Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van bűntudatod ha valakin...

Van bűntudatod ha valakin kegyetlenül bosszút állsz?

Figyelt kérdés

Nekem bevallom nincs.


Pl volt olyan, hogy valaki még gyerekkoromban megalázott a suliban szóban mások előtt és ezért később alaposan megvertem. Sírva ment haza. Volt, hogy megloptak, én megloptam őket még nagyobb értékben.


Rongálás, verekedés, lopás és hasonlók. Néha megfúrok másokat vagy ártok a barátságainak.


Mindezekre viszont mindig volt okom és csak mint választ hajtottam végre. Sosem (és azóta) sincs bűntudatom miattuk.


Amiatt kérdezem, mert elmondtam pár ilyen ügyemet valakinek és azt mondja ez nem normális és szégyellnem kéne magam. (Nem szégyellem.)



febr. 6. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem, mert eszembe sem jut ilyen. Csak magamnak ártok azzal, ha a bosszút tovább táplálom magamban.
febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Bűntudatom nem lenne természetesen, csak sajna nincs lehetőségem törleszteni.
febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
1 A bosszut nem kell taplalnod tovabb, ha sikerul elegtetelt venni...
febr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Mit jelent az, hogy megfursz masokat?
febr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szoktam senkin bosszút állni. Bár volt, hogy meg akartam tenni, de aztán mégsem tettem. Utána is csak nekem lett volna rossz.
febr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor az van, hogy majd Isten (vagy valami olyasmi felsőbb hatalom) meg fog büntetni a tetteidért. Legalább is ebben kell hinned, hogy jobb ember legyél.
febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindenkivel a maga szintjén kell megküzdeni, én meg inkább nem süllyedek olyan mélyre. A lelki békém fontosabb, mint holmi pitiáner bosszú,ezért azt inkább meghagyom a Rambo-féle akcióhősöknek.
febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs, ha a bosszú ugyan olyan mértékű. Ha túl lövök a célon, akkor persze van, de ezt utoljára az általánosban volt :))
febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Hogy a fejük esne le azoknak akik lepontozták kettes válaszomat!!
febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt, hogy jelentkezett egy régi iskolai bullym a céghez, ahol én is középvezető vagyok. Ott találkoztunk is, próbált nagyba smúzolni, én is adtam alá a lovat, hogy jaj de jó újra látni. Aztán szóltam a HR-esnek, hogy a csávót ne vegyétek fel, mert egy megbízhatatlan link alak. És nem is vették fel. Jól esett. Aztán 2 héttel később összefutottam vele a kocsmában, ahol elpanaszolta, hogy nem vették fel. Én mondtam neki, hogy mennyire sajnálom, belül meg röhögtem, hogy "na, köcsög, így jártál😅"


Töredelmesen bevallom, hogy jól esett. Meg jól esett az, hogy kvázi már könyörgött, hogy segítsek neki. De mondtam neki, hogy nem tudok. :D

febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!