ki fogok esni, mert tudjuk hogy a publikációk nem mennek ám át olyan könnyen, még akkor sem ha mondjuk augusztus végère beadok még kettőt.


Én már nagyon régen, kb. 1 éve voltam a képzésben, amikor eldöntöttem hogy nem akarok ebben dolgozni, mégis annyi biztatást, elvárást kaptam mindenhonnan, hogy "nem baj ha kettes lesz, legalàbb meglesz a címed és az hasznos lesz". Pszichológus szakmában annyi haszna szerintem nincs ennek. Max. Iskolapszichológuskènt el lehet érni a legmagasabb pedagógiai bértáblás fokozatot a munkaévek végére.


Nos az élet egy picit továbblökött, nem abba az irányba hogy minimum részmunkaidőben végre pszichológus lehessek, hanem már 2. Éve vagyok valaki helyett tanársegéd egy másik egyetemen, ami viszi az időm ugyancsak és a lelkesedésem is, mert teljesen inkompetensnek érzem magam, csak egy ici-pici szelete a pszichológia az egyetemnek.


Szerencsére ez a munkaviszony június végével megszűnik. Utána viszont munkát kell keressek.


A baj az, ha folytatom a PhD-t es megprobálok kipréselni magamból valamit jövő augusztusig akkor max. Félállást vállalhatok. De legalább akkor végre pszichológus lehetnék és azt érezhetnem, hogy amit csinálok, az saját magam miatt nekem is fontos, és nem csak megkérnek rá, hogy "légyszi, segíts be".


Ezt a tanársegédi állást még a határozott szerződés ellenére is nagyon megbántam. :( A pénz sem kompenzálta azt, hogy ha ragaszkodtam volna a pszichológiához, akkor már egy szakképzésen lehetnék, lehet ott is hagytam volna a PhD-t.


Most viszont minden nehéz érzésem ellenére a témavezetőm szerint is túl sok melo van ebben, h ne fejezzem be. Csak ezzel az a baj, hogy a védésen is simán megbuktatnak embereket.



márc. 21. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg nem neked való a választásod.

Nézz körül hasonló területen, ahol az eddig végzettekkel hasznossá teheted magad.

márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Valóban nem neked való, szerintem ezt sajnos el kell engedni, feleslegesen ölsz bele időt, energiát.
márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1-es nem igazán van más lehetőseg, mint az iskolapszichologia, de ez is lenne a cél, pszichológussá válni.
márc. 21. 10:57
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
2025 augusztus még iszonyú messze van. Ha nem tudod addig teljesíteni a követelményeket, akkor megérdemled, hogy kiess, és akkor az nem azért lesz, mert nem lennél képes megcsinálni, hanem mert nem akarod megcsinálni, és akkor nem kell siránkozni miatta. (Tudom, milyen ez, én is PhD-ztam.) Ez egy döntés, ilyen egyszerű az egész. 7 félév alatt már majdnem kész disszertációd is lehetne. (Amúgy meg minek adsz ki a kezedből valamit, ami saját bevallásod szerint is gyenge???) Miért választottál olyan témát, amivel nem haladsz és amivel nem tudsz előrelépni? Ha szükséges, módosítsatok a témavezetővel a téma irányán, feldolgozásán. A PhD nem fog az öledbe hullani, ha nem teszel érte. Meghúzni meg nem húznak meg csak úgy ötletszerűen (kivéve, ha személyes bosszúról van szó, de az ritka).
márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Publikálni leginkább kutatási eredményekből lehet, mert ez gyakorlati kutatás, nem esszé, cikkolvasásból nem lett volna meg a munka. Ennek a témának túl sok "haszna" azért nincsen, mert alapészleleti jelenséget vizsgál a kognitív pszichológia körében, de aki ebben jártasabb, annak nyilván ez is fontos téma.


Kellett 4-5 kisebb kutatás nekem, hogy elég legyen a diszihez. Mindet elkezdtük, jelenleg kettőhöz van elég adatom, ebből probálok most cikket írni (a Másodikat).

