Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lusták a magyarok...

Miért lusták a magyarok gyalogolni?

Figyelt kérdés
Már 18 éves kor után mindenki rögtön autót akar. Az is autóval megy mindenhová, akinek a lakása előtt jár a villamos,busz stb... Lusták egy métert is gyalogolni.

márc. 24. 20:15
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk ha nekem kéne 1 órát buszozni vagy sétálni két gyerekkel, én sem adtam volna el az autót. De tényleg minden a számban van, lakást vettünk, nem házat, jó helyen van ilyen szempontból. Kirándulni, nyaralni vagy bérelt autóval fogunk menni, vagy apám "második" autójával, ami neki csak azért van, mert miért ne. De volt, hogy kérték, az volt az élmény, hogy vonatozzunk. Azzal vagy nem megyünk messzire, vagy valahol ottalvós a kirándulás. De ezek mi vagyunk, mi így meg tudjuk oldani az életünket. Van, aki meg nem, mert nyilván nem fog buszozni órákat. Szerintem az is teljesen természetes dolog, nem lustaság kérdése, hanem józan ésszel fel lehet fogn, hogy van jobb dolga, mint napi 3 órát ülni/állni a buszon.
márc. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

"Autóval 7-8 perc a munkahely, tömegközlekedéssel meg átszállós és 30-35 perc. 40 perc alatt gyalog hazaérek. Egyik haverom autóval 10 perc, tömeggel 30-40 másik autóval 15-20 perc tömeggel 1 óra."


30-40-60 perc nem annyira sok azért. Szomorú,hogy ide jutottunk,hogy a kényelem ennyire fontos. Nem akarnak erőfeszítéseket tenni az emberek ennyire sem...

márc. 25. 03:15
 23/42 anonim ***** válasza:
68%
Csakhogy az élet rövid, és amit elbaszol a buszon, azt mással is tölthetnéd. Nem szitokszó a kényelem. Ki akar kényelmetlen életet?
márc. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
71%

Nem akartam ide is is írni, de a lófaxnak is van vége kérdező. Ide jutottunk?

Anyám tudod hova jutott az állandó gyaloglással?

És nemcsak azért, mert olyan baromi egészséges állandóan gyalogolni, hanem mert pénze sem volt buszjegyet venni. Jogsi, autó, álomba sem. Nehéz talpalós munka, mellette gyalogolni állandóan. Nem tud már menni. Megnyomorodott. És csak 63 éves.

Senki nem mondja, hogy ilyen 10 perces bolt, vagy munkahely távok miatt autóba ül, de 30-40 perc, az odavissza 80, aután húzd le a munkát, a napot, és sok embernek nem ér véget a talpalás a munka végeztével. Még van egy sereg kötelezettség.

márc. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
A vicc, hogy én is csak pár km-re vagyok a boltoktól, de autóval megyek vásorolni, mert a tököm kivan attól, hogy melóból hazafele 2 busszal kell mennem, ha leszállok már 3, aztán a 45 perces utazásból lesz 1.5-2 óra, ha elmegy a busz az orrom előtt, várhatok 20 percet a következőre, és leszakad a karom a sok szatyortól. Minden nap főzök, nem tudom lepasszolni. Zsugor vizeket is veszek, mert a melóhelyemen egészségtelen a víz, nem iszom meg.
márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
10%
A gyaloglás, tömegközlekedés a szegények hobbija. Nincs az a vis major helyzet, hogy én tömegközlekedésre szálljak, még a gondolat is undorító.
márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként bizonyos szinten a kérdezőnek teljesen igaza van, hogy annyira lusták egyes emberek, hogy még wc-re is autóval mennek. Lusták legyalogoni 5-10 percet is.


Én napi szinten 50 percet gyaloglok, mert munkahelyem 25 percnyire van a lakásomtól és ugye vissza is kell jönni. Ez nekem nem megterhelő. Közben elintézem az apróbb bevásárlásokat is.

Én kisvárosban élek, 40-50 perc alatt egyik végéből a másikba eljutok, ha kell, de általában csak a városközpontig kell mennem, ott is dolgozom.


A cipők talpminőségénél is megfigyelhető, hogy már csak nagyon kevés strapabíró cipőt gyártanak, pont ezért, mert a többség csak kocsiból ki, kocsiból be használja.


Természetesen vannak olyan helyzetek, amikor jó, ha van autó, de lassan már tömegközlekedve olcsóbb, mint fenntartani egy autót.


(Nekem nincs autóm, jogsim van. Jelenleg nem látom értelmét venni egy autónak. Inkább külföldi útra elnyaralom az autóra szánt összeget.)

márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
94%

26, az "vis maior", nem? Ha már ilyen arrogáns vagy, írd le helyesen..

🫠

márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%
#28: nehogymár egy proli mondja meg nekem, hogy hogyan kell helyesen írni, hát oda ne rohanjak :D :D :D jut is eszembe én nem rohanok, az proli szokás
márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
59%

#29

Bocs, hogy közbeszólok, de egyébként pont azok a prolik, akik előszeretettel használják ezt a szót másokra.


Attól, hogy jelenleg, talán van pénzed, de attól még se nem vagy okos, se nem vagy intelligens, se nem vagy értelmes.

márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!