Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem idegesítőek a...

Csak nekem idegesítőek a "pedálszülők"...?

Figyelt kérdés

Akik mindenre is járatják a szegény gyereket, jellemzően valami sznob vagy elit típusú foglalkozásra, és polihisztort akarnak képezni belőle?


Nyilván mindezt azért, hogy el tudja mondani magáról, hogy "az ő gyereke..."


Egyrészt vajon ez a gyerekre milyen hatással van, másrészt milyen lehet a kortársainak, akik már egy velük egyidőssel se rúgnak labdába?


márc. 26. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Én pont nem ez a szülő vagyok, de én megertem őket. Nehéz a mai elkorcsosult világban érvényesülni. És ezek a szülők azt szeretnék, hogy a gyerekük valamivel igenis emelkedjenek ki a tömegből.


Amivel egyébként akkor nincs semmi baj, ha ezzel a gyerek is tud azonosulni.


Én egy kicsit másképp csinálom, terelgetem a gyereket, alternatívakat mutatok neki, de azt, hogy ő mit akar, azt ő döntse el.

márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezzel pont, hogy teljesen önállótlan embert nevelnek. Állandóan hordják valami foglalkozásra, mindig lekötik valamivel, szerencsétlennek nincs ideje unatkozni, kreatívnak lenni.

Meg kell találni a középutat, szerintem heti max. 2 "foglalkozás" bőven elég, amúgy meg hadd játsszon a gyerek.

A legrosszabb, amikor a szülő a saját elveszett álmait kergetve hajszolja a gyereket, akit meg rohadtul nem az érdekelne, ami a szülőnek be van akadva.

márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Engem ez azért csesz fel,mert a gyerekem barátkozna Ödönkével, játszana vele iskola után,de Ödönkének minden nap különórája van. Pedig nyilván szívesebben futkározna ő is a játszótéren. Most így felidézem,a régi gimis osztálytársaim közül hányan értek el bármit a különóráiknak köszönhetően. Ja, hogy sehányan. Engem is járattak minden marhaságra,amivel annyit értek el hogy egy élezre megutáltam azokat a dolgokat. 30 éves korom után kezdtem pl. újra sportolni,mert annyira gyűlöltem h kötelező volt gimis koromban. Illetve még hozzátenném,hogy emiatt nem tanultam tovább,mert e-le-gem volt a napi 8 óra iskolából és utána a nyomorult különórákból. 18 évesen elköltöztem,hiába volt jómódú családom, inkább lettem szegényebb de szabad. Bő 10 év után békültem ki velük. Szóval igen,az állandó hajtás és teljesítménykényszer ezt okozza. És akkor ne is beszéljünk a testi-lelki következményeiről. Én egyedül küzdöttem meg az anorexiával és depresszióval, amit a szüleim marhaságai akasztottak rám.
márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem megvan az előnye ha a gyerek le van foglalva valamilyen módon és nem pedig otthon van egész nap.

Élményeket szerez, barátokat talál magának és potenciálisan hasznos tudást is elsajátít.


Persze mint mindent úgy ezt is túlzásba lehet vinni.

márc. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne lehetne otthon egész napos tanulás után? Illetve miért kéne otthon lennie,menjen át a barátaihoz.
márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk szinte minden napj jár a gyerek valahova, mindegyik program közösségi, nem különóra. Miért? Pont azért, mert különbe nem csinálna semmit. Nem menne játszani a barátaival, nem lenne kreatív, a semmi lenne. Így legalább csinál valamit, emberek között van.
márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem idegesítőek. Ennyi erővel az is idegesíthetne, ha valaki Eperkének nevezi, meg Beliánnak, csak hogy ezzel emelje ki a tömegből és elmondhassa, hogy az ő gyereke milyen különleges. Minek idegeskedni ilyen hülyeségeken. Szerintem legyen a gyereknek sok olcsó felajánlva, megmutatva. Ez a szülő dolga. Máskülönben a gép előtt döglenének a gyerekek.
márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*sok opció
márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Sok időd lehet, ha ilyenekre van. Vagy irigy vagy, hogy ők megtehetik. Minden gondos szülő azt szeretné, ha a legtöbb legjobb dolgot megadhatná a gyereknek, aztán ha nem sikerül, akkor jön a belső frusztráció, amit le kell vezetni valahogy. Mondjuk más szülőkön és gyerekeken való csámcsogással.
márc. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan mik azok az idegesítő "sznob vagy elit típusú foglalkozások"?


Ha valamit köteleznek, az nyilván nem jó, de simán élvezheti a gyerek ezeket a meg nem nevezett "foglalkozásaokat". Miért baj, ha iskola után még úszik/hegedül/lovagol/rajzol/balettezik valaki?


Amúgy nem vagyok szülő, de eszembe sem jutna azon idegeskedni, hogy ki hova járatja a gyerekét.

márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!