Az első cikkem a szakdolgozatomból íródott, többször is átrágtuk, rengeteg módszertani hibája van, ami a sima MA védésen 5 lett, a témavezetőm nem engedte, hogy ne próbáljuk meg publikálni - még akkor is, hogy tudjuk, hogy az alapmódszer eleve rossz-, sajnos vagy nem sajnos egy csomó publikációt elfogadtak már vilagszerte, ami mondhatni gagyi, emiatt nem adta fel a témavezetőm.


Itt arról van szó, hogy augusztusig be akarok adni 2 cikket, de 1 év alatt nem biztos hogy elfogadják a kiadók. Kognitívon àtlag 1,5-2 év mire átmennek. Végső esetben maradnak a magyar szaklapok, ott azèrt nem kell 2 évet várni, mint a nemzetközikre.


A megkezdett kutatásaimhoz még kb. 100 adat kell még, ebben a tempoban jövő decemberig az meglesz és lehet disszertációt írni, ami annyiban lesz könnyebbség, hogy a publikációk szinte szóról-szóra beleilleszthetőek, így csak a maradékot kell beleírni.

márc. 21. 11:52
 6/17 A kérdező kommentje:
Mármint idén decembert akartam írni, de az adatgyűjtést már májusra le kellett volna zárni, de kis túlzással egész előző félévben nyomtam az ágyat folyamatos lázas megbetegedésekkel, így nem tudtam a klienseket se fogadni.
márc. 21. 11:54
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Én éppen hogy megvédtem a szakdolgozatomat,kettes lett,és kb mindent elcsesztem.De ott már nem arra mennek,hogy megbuktassonak.Az első 1-2 èvben selejteznek a legtöbb egyetemen.Nem dolgozom èn sem kórházban,de külföldre költöztem és elhelyezkedtem egy olyan területen,amelynek köze van a vègzettségemhez.Jól keresek,nem stresszes a munkám és nèha mèg szeretem is,amit csinàlok.

Csináld végig,már csak azért is,hogy ne vesszenek kárba az eddigi éveid.Aztàn ki tudja mit hoz az èlet.

márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es, ma végigmentem egy adag bőgésen, de egy picit haladtam pár statisztikai elemzéssel, hogy érezzem, hogy ma is foglalkoztam vele. (Meg a hülye női hormonjai) :') Nem akarom feladni, de úgy érzem kelleni fog a következő félévi passziválás is, januárig nagyon húzós lenne az egész pakkot befejezni (kivéve a diszi írást, ami ugyanúgy augusztus). Ha csak a jövő tavaszit aktiválom, akkor kevesebbet kell kapdni a fennmaradt kreditjeimmel.
márc. 21. 20:34
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha csak picit haladsz és ennyire küzdelmes, akkor lehet, hogy újra kéne gondolnod az időbeosztásod, szigorúbb napirendet, nagyobb munkafegyelmet tartani. Ez a depresszión is képes valamennyire segíteni. Persze lehet, hogy egy pszichológus is sokat tud benne segíteni, hogy jobban úrrá tudj lenni a problémán. Meg abban is, hogy merre, hogyan érdemes tovább haladnod.
márc. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9 a továbbiak ezek után nem igazán kérdéses. Az időbeosztáson tudom, hogy javítani kellene. De nem igazán megy, ha egyedül élek, senki nem segít semmiben, akkor mindent nekem kell intézni, bevásárlást, főzest, takarítást erre is kell időt szánni minden egyes nap. A gond az, hogy én bagoly típus vagyok, a félállásomban nappal kell dolgozni, pedig minden egyes egyetemi beadandót korábban is az esti órákban írtam meg. Ez meg nem igazán megy, mert az esti órákban meg nyilvan senki se dolgozik, és szocializálódni akarnak velem a barátaim. Pedig legszívesebben megmondanám, hogy én hètkőznap esténként dolgozni akarok mert egyszerűen nem fog az agyam
márc. 23. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!