Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öten vagyunk testvérek....

Öten vagyunk testvérek. Édesanyámat egyedül az én költségeimen temettük el. Hagyatéki lezárult,azzal, hogy édesanyám vagyontalan volt. Kérhetem e testvéreimtől az egységes temetés költségeit?

Figyelt kérdés
ápr. 10. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy édesanyám a teljes vagyonát nekem adta eltartási szerződés fejéért. Édesanyámat szociális otthonba kellett elvinnem, mert olyan betegségei voltak amit nem tudtam ellátni. Testvéreim innentől haragszanak rám, még csak köszönő viszonyba sem vagyok velük. Érdemes lenne pereskedni a temetés költségeiért?
ápr. 10. 17:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Így viszont jogtalan a kérésed.
ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Így nem.
ápr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha ránk tartozna, de milyen vagyon fejében tartottad el az anyukádat?
ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha neked adta a teljes vagyonát, akkor te fizeted a temetést. Ez így fer.
ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy értem, az eltartás miatt adta a pénzét neked. Te nem tudtad gondozni, segítség kellett, így jött az otthon. Ez is egy ellátás.

Más lenne az, hogy ezt az x összeget eltapsoltad volna magadnak valamire. Itt nem erről van szó.


VISZOMT!


A kérdés, hogy a neked szánt összegbe a temetést is belekalkulálta-e vagy nem.

Ha igen, akkor nem jogos.

Ha csak és kizárólag a haláláig számolt a pénzzel, akkor jogos.

ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Továbbá a testvérek amikor otthonba vitted, felajánlották a segítségüket? Mond5ák, hogy ne add be majd együtt megoldjátok, de így adtad be? Ha így törtent, jogos a felháborodásuk, de részben érthető a döntésed.

Ha nem ajanlották fel, jogtalan a felháborodásuk.

ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Őnkormányzatok de néhol a munkahely is segit a temetesi koltsegbe. A számlákat kell bemutatni.


De a hagyatékba is belesik a temetesi koltsegek is. Nem is értem ott miert nem lett tisztázva.

ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én semmiről nem tájékoztattam a testvéreimet, arról sem hogy az otthonba vittem stb. De, valakitől megtudták mert azért látogatták és el is vitték az otthonból az otthonaikba. Erről sokat mesélt édesanyám. Kérte az a kérése, ha Ő meghal koporsós temetést rendezzek, és ne hamvasztásost. Ezt is teljesítettem. Nyilván a testvéreknek nem tetszett az, hogy édesanyám a teljes vagyonát nekem adta indokolás nélkül.
ápr. 17. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!