Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerű emberek között mitől...

Egyszerű emberek között mitől vannak ekkora különbségek?

Figyelt kérdés
Mitől van az, hogy némelyik egyszerű (kevés iskolát végzett, kevéssé megfizetett munkakörben dolgozó, sokak által lenézett, butábbnak tartott stb.) ember mégis annyira kulturált, kedves, jó szándékú, tisztelettudó, nyitott, érdeklődő - mások meg ugyanilyen helyzetben erőszakosak, támadóak, közönségesek, durvák, faragatlanok, "bunkók", egyszóval kulturálatlanok?

ápr. 18. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a művelt emberek között is van kedves és bunkó is: nem vagyunk egyformák.
ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Más a környezetük és a hitrendszerük.
ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert különböző emberek?🤨
ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy állandó utálkozás a felek közt: a diplomás lenézi a kétkezi munkást, a kétkezi nagyra van a szaktudásával, meg hogy őt az élet nevelte, ugyanakkor szerencsére van mindegyik fél közt normális-rendes is, és ha megtalálnak egy ilyen embert, akkor már mindegyik fél mosdatja magát, hogy milyen sztárok is ők.
ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Az csak a felszín amig nem muratják ki a foguk fehérjét.
ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
A munjások nézik le a diplomásokat. Állandoan beszólnak meg utálják a főnököket az irodisták biztos játszanak a gépen-ezt állitják. Ezek mennek.
ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A hitrendszer szó az honnan jön?
ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert megtanította az élet az alázatra.
ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

7.

Miért kérdezed?

ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki nem diplomás, nagyon sok dologból eredhet. Lehet, hogy ment volna szívesen, de anyagilag nem tehette meg. Vagy intelligens, de nem jól illeszkedik be a hagyományos felsőoktatásba bármi miatt (pl. figyelemzavaros, fizikai betegség miatt nem tud tanulni). Vagy fiatalon leszarta, aztán megváltozott a szemlélete és magát fejlesztette.


Én megmondom őszintén, utáltam az egyetemet, egyszerűen nem szerettem bejárni, nem szerettem azt a közeget.

Ennek ellenére nem érzem magam intellektuálisan igénytelennek, több nyelvet beszélek, érdekel rengeteg minden, sokat olvasok, művelt vagyok.


Nyilván az én "gyengeségem" volt, hogy nem tudtam megtartani a motivációmat, de nem működhet mindenkine ugyaz az az életmód, módszer.

ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!