Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélnek az emberek...

Miért beszélnek az emberek fölöslegesen?

Figyelt kérdés

ápr. 5. 03:28
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Például mert magányosak. Akinek egész nap be nem áll a szája, az sokszor tulajdonképpen ebben a formában hangjelzéseket ad le a külvilágba, amivel az a célja, hogy láthatóvá váljon a környezete számára.

Ennek a minősített esete amikor reagálásra próbálja kényszeríteni a hallgatóit, és időnként kérdést csempész a mondandójába: "hát nem?", "igazam van, nem?". Az ilyen a másik figyelmére hajt.

ápr. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Azert mert maganyos es egyedul erzi magat es jol esne neki ha valaki beszelgetne vele
ápr. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Feltételezi, hogy téged is az foglalkoztat, ami őt.
ápr. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Hat éve vagyok magányos,de ha valami,akkor az a locsogás,amivel a világból ki lehet kergetni.

Sem nem szeretem hallgatni,sem én nem szeretek feleslegesen beszélni bárkivel is. Ha van okom,ha van téma akkor igen,de akkor is röviden.A telefont pedig kifejezetten utálom,nagy ritkán használom.


F

ápr. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki értelmi szintje szerint éli az életét attól hogy valaki sokat beszél és más számára az fölösleges az a hallgató hibája, mert lehet minden beszélgetést értelmessé tenni.
ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Ami "nekem" fontos, az a másiknak nem bizti, hogy az, de én azt gondolhatom, hogy neki is az.

Magányos az ember, így örül, ha valaki meghallgatja.

Nem tud egyedül megnyugodni a problémájával, így kibeszéli magát.

Extroveertált. Figyelmetlen, így csak önmaga a fontos szerinte.

ápr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Én is rengetegszer rácsodálkozom, mikor valaki ezt csinálja. Mert pl ha barátok vagyunk még ok, de sok esetben nincs is köztünk olyan viszony, ami indokolttá tenné.

Szerintem egyszerűen extrovertáltak az ilyen emberek, muszáj dumálniuk, nem érdekli, hogy esetleg ezzel pont fáraszt téged, mint ahogy az sem hogyha téged nem érdekel. Neki közlés kényszere van, neki fontos, neki ez kell, neki ez jó - így ebben van egyfajta önzőség vagy minek nevezzem. A másik ledominálása.

ápr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5#

Nem,nem mindig a hallgató hibája,hanem sokszor azé,aki nem veszi a fáradtságot ahhoz,hogy megtanuljon értelmesen kommunikálni,de a figyelmet azért elvárná cserébe.Pld:Van munkatársam,aki látja,hogy épp dolgozom,de elkezdi ecsetelni,hogy ha itt meg itt vesz akármit,akkor sokkal jobban fog járni,mintha máshol venné,és sokszor ugyanazt elismétli többször.

Miért alakítsak értelmessé egy ilyen "beszélgetést"?

Fel sem merül a másikban,hogy ha egyáltalán rám tartozik a téma,akkor is talán várja meg amíg végzek a melóval,és tudok őrá figyelni.

ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fölösleges relatív. Nem derült ki,hogy ki,milyen helyzetben és mit mondott neked,így értelmetlen a kérdés.Mondhatni fölösleges.
ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!