Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket az, ha valaki nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Ha valakivel beszélgetek és szóba kerül, elkezd ellenségesen viselkedni velem, esetleg még megjegyzést is tesz… Mi bajuk van az embereknek?
márc. 29. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Irigyek.

Arra is, aki beteg, és nem kap egy fillér támogatást sem az államtól.


Az viszont rendben van, hogy ők felveszik a CSOK-t meg mindenféle támogatást a, közösből és ezért laknak nagyobb, szebb, drágább lakásban, amit megengedhetnének maguknak.


Nem érdemes velük foglalkozni, ők sem szeretnének dolgozni, ezért viselkednek így, viszont a vele járó nélkülözést senki se szereti, ha pl nem passzív jövedelemből él valaki, hanem más tartja el, kontrollálja az életét, stb, ez már nem kellene nekik.

márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%
Irígység. Nem bírják, ha valakinek jobb dolga van, mint nekik. Én sem dolgozom már, eleget dolgoztam, mostmár a befektetéseimből élek, jobban mint az átlag dolgozó ember. Én is állandóan kapom a beszólásokat.
márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
Irigyek.Én dolgozok,elég sokat,korán kelek stb,de nem irigykedek arra,akinek jobban megy. Örülök is neki. Legalább nem sz*pik ugy,mint én. Mondjuk én sem állandóan,csak néha,de akkor nagyon.
márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%
Csordaszellem. Vissza akarnak húzni a Mátrixba.
márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%
"A világ (...) mind a mai napig szolgatáborok sorozata, ahol a polgárok - az adójószágok - az illúzió láncára verve robotolnak a gazdáik szolgálatában." (Stefan Molyneux)
márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%

Azért emberek, ugye ti se gondoljátok azt komolyan, hogy egy munkanélküli emberre bárki is irigy lenne. :D

Ha valaki nem dolgozik, akkor munkanélküli, nincs bevétele és inkább csak szánalomra méltó, lusta ember, aki nem akar dolgozni és mással tartatja el magát felnőtt létére.


Még a gazdag vállalkozó is dolgozik bizonyos szinten.

márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

#16


De irigyek, azt irigylik, ami az előnye, az összetett gondolkodás nem mindenkire jellemző.


Ha szánnák nem éreznének dühöt.


Én a vállalkozót sem irigylem, felesleges dolgokért robotol, pl drága ruhák, amire semmi szükség nincs.

Nekem sportolni fontosabb pl, ha egész nap dolgoznék kövér lennék, és nem lennék boldog, akkor sem, ha márkás ruhák vannak rajtam.

márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%
Ez proli mentalitas es magyar. Senki nem mondta, eloskodes. Ha a ferjed, anyad, hugod biztosit jovedelmet, meg amugy van mivel elfoglalnod magad, a masik szemely elegedett a helyzettel es meg kiszolgaltatva sem vagy, ezeknek az is magas. De ha orokoltel, fenntartod magad, azt se veszi be a szervezetuk.
márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%

#17

Mi az előnye a munkanélküliségnek? Ja, hogy nem kell időre menni munkába és nem dirigál a főnök? De emellett pénzbevétel sincs, azt nem irigylik?


Neked, lehet, hogy felesleges egy drága ruha pl., de nem csak erre lehet költeni. Mi van, ha inkább utazni szeret, akinek több pénze van?


Egyébként miért rugózol ennyire a drága márkás ruhán? Hiába írod azt ide, hogy ez számodra fölösleges, mégis az érződik, hogy vágysz rá, (hisz kétszer is említetted), csak nem engedheted meg magadnak.


És, hogy függ össze az, ha egész nap dolgoznál, akkor kövér lennél?

márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
27%

#19


Hú, nagyon megéri dolgozni azért, hogy 1-2 hetet utazgass!


Van internet, bármit megnézhetsz videón, az ég mindenhol kék.


Nem, nem vágyok drága ruhára, és az a szörnyű ha alkalmazott vagy nem is te fogod hordani azt a ruhát, hanem az, aki belőled él.


A munkának akkor van értelme, ha az én javamat szolgálja és annyit dolgozok, ami nekem elég és nem más mondja meg nekem mire van szükségem.


A fizetés fele vagy több amúgy, is adó, és az tudjuk hová megy.


A drága ruháknak egy célja van, hogy mások érzékeltessék a többivel, hogy te egy senki vagy.


Gazdagítanak egy olyan réteget, divatipart, akik semmiféle táradalmi hasznot nem termelnek, csak az emberek egóját szolgálják ki.


Ízlésesen lehet olcsón is felöltözni, meg drágán is lehetsz egy ízléstelen ember.

Számomra egy kövér ember nem lesz szebb egy drága öltönyben, kosztümben.

Annak az árát inkább szabadidőre fordítaná, sportolna, sokkal vonzóbb lenne.

márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!