Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megkeseredésre mi a legjobb...

Megkeseredésre mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon elfáradtam és azt vettem észre, hogy nagyon megkeseredtem.

Irigy lettem mindenkire, akinek jobb az élete. Nem ismerek magamra. Régebben mindig örültem más örömének annyi jóság volt bennem.

Az utóbbi 8 évben semmi nem jött össze. Próbálkoztam, de az első adandó problémánál mindig feladtam. Próbálkoztam szakembernél, több mint 1 évig de szerintem csak a pénzkidobás volt. Az energia szintem is drámaian lecsökkent és képtelen vagyok jobbá tenni a saját életemet. Lehet előző életemben nem voltam jó ember. Sajnálom ha így van. A mostani életemben mindig adakoztam, de most már abban sem hiszek sőt már sajnálom is a pénzemet odaadni. Persze 1 terület van amiben még hiszek és ott sokat is segítek, de ez most mindegy is. Rájöttem, hogy nem létezik igaz barát, vagy is számomra nem. Mindig mellettem voltak addig amíg nem lett problémás az életem. Egyedül maradtam. Szerintem nekem ez van megírva. Lehet a kérdésem is csak költői ... azért köszi, hogy elolvastad.



ápr. 12. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Vannak ilyen időszakok, most jelenleg ezt az időszakot élem én is. Keress egy hobbit ami lefoglal, ha súlyosabb a dolog akkor nem ártana egy szakambert keresni
ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Amit a kérdező a kérdés kifejtésében ír,azt nagyon sokan leírhattuk volna.Nekem is volt ilyen kiégett és elkeseredett állapotom,főleg azért, mert látom és tudom,hogy olyan embereknek adja meg az élet a nyugodtságot,párkapcsolatot,szerelmet, sikereket, akik egy sánta verebet sem érdemelnének.

Minden kapcsolatomat az élet szétverte, minden jó szándékomat kihasználták, sőt ellenem fordították.

A tudásomat,a humoromat viszont soha senki nem veheti el,ahogy az egészségemre pedig magam vigyázok és sikerrel. Ezek megléte pedig örömmel tölt el,mert pénzen nem vehetők és az emberi minőségem,amit mások elismernek és tisztelnek érte,szintén nem.

Nincs barátom,mert elárult és eltűnt. Nincs párom,mert egy sem volt hű.Nem vagyok gazdag,de nyugodtan alszom,mert nincsenek sötét ügyeim.

De tudok örülni a tavasznak, a virágoknak, a madárdalnak,nagyon sok jó könyvem van, egyedül is utazgatok,kirándulok. Ha a hozzám közel álló emberek nem értékeltek,akkor ez van. Nem törekszem kapcsolatokra,csak mert legyen valakim. Hat éve így élek, már teljesen megnyugodva.

Elengedtem minden olyan vágyam,ami barátra,kapcsolatra vonatkozik. Megalkudni,vagy újrakezdeni sohasem fogok senkivel, ez eddig is így volt.


55 F

ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
#2 Annyira jól látod a dolgokat és olyan szépen leírtad, gratula neked, hogy mindennek ellenére így megtudtad találni a lelki nyugalmadat és a célt az életedben!:)
ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 3-as, köszönöm, hogy értékeled, amit írtam. A lepontozásból látom,nem mindenki van így ezzel:)


#2

ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nekem bejött az, hogy nem ütöm az orrom mások dolgába. Ha nem tudok valamiről, nem is tudok irigy lenni miatta. Ne lógj 24/7 a közösségi médián, ne indiszkrét dolgokról beszélgess emberekkel, ha kell, fogd be a füled, és elmúlik minden problémád.
ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Megsavanyodás vagy megédesedés.
ápr. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Én ebben már "szintet léptem". Volt a kezdet, mikor nagyon jó voltam, kedves, idealista, "szerelmes". Majd jött a több évnyi pofára esés, csalódás, az élet minden területén, abban ugyanígy megkeseredtem én is. További évekig gyűlöltem mindenkit, akinek összejött, ami nekem nem, vágytam szerelemre, barátokra, pénzre, jó állásra, irigykedtem másokra. Most meg ott tartok, hogy nem érdekelnek se az emberek, se a célok, már irigy se vagyok senkire, nem érzem a magányt, nem érzek keserűséget, nem érzek semmi rosszat, csak vagyok bele a nagy ürességbe. Sőt, nem is akarok már se célokat, se megismerni embereket. Itt gyakorin is rám írnak időnként, arra se válaszolok soha.

Próbálom széppé tenni a napjaimat, amennyire tudom. Sportolok, filmezek, olvasok.

Talán megváltozik ez még, talán nem. Nem érdekel már.

34F

ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!