Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes az ember a változásra...

Képes az ember a változásra vagy bizonyos tulajdonságokat nem lehet megváltoztatni, elhagyni?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt olvassa az ember hogy igenis meg lehet változni, le lehet győzni bizonyos rossz szokásokat. Csak dolgozni kell rajta, tenni kell érte. Én úgy érzem, hiába változtat az ember bizonyos dolgokon, az alapvető tulajoságai mint a gondolkodásmód sosem fog igazán megvátozni.

Én személy szerint úgy érzem hiába változtam az utóbbi években bizonyos dolgokban, az a tulajdonságom hogy mindent túl agyalok sosem fog eltünni. Mindig is olyan leszek aki meindent meg akar tervezni, a kezében akarja tartani a dolgokat és mivel ez lehetetlen a stressz mindig ott lesz az életemben. És ez sajnos eléggé megnehezíti azt.

Azt mondják hogy az önbizalom hiányt, a szorongást le lehet győzni csak nehéz. De vajon tényleg le lehet? Tényleg meg tud változni az ember, főleg egy bizonyos kor felett? Én 33 éves vagyok és ugy érzem még ha viszonylag fiatal is vagyok akkor sem lehetséges teljesen megszabadulni ezektől a dolgoktól, elvégre kb egész életemben ott voltak bennem ezek a dolgok. Egyszerűen ugy érzem, hogy ezek a dolgok annyira mélyen bennem vannak, annyira a személyiségem részei hogy el sem tudom képzelni hogy ezen negatív tulajdonságok nélkül ki volnék. Egyáltalán ugyan az az ember volnék mint aki most vagyok? Valószínűleg nem.

Ti hogy látjátok?



márc. 30. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Napi szintű gyakorlással lehet változtatni sokmindenen. A gondolkodáson is.

Túlgondolás, túlagyalás, megtervezés: szerintem az ezirányú aggodalmakat is csökkenteni lehet, talán az állhat emögött hogy "ha nem figyelek maximálisan, valami rossz történhet", "mindenre fel kell készülni".

Gondolatokkal kapcsolatosan pszichológus tud iránymutatást, gyakorlatokat adni.

Biztosan adott egy alap temperamentum amin nem lehet változtatni, de a világhoz való hozzáállásra, a negatív gondolatokra ez nem igaz.

márc. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Új személyiséget nem lehet felépíteni. Mivel évtizedek alatt épül fel. vissza kéne menni babakorba es mindent változtatni.

Csak valamennyiket módosítgatni lehet rajta es tünetileg kezelni

márc. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rossz szokások megváltoztatása, túlagyalás és hasonlók a változtatható kategóriába tartoznak.

A változtatáshoz napi szintű tudatosság szükséges.

márc. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Képes az ember a változásra.

Ahogy korosidik az ember, annál hamarabb tudja átgondolni és átértékelni az adott dolgokat. Mert már van tapasztalata. Tudja, érzi mi a helyes döntés. Sokkal kevésbe lesz bizonytalan a tettei kövekeztében létre jött hibák vetsége miatt mivel vagy meg sem lépi inkább vagy előlre látja mi lesz ha ott lesz az a bizonyos ha. Okosabb lesz korral az ember. Ezért múlnak el azok a dolgok amik fiatalabbként aggaszt. Ha szerencsés vagy, hamar kinyílik a szemed. Tehát csak ésszel, ügyesen mindent! Nem fogsz túl gondolni minden marhaságot. Talán el is hagysz jó pár ökörséget is ami már nem kell az életedbe tovább.

márc. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sématerápia pont erre van. Csak sokan nem ismerik. Ez pont arra van, hogy visszavezetnek gyerekkorodba és átírnak benned dolgomat, amik visszahúznak. Igen, nyilván másabb leszel. De miért most így jó?
márc. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is egy 15 éve felmerulo problémân akarok most változtatni, remélem sikerülni fog. Én hiszek benne, szerintem. Neked is sikerülni fog.
márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tulagalast en papir naptarral oldottam meg. Beleirom minden napra az aznapi surgos fontos (1), fontos (2),egyeb (3) teendoket. Igy ,ha becsukom,nem foglalkozom vele mi van benne. Igy ugy nezek ki ,mintha semmi dolgom nem lenne. Mer szandekosan nem emlekszem a teendokre,h ne azon gondolkozzak egesz nap. Ez egit a pillanatban elni,az adott pillanatra osszpontositani. A futas is segiti a pillanatra osszpontositast es a kitartast es az onbizalmat . A kuzdosport is megnovelte az onbizalmam. Nem jartAm terapiara sebpszichologushoz Csak a rendszeres sport volt es van azota is.
márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!