Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ghostingolni?

Miért jó ghostingolni?

Figyelt kérdés
Most komolyan... néhány üzenet után szó nélkül eltűnik az illető. Vagy ami még "jobb"... ismerem régebb óta személyesen, aztán egyszer csak nem válaszol. Ritkán elolvassa az üzenetet, de semmi. A telefont sem veszi fel. Mi a fene van az emberekkel? :)
márc. 22. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Helyzetfüggő. Szerintem a legyakoribb az, hogy szimplán nem érdekled, de konfliktuskerülő, és nem "meri" ezt kimondani, nem válaszolni egyszerűbb. A másik ami talán még elképzelhető lehet (nem tudom mennyire gyakori, de velem történt ilyen a múltban) hogy az illető valami nehéz/sötét időszakon megy keresztül, és egyszerűen nincs ereje visszaírni vagy leszar mindent.


Nekem az volt annó az ördögi köröm, hogy nem írtam vissza valakinek, mert nem volt erőm/kedvem, aztán pár nap múlva, amikor lett volna, már kínos, hogy ennyi ideje nem írok, szóval nem írtam emiatt, amitől még több idő telt el stb stb.

márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nálam az büntetés, ha olyat teszek valakivel.
márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Azért jobb, mert a legtöbb férfi az elutasításra beteg agresszív állat módjára reagál, és ezt a kört inkább megspórolnám magamnak.
márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Aki beteg aggresszívan reagál az elutasításra, az a ghostolásra is úgy fog... Blokkolni meg bármikor lehet.
márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
#4 a ghostolásra nekem még senki nem reagált anyázással meg sértegetéssel, az elutasításra igen🤣
márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem kitartó a magyar, csak a szája nagy. Problémát sem tud rendezni, ezért tűnik el.

Kipcsák nép lennénk...? Ugyan már...

márc. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Nyomi nők nagy divatja lett, ettől hiszik magukat valakinek, hogy aki nem gazdag meg jó pasi, annak nem is válaszolnak, tök mindegy mi a téma. Atomgáz mind.
márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert akik ghostingolnak, azok felsőbbrendűnek érzik magukat.
márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ghostingolni jo, hanem folytatni a beszelgetest rossz a masiknak. Azert rossz, mert rajott, nem erdekli az illeto, nem szimpatikus, nem szereti, nem akar tole semmit.
márc. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon gyakran ghostingoltam embereket a múltban, mindig is rossz szokásom volt. Voltam a másik oldalon is persze, hogy nekem nem írt vissza az illető egyik napról a másikra.

Őszintén szólva sosem értettem miért ennyire "nagy" dolog maga a ghosting jelensége, számomra sosem volt sértő vagy olyasmi ami miatt haragudnék a másik személyre.

Én se rosszindulatból vagy felsőbbrendüségből hagytam ott az embereket, csak szimplán nem volt erőm válaszolni mert rossz időszakon mentem át. Vagy éppen válaszolni akartam, de mire láttam az üzenetet eltelt már 2-3 nap, és úgy már gáznak éreztem volna válaszolni utólag, és persze egyre csak pörögnek a napok utána. Családtagot is ghostingoltam már hasonló okokból nem egyszer. Mondjuk ha egy kihagyás után megint írok az illetőnek és elküld az anyámba akkor legalább tudom hogy nem veszítettem sokat. Meg lehet ezt beszélni normálisan is, egyszer például normálisan számonkért a beszélgetőpartnerem, elmondtam neki hogy épp mi történik körülöttem, megértette és nem volt belőle probléma.

márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!