Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan mondanék nemet?...

Jogosan mondanék nemet? Bűntudatom van.

Figyelt kérdés
Van egy régi kollégám, akivel kb másfél éve dolgoztam együtt. Soha nem keres, csak ha segítség kell neki. Akkoriban is csak akkor kellettem, amikor segíteni kellett. Most megint írt, hogy van valami baj, de mondtam, hogy nem érek rá. Szerintetek jogosan mondtam nemet, vagy segíthettem volna neki?
2022. nov. 27. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Jól tetted.Ne csak akkor keressen ha segítség kell.Vagyis kereshet csak te a balfékséget befejezed és problem solved.Jó döntést hoztál és másnak se engedd hogy kihasználjon.
2022. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a baj, hogy nemet mondtál, hanem hogy még te érzed rosszul magad miatta, pedig tudod jól, hogy csak kihasznált mindig.


Ha a saját legjobb barátod lennél, mit tanácsolnál magadnak?

2022. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Helyesen cselekedtél. Ő már jó ideje visszaélt a kedvességeddel, ne te érezd rosszul magad.
2022. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak bűntudatod van, hanem megfelelési kényszered is.
2022. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer meg kell mar tanulni nemet mondani. ;-)
2022. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :)
2022. nov. 27. 14:41
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

Na, akkor én más véleményen vagyok.

Ha ráérsz, nem kerül neked semmibe (nyilván idődbe igen), akkor miért ne segíthetnél? Csak viszonzásért lehet?

2022. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem csak időbe kerülne neki, hanem abba a rossz érzésbe is, amit már épp elégszer keltett benne az illető ahhoz, hogy most megkímélje magát tőle: hogy csak kihasználja.
2022. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező:


Igen. Jogosan. Érdekbarát/haver millió meg egy van, álljon be a sorba.


DE! ezt próbáltad már neki így mondani? Mármint, lehet hogy észre sem veszi magáról, hogy mit csinál. Ha fontos neked, akkor mond neki, hogy figyelj, változtass ezen, vagy hagyj békén, takarodj a francba (persze nem ilyen stílusban).

Sajnos nekem is van, én is hajlamos vagyok rá, hogy egy régi barát/ismerős megkeres, hogy valamiben segítség kéne, nemet mondok, aztán jön a bűntudat. Segíteni valakinek önzetlenül, elvárás, feltétel nélkül, az az igazi szeretet.

De nem szabad hagyni, hogy ez toxikussá/egyoldalúvá váljon, jól írják az előttem szólók, de mond valamit a 7-es is. Egyén/helyzetfüggő, van akit tényleg hagyni kell, és el kell temetni.

2022. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

"nem kerül neked semmibe (nyilván idődbe igen)"

Az idő a legtöbb, amit egymásnak adhatunk, mert abból csak 24 óra van minden nap mindenki kezében.

Ezért nem árt igenis átgondolni, hogy biztosan olyanoknak akarunk-e adni belőle, akiknek nem is vagyunk igazán fontosak, csak akkor, amikor kihasználhatnak, illetve hogy nem tennénk-e sokkal nagyobb jót, ha ahelyett, hogy rájuk fordítjuk a "fölösleges"(?!) időnket, inkább olyanokra fordítanánk, akiknek valóban a segítségünkre van szükségük.

2022. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!