Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lusták a magyarok...

Miért lusták a magyarok gyalogolni?

Figyelt kérdés
Már 18 éves kor után mindenki rögtön autót akar. Az is autóval megy mindenhová, akinek a lakása előtt jár a villamos,busz stb... Lusták egy métert is gyalogolni.

márc. 24. 20:15
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
53%

Nem szeretem, ha idegenekkel összezárva kell utaznom egy koszos hideg buszon.


Helyette ülök a saját autóban, kellemes meleg van télen, tisztaság, zene igény szerint.

Nem köhög rám senki, nem kell szagolnom a fokhagymás/piás/cigiszagú szájszagát korán reggel...

márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
73%
Engem alapból baromira nem érdekelne hogy ki milyen lusta, de az azért felbsz, hogy lassan mindent átvesznek az autók. Párhavonta legalább egyszer kijön egy cikk arról, hogy egy újabb sétálóutcát alakítottak parkolóvá. Szerintem nem ekkora autóforgalomra lettek tervezve a városok, ezért minden olyan zsúfolt, koszos, büdös.
márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
39%

#4:

Mennyire lehet intelligens, aki a k*rva szót C-vel képes leírni, ezzel egy totál értelmetlen szót írva le?

márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
84%
Én kérek elnézést, de 9+ km séta lenne napi min 2x, ráadásul olyan helyen, ahol nincs járda, hanem a szántók mellett egy sz.r mellett. Pláne másfél éves gyerekkel, hát nem... busz pedig ritkán jár, reggel pl 8 után majdnem 10kor van következő...
márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
22%
Beképzeltek, nem akarnak fejlődni, majd mindenki hibás lesz, mert ő megbetegedett-elhízott, stb., csak ő nem...
márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
67%

Egyik oldalról nem csak lustaság kérdése. Egyszerűen hatalmas szabadságot és kényelmet ad az autó. Mert nyilván nem mindenki csak a bolt-munkahely-orvos-otthon távon mozog.


Másik oldalról tény, hogy egyfajta presztízs az autó megléte és nagyon túl vannak terhelve a városaink. Nem csak Budapest, hanem az összes kisebb is. Szóval mindkét oldal érthető.

márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
77%

Mindentől függetlenül kövezzetek meg, de néha még boltba elugráshoz is egyszerűbb az autó. Volt, hogy hirtelen kellett alapanyag.


Gyalog a helyi kisbolt 1,5 km, kevés dolog van drágán, oda-vissza 30-40 perc. Kocsival Összesen nincs 10 perc vásárlással együtt.


Vagy akkor már beugrunk a városba egy nagyobb bevásárlóközponthoz, az még mindig gyorsabb mint a helyi kisbolt és sokkal olcsóbb is.


Nyilván amikor Pesten vagyok ahol az ablakomból látom a Lidlit meg a madaras teszkót akkor nem ülök be autóba.

márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
73%
Nekem ugyan nincs autóm, de kérdező alternatívának a buszt hozza fel. Azt meg ne mondja nekem senki, hogy aki kocsi helyett tömegközlekedik, az fitt és sportos.
márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
49%

Az mondjuk, hogy a lakás előtt jár a busz marhára nem releváns. Olyan helyen lakom ahol 5 percenként megy el egy busz a ház előtt, ami leszámítva, hogy zavaró számomra nem hasznos.


Autóval 7-8 perc a munkahely, tömegközlekedéssel meg átszállós és 30-35 perc. 40 perc alatt gyalog hazaérek. Egyik haverom autóval 10 perc, tömeggel 30-40 másik autóval 15-20 perc tömeggel 1 óra.

márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
74%

"Mennyire lehet intelligens, aki a k*rva szót C-vel képes leírni, ezzel egy totál értelmetlen szót írva le?"


Valószínűleg intelligensebb mint az, aki ebbe beleköt. Gondolom csak a moderálást akarta elkerülni, mert hát én a szótárban nem találom a k*rva szót sem csak u-betűvel :)

márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!