Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon bűntudatom van még...

Nagyon bűntudatom van még mindig, félek szombaton elmenni abba a boltba ahol loptam?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron nagyon nagy butaságot csináltam, egy kis falusi boltból ahol lakom ellopták egy doboz fagyit. Persze lebuktam és kifizettem az árut bocsánatot is kértem. Azután csak 1x voltam abban a boltban de bárhová mentem végig figyeltek nem e lopok. Utána megfogadtam hogy soha többé nem megyek oda a bűntudat és a szégyen miatt.

Azóta eltelt több, mint félév és úgy néz ki hogy szombaton kénytelen leszek elmenni a boltba vásárolni és rettegek hogy megint figyelni fognak, persze teljesen jogosan.

Nagyon megbántam amit tettem és sose fog többet előfordulni, sokszor rossz érzésem van ha eszembe jut. Szerintetek ne menjek inkább oda többet? :( most is sírhatnékom van ha eszembe jut


márc. 28. 17:39
 1/5 A kérdező kommentje:
*elloptam
márc. 28. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Mivel lebuktál és rendeződött az ügy, szerintem menj bátran.

Ha az megnyugtat néha még lopás nélkül is követnek engem, pedig semmi ápolatlan vagy gyanús nincs a külsőmön, szóval ezzel ne foglalkozz. Meg eltelt már sok idő. Kétlem, hogy emlékeznek még rád.

márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mivel ez egy kicsi falu biztosan emlékeznek. De így is rettegek, azért szombaton reggel megpróbálom maximum kitessékelnek a boltból
márc. 28. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél fel maszkot és kalapot ha nagyon idegeskedsz emiatt, akkor csak nem ismernek fel, akármekkora a falu
márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Mindenki hibazhat. Sokan lopnak fiatalon ilyen olyan okbol. Meg olyan is,aki nem szorul ra . Egy jo uzletember megbocsatana neked es batoritana,h nyugodtan jarj hozza,mert latja,h megbantad. Latszik az valakin.Mar csak az uzlet kedveert,h ne veszitsen a bevetelbol. Minden ugyfel kell a bevetelhez.

Abban a boltban nem sikerotientalt a tulaj,ha nem igy gondolkodik.


Mindenki hibazik az eleteben,csinal hulyesegeket. Valaki lenukik ,valakinnem. A szemelyiseged fejlodott,hogy felismerted, hogy lopassal megszerezni dolgokat hosszutavon nem jarhato ut. Eloszor magadnak kell megbocsajtanod. Sose szegyen felebredni es valtoztatni. Akkor mas ember voltal.

Ha elzavarna a boltbol,nem a te hibad es nem neked kell szegyenkezned miatta.

Legalabb megprobaltad. Szembe mertel nezni a felelmeddel,ha elmesz oda vasarolni. Sose szegyelld magad emiatt.



Meg megteheted azt,h kikeszited elore a penzt es a bejaratnal megmondod,h ki tudna-e adni ,itt a penz.Erre mondhatja azt,h gyere be nyugodtan vagy kiadja kovkazat nelkul. Ha igy is elkuld ,akkor nem tud objektiven gondolkodni.

márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!