Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért legyek becsületes vagy...

Miért legyek becsületes vagy valaki miért nem az?

Figyelt kérdés
Mindig becsületes vagyok, ha kicsi, ha nagy dologról van szó de, ahogy idősödöm és tapasztalok dolgokat, állandóan szembesülök azzal, hogy, akik becstelenül él annak mindig jobb lesz vagy nagyobb előnyökhöz jut az életben. Mindig becsületesen élek, mivel én nem csak erre az életre tervezek, hanem a halál utáni életre, ugye, amikor számot kell adni cselekedeteinkről és akkor kiderül minden turpisság. Ott előny lesz,ha becsületes volt ember... Kérdésem az lenne, hogy érvényesüljek ennyi becstelen emberrel szemben a mindennapokban? Gondolok itt üzleti, de akár családi vagy baráti kapcsolatokkal kapcsolatban is. 25/F

márc. 21. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

A barátaidat te választod.

Üzletileg is becsületesen lehet messzire jutni.

márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak azért akarsz becsületes lenni, hogy ebből előnyöd legyen, akkor az már régen rossz.


Normális esetben ez a kérdés fel sem merül, természetesnek kellene lennie, hogy az ember nem akar maga még több rosszatt vinni a világba, ártani másoknak.

márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ártani nem akarok, pont ezt írtam. Ha mindenki ilyen felfogással lenne, nem lennének ilyen problémák.
márc. 21. 19:32
 4/4 anonim válasza:
74%
Ezzel nekem is problémám van, sajnos egyre kevesebb becsületes emberrel találkozok. De neked ezzel nem szabad foglalkozni, nem fogsz tudni mindenkit megváltoztatni, sajnos ilyen undorító a mai társadalom elég nagy része. Mindenki saját magával van elfoglalva, és az érdekeivel. Amit te tehetsz, hogy becsületes maradsz, még ha úgy is érzed, hogy így nem jutsz nagyobb előnyökhöz. Valószínűleg vallásos vagy és ez is hozzátesz, hogy te így gondolkodsz, hogy mindenben becsületes vagy. És miért maradj becsületes? Mert saját magadnak is jó érzés ha az vagy, nem tudnám magam szeretni ha nem törekednék erre.
márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!