Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lusták a magyarok...

Miért lusták a magyarok gyalogolni?

Figyelt kérdés
Már 18 éves kor után mindenki rögtön autót akar. Az is autóval megy mindenhová, akinek a lakása előtt jár a villamos,busz stb... Lusták egy métert is gyalogolni.

márc. 24. 20:15
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

27:


9-es vagyok.

A cipőkkel kapcsolatban teljesen igazad van.


Az irodánk csak 1-2 km-re van, de gyalog járok be. Kénytelen voltam túracipőt rendelni, mert minden más cipő talpa kilyukadt vagy elvékonyodott.

A mai cipőket azoknak gyártják, akik max. a kocsijukig sétálnak el.

márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
71%
Csak annak nem gáz a napi időbszó utazás, akit nem vár otthon senki, és addig sem egyedül kattog a fotelban a semmin.
márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
47%
29, tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe, szép volt.🙈👏 Beégetted magad, nem kell segíteni benne.
márc. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
75%

Hello! Nem tudom, már hanyas voltam, de én vagyok az, akibe - jobb híján - azért állt bele valamelyik "kedves" társ, mert a "ķūŗva" szónál nem kicsillagoztam, hogy k*rva hanem curva-t írtam.

Szándékosan tettem, a helyesírásommal semmi baj, csak nem akartam, hogy az "automoderátor" ne engedje felküldeni a hsz-emet az oldalra.

Aztán egy "k*rva"-zó ember azért engem leproliz, mert én nem a csillagot választottam, hanem a "c" betűt... Hát... no komment......


Egyébként nem vagyok proli mentalitású, két autót tartok fenn egyedül, mégis sokat gyalogolok és közösségi közelekedem is. Mindig úgy választom meg a közlekedésem módozatát, ami az adott esetben a legcérszerűbb. Budapest belvárosába nem szívesen autózom, mert dugók és parkolási anomáliák vannak. Ha inni megyek, akkor sem autózom. Gyaloglom a negyed órás távokon és ha kirándulok, autózom, ha dolgozni vagy vásárolni megyek és hobbiautózom, amikor hobbiautózni szeretnék vagy nagy távolságra megyek és kell a sok lóerő. Ennyi.


És továbbra is úgy látom, hogy mi X-esek, fiatalon sokkal jobban odavoltunk az autózásért, 17 évesen jogsi, aztán ahogy lehet bármilyen, de autó, mint a maiak. A mai ifjak döntő hányada - legnagyobb megdöbbenésemre - éppen, hogy nem autós és se jogsit, se kocsit nem akar, vagy aki picit bevállalósabb, az bérel közösségi rollert vagy közösségi autót időlegesen.

A saját autó birtoklása afféle "bezzeg a mi időnkben" a legmagasztosabb dolog volt. Ma már sokkal kevesebb az autófanatikus, mint régen. Én pont így tapasztalom. Boomer utáni, ún X generációsként.

márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
70%

"30-40-60 perc nem annyira sok azért. Szomorú,hogy ide jutottunk,hogy a kényelem ennyire fontos. Nem akarnak erőfeszítéseket tenni az emberek ennyire sem..."


Hát nekem senki ne mondja már, hogy 20 perc helyett 1 óra az nem sok :D


Eleve ott elgondolkodtató a dolog, hogy "erőfeszítést" emleget maga a kérdező is. Majd ha a tömegközlekedés nem "erőfeszítés" lesz akkor talán többen is fogják használni.

márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha már cipő, az aszfalton, kemény felületen sétálás konkrétan kinyírja a térdet, lábat. Nem véletlenül találták fel a rugalmas sportpadlót, a futópályák sem véletlenül rugalmasak.


Én sokat túrázom, terepen, talajon szinte bármennyit képes vagyok elmenni, de aszfalton pár kilométer is kinyírja a lábamat.

márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
37%

"Amúgy ha már cipő, az aszfalton, kemény felületen sétálás konkrétan kinyírja a térdet, lábat."


Ha nem a megfelelő minőségű cipőben jársz. 😉 Jó cipőben meg se kottyanna.

márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
46%

Népünk alapból kipcsák, akiknek a vezetője "szép" példát mutat elhízás tekintetében. Még mindig a disznószárnya a menő sok ember étkezésében, mert az elődeink is ezt ették, akkor "én" mér ne?

Ilyen gondolkodással, meg hogy: "Megyek edzeni, de azé szívok 4 cigit előtte" nagy értelme nincs a mozgásnak.

márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van az a szint, ami tényleg gáz, hogy pl ilyen 3 percre van gyalog, de inkább kocsival megy. De pl aki ilyen 15 kmre jár dolgozni, előtte utána gyereket is hozzá viszi ahova kell, stb, busz vagy autó nélkül nem megoldható.
márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nincs autóm, de leadtam 27 kilót. Nem gyaloglással, ahhoz UTÁNA lett kedvem.


Fura, hogy a kérdező annyit ír csak, hogy a buszig elmenni lusták, a kommentek meg már agglomerációból a belvárosba is gyalogoltatnának mindenkit.


Nem sport meg edzés az, hogy gyalog mész munkába meg vissza. A kérdező variációjában azért nem, mert nekem 200 méterre van a villamos, az szinte a metrólejáró szájában tesz le, a metró meg utána a másik villamos megállójában. Szóval ezzel messze nincs meg a napi 10 ezer lépés.


Gyalogolni meg a boltba sem folyamatosan, odafigyelve, zsírégető pulzustartományban gyalogolunk. Azt azok teszik, akik edzőruhában vannak az utcán.


A lehető legjobban úgy lehet az ember kedvét elvenni mindenfajta mozgástól, hogy akkor csinálja, amikor nincs kedve, nincs energiája, nincs megfelelő szerelésben, és időre végeznie kell. Ha te szeretsz túrázni vagy úszni, az nem jelenti azt, hogy ha most fogunk, kiragadunk a környezetedből, és bedobunk egy medencébe/hegy lábához, akkor neked ahhoz kedved lesz. Vagy hogy ahogy végzel a munkában, azonnal szaladnál mozogni. Nem mindenki egyforma, van, akinek előbb le kell engednie a napi feszkót.


Mindennap edzek. Előtte szépen előkészülök, átöltözök, leterítem a szőnyeget, berakom a zenét. És nem fogok emellett például lépcsőzni.


Ha előbb érsz haza, van időd főzni ahelyett, hogy valami félkész túlcukrozott szószos fagyasztott taknyot vegyél. Van időd olyat mozogni, amit szeretsz.


Na de az egész kérdésnek nem az a lényege, hogy valóban problémát oldjunk meg, csak jó belerúgni másokba.

márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!