Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha hétvégén is ugyanabban az...

Ha hétvégén is ugyanabban az időpontban fekszik és kel az ember, mennyi idő alatt áll be az alvásritmus?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mit értesz beállás alatt? hiszen már kialakított egy ritmust
ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosabban próbál. A kelést könnyű szabályozni, viszont az elalvást nem. Úgy értettem, hogy mikortól igazodik ehhez az elalvás is, és mikor lesz automatikus a kelés.
ápr. 8. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy olyan érzésem, hogy soha :S
ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2-3 nap. A kelést nehezebb szabályozni. Az alvás egyszerű, csak lefekszel becsukod a szemed és kész. Magadtól felkelni már nehezebb lehet, de néhány nap, max egy hét elég erre, ha egészséges a ciklus, amit ki akarsz alakítani (pl eleget alszol. Mert azt nehéz lesz, hogy mindig felkelj 5-kor ha 3-kor alszol el)
ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Az elalvást és a felkelést is az befolyásolja, hogy mit csináltál, meg hogy mit fogsz csinálni.


Nekem pl mikor témazáró, vizsga vagy csak simán olyan óra volt másnap az iskolában/egyetemen, mindig felébredtem idő előtt. Simán a stressztől.


A kevés napi inger után, mikor csak lazulós nap van, nem tudok elaludni. Éjjel kettőkor még forgolódok az ágyban.

Hasonlóan vagyok a túl nagy fizikai lefáradtsággal is. Akkor sem tudok aludni.

ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de például hiába kelek korábban pár napig, ha éjfélkor ugyanúgy képtelen vagyok elaludni. És három órás ágyban fetrengés után, persze, hogy nem bírok hétkor ébredni másnap. Lehet, hogy insomnia vagy nem tudom. A stressz nálam is befolyásoló tényező.
ápr. 8. 22:56
 7/13 anonim ***** válasza:
"három órás ágyban fetrengés után, persze, hogy nem bírok hétkor ébredni másnap" - Már hogyne bírnál. Ha muszáj, mert különben kirúgnak, vagy mert sír a gyerek, akkor felkelsz 3 óra alvás után is és teszed a dolgod. Igen: álmosan, fáradtan.
ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, csak nem a pszichiátria a cél.
ápr. 9. 11:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, és ezzel a szuper kifogással lehet is a végtelenségig húzni a 10-11-ig való szundikálást, lustálkodást. Ezt csak úgy lehet elkezdeni, ha az eléjen fáradt vagy. Nem fogsz miatta pszichiátriára kerülni, nem aggódj, nem kell annyira sajnálni magadat.

Fokozatosan haladj, ne drasztikusan.

ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Itt igazából az a kérdés, ha kirángatod magad hétkor az ágyból, akkor menni fog e a kisiskolás 10kor elalvás. Mert esetemben nem igazán szokott működni...
ápr. 9. 12:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